Miunchenas

Pietų Vokietijoje prie Izaro upės įkurtas Miunchenas yra vienas iš didžiausių šalies miestų. Jį lenkia tik Berlynas ir Hamburgas. Puikiai išvystytas turizmas vilioja savo naktiniais klubais ir aludėmis, kultūrinais renginiais ir parduotuvėmis. Istoriniame Bavarijos centre senieji pastatai mena daugelio metų istoriją, todėl Jūsų laukia įdomus pasivaikščiojimas apžiūrint architektūrinius paminklus.

MNCHEN~1Munchen_00

Miesto vartai

Apsilankę Miunchene galite pamatyti istorinius Miesto vartus. Viduramžiais senamiestis buvo apsaugotas miesto siena, kurioje stovėjo keturi dideli bokštai, penki maži ir keturi dideli Miesto vartai. Iki mūsų dienų išliko seniausi 1318 metų Sendlinger Tor – Sendlingerio, Isartor – Izaro ir Karlstor – Karlo vartai, kurie dar vadinami Naujųjų namų vartais.

vartai

Residenz rūmai

Miuncheno centre stovi Residenz rūmai. Tai buvę Bavarijos karalių, karalienių, rinkėjų ir valdžiusios Wittelbach šeimos dinastijos namai. Šiuo metu juose yra įkurtas muziejus, kurio vertinga ekspozicija traukia lankytojus. Architektūra, interjero dekoracijos ir meno dirbiniai buvo kolekcionuojami nuo renesanso epochos iki neoklasikos laikų. Rūmų kieme stovi 1603 metais statyta graži koplyčia, o visą kiemelį puošia spalvingos grotos, kurios yra dekoruotos kristalais ir geldelėmis.

residenz museumResidenz

BMW muziejus

Nuo 1973 metų Miunchene smalsių automobilių gerbėjų laukia BMW muziejus. Tai labai populiari vieta, kurioje kasmet apsilanko daugybė lankytojų. Čia ne tik išgirsite šių automobilių istoriją, bet ir pamatysite išskirtinius modelius.  BMW muziejuje šiuo metu saugomi apie šimtas dvidešimt penki vertingiausi BMW automobiliai, motociklai ir jų varikliai.

bmw-museum-20080709-093929bmw museum

Anglų sodas

Miunchene 1808 metais įkurtas Anglų sodas kasmet sulaukia daugybės lankytojų. Jis žymus tuo, kad yra ne tik vienas didžiausių mieste esančių parkų, bet ir visoje Europoje. Čia galima ilsėtis, žaisti futbolą, važinėtis dviračiais ar riedučiais, jodinėti, net ir banglentininkai čia ras sau skirtas zonas.  Taip pat parke įsikūrę net keturi „Alaus sodai“, kuriuose galima išgerti tikro vokiečių gaminamo alaus. Po pažinties su parko teritorija galima užlipti ant parke esančios dirbtinės kalvos. Čia stovi Monopteros antikinė graikų šventykla, kurią pastatė 1836 metais. Iš čia matoma nuostabi Miuncheno panorama, kurią puošia Alpės, o kiekvieną trečią liepos sekmadienį vyksta „Kocherball“ karnavalas.

English20Garden20Munichenglish garden

Miuncheno Senoji pinakoteka

Miuncheno mieste stovintis nuostabus Venecijos renesanso stiliaus plytinis pastatas yra Miuncheno Senoji pinakoteka. Ji buvo pastatyta 19 amžiaus pradžioje.  Pinakoteka garsėja savo ypatingai vertinga kolekcija, nes čia eksponuojami pasaulinio garso menininkų kūriniai. Ekspozicija prilygsta Luvre eksponuojamiems meno kūriniams. Miuncheno Senojoje pinakotekos galerijoje galima pamatyti didžiausią pasaulyje 18 amžiaus flamandų tapytojo Rubenso paveikslų kolekciją. Taip pat čia sienas puošia Džoto, Rafaelio, Rogiro van der Veideno, Leonardo da Vinči ir kitų garsių tapytojų darbai.

pinakothekPinakothek0Munich

Odeons aikštė

Miuncheno senamiesčio šiaurės pusėje yra graži pėsčiųjų Odeons aikštė. Joje yra populiari vario kupolo formos Theatiner bažnyčia ir Lauko maršalo salė. Tai mėgstama miesto gyventojų susitikimų vieta.

odeonsOdeonsplatz_27112009

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x