Muziejai Dubline

Bet kurios šalies sostinėse galima rasti daugybę įdomių lankytinų vietų. Vieni iš lankomiausių – muziejai. Ne išimtis ir Airijos sostinė Dublinas. Ne tik vietiniai gyventojai, bet ir atvykę turistai čia randa daug įdomių muziejų, kuriuose saugomi vertingi eksponatai. Ekskursijos į juos bus labai įdomios ir naudingos.

12

Guinneso alaus muziejus

Guinneso alaus muziejus – pats populiariausias šalies muziejus. Jis buvo įkurtas 2006 metais. Pirmajame aukšte yra nedidelė suvenyrų parduotuvėlė, o antrajame lankytojai randa viską, kas reikalinga alaus gamybai. Čia stovi didžiuliai senoviniai prietaisai. Jeigu norite, tai galite patys spaudinėti mygtukus tam, kad suprasti kaip vyksta tam tikri gamybos etapai. Pakilus į trečiąjį aukštą muziejaus lankytojai ras įvairių butelių kolekciją, reklaminius stendus. Verta paminėti, kad paskutiniajame aukšte yra puiki apžvalgos aikštelė. Iš čia atsiveria graži viso miesto panorama. O labiausiai lankoma vieta šeštajame aukšte – degustacijos salė.

Guinnes Storehouse

Nacionalinis Airijos muziejus

Vienas iš populiariausių Dublino muziejų – Nacionalinis Airijos muziejus. Tai meno ir istorijos ekspozicija. 1890 metais atidarytas muziejus iki šiol džiugina ir stebina savo lankytojus naujomis ekspozicijomis ir parodomis. Tarp eksponatų galima pamatyti daugybę šalies atributų: ginklai, keramika, stiklo dirbiniai, baldai, tautiniai kostiumai. Daugybė papuošalų ir reliktinių eksponatų. Vienas iš lankomiausių – geležies amžiaus žmogaus griaučiai, kurie puikiai išsilaikė.

The National Museum of IrelandNational-Archaeology-Museum-Dublin

Šiuolaikinio meno muziejus

Dubline esantis Šiuolaikinio meno muziejus yra vienas iš lankomiausių ne tik sostinėje, bet ir visoje šalyje. Daugybė lankytojų čia kasmet apsilanko. Jame nuolat vyksta įvairios parodos ir renginiai. 1991 metais įkurtas muziejus šiuo metu yra buvusioje karališkosios ligoninės pastate. Senovinis baroko stiliaus statinys nėra itin didelis, tačiau už jo sienų saugomi brangiausi meno kūriniai, kurie sukurti garsiausių ir talentingiausių kūrėjų. Taip pat muziejuje dažnai rengiami koncertai ir teatralizuoti pasirodymai, į kuriuos susirenka daugybė žiūrovų. Tai labai populiari pramoga.

Irish museum of modern artIrish museum of modern art1

Nacionalinis jūrų muziejus

Nacionalinis jūrų muziejus skirtas Airijos jūrų laivynų istorijai paminėti. Didžioji dalis visos kolekcijos priklausė Halpinų šeimai, iš kurios buvo kilęs „Greist Istern“ laivo kapitonas. Per daugelį metų jis sukaupė daug įvairių eksponatų. Daug įdomių eksponatų saugoma šiame muziejuje. Populiariausias eksponatas – „Sirius“ laivo modelis. Juo buvo perplauktas Atlanto vandenynas. Nacionalinis jūrų muziejus patiks tiek vaikams, tiek ir suaugusiems.

National20Maritime20MuseumNacionalinis jūrų muziejus

Glasnevin Cemetery kapinių muziejus

Vienas išskirtiniausių ir neįprasčiausių pasaulio muziejų yra įkurtas Dubline. Tai Glasnevin Cemetery kapinių muziejus, kuris įkurtas seniausiose Airijos kapinėse. Per visą šios vietos istoriją čia buvo palaidota per 1,5 milijonus žmonių. Muziejaus pastatas yra stiklinis. Čia stovi didžiulis sensorinis monitorius, kuriame galima pamatyti visų čia palaidotų žmonių duomenis. Lankytojai dažniausiai čia ateina tam, kad sužinotų daugiau apie čia palaidotus garsius rašytojus, istorikus ir aktorius.

glasnevin-cemetery-museum

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x