Milanas

Mados sostinė Milanas yra antras pagal dydį Italijos miestas. Jis garsus savo išpardavimais ir dizainerių darbais. Tai istorinės architektūros ir pramogų vieta, kuri yra tarsi atskira valstybė su savita kultūra ir stiliumi. Mieste yra daugybė įdomių lankytinų objektų, kuriuos renkasi turistai iš įvairiausių pasaulio kampelių.

Milano-City_006milanoc

Duomo aikštė

Milane 1852 metais įkurta Duomo aikštė – viena gražiausių ir didingiausių visoje Šiaurės Italijoje. Tai vienas iš labiausiai lankomų miesto objektų. Čia nuolat šurmuliuoja minios miesto gyventojų ir svečių, kurie ateina pasigrožėti Duomo aikšte ir joje stovinčia istorine Duomo katedra.

piazza-del-duomo-nightview-with-milan-cathedralEPSON DSC picture

Duomo katedra

Milano centre, Duomo aikštėje, nuo 1880 metų stovi garsioji Duomo katedra, kurią statė nuo 12 amžiaus. Ji garsėja visame pasaulyje ne tik kaip nuostabus didžiausias gotiško stiliaus statinys, bet ir kaip antra pagal dydį katalikų katedra visame pasaulyje. Visos Milano miesto gatvės išeina iš aikštės, kurioje stūkso Duomo katedra, todėl ją rasti labai nesudėtinga. Ji dekoruota unikaliais akmens raižiniais, 135 smailėmis ir 96 skulptūromis – pabaisomis. Norėdami pamatyti koks nuostabus vaizdas atsiveria nuo jos stogo, galite ateiti prie šiaurinės katedros pusės ir pakilti liftu ar laiptais į jos viršų.

Duomo_milano1duomoterrazze_

Milano Karališkieji Rūmai

Milano Karališkieji Rūmai – vienas vertingiausių 18 amžiaus Milano architektūros paminklų, kuris traukia visus apsilankiusius šiame mieste. Juos galima pamatyti šalia Duomo katedros.  Daugelį metų ši vieta buvo miesto vietinės valdžios rezidencija, o šiuo metu jie yra socialinis ir kultūrinis miesto centras, kuriame organizuojamos parodos bei ekspozicijos.

DSC03249_-_Milano_-_Palazzo_Reale_-_Cortile_-_Foto_Giovanni_Dall'Orto_10-feb-2007

Piazza Della Scala aikštė

Pėsčiųjų Piazza Della Scala aikštė puošia miestą nuo 19 amžiaus. Ji yra puikioje vietoje – priešais garsųjį La Scala teatrą, nuo kurio jai buvo suteiktas toks pats pavadinimas. Aikštės centre stovi garsiojo menininko Leonardo da Vinči paminklas. Taip pat vaikščiojant galima apžiūrėti Palazzo Marino pastatą, kuriame yra įsikūrusi Milano miesto savivaldybė.

PiazzadellaScala20Milano

Breros pinakoteka

Breros pinakoteka yra vienas iš labiausiai lankomų objektų Milano mieste. Gyventojai turi posakį „Kas nebuvo Breroje, tas nebuvo ir Milane“, todėl joje apsilankyti būtina. Šiuo metu jos viduje saugoma per 600 eksponatų. Daugiausia galima pamatyti XII–XVIII a. kūrinių. Breros pinakoteka yra priskirta prie didžiausių Italijos muziejų, o daugelis meno atstovų ją lyginama su Florencijos Uficių galerija.

pinacoteca_brera_1Milano-Pinacoteca

Leonardo da Vinči mokslo ir technologijų muziejus

Garsiausio pasaulio išradėjo Leonardas da Vinči garbei Milane įkurtas mokslo ir technologijų muziejus. Jis praktiškai visose to laikotarpio mokslo srityse atliko neįtikėtinus atradimus. Muziejuje galima susipažinti su Italijos mokslo ir technikos vystymosi istorija, o šiuolaikinėse laboratorijose patiems sukurti alų. Leonardas da Vinči geriausiai pasaulyje žinomas tuo, kad pirmas sukūrė skraidymui tinkamą prietaisą, kurį pats ir išbandė.

 Museum of Sci and tech 02 FTleonardo-vinci-national-science-technology-museum

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x