Mechelenas

Mechelenas – šiaurės Belgijos miestas. Tai ne tik pramonės centras, bet ir turistų pamėgta vieta. Jame tiek daug lankytinų objektų bei gražių vietų, kurias galima lankyti ištisus metus. Šiuo metu miestas klesti. Senovinės gatvės, architektūros paminklai, daugelio šimtmečių istorija ir išskirtinė atmosfera pakeri į Mecheleną atvykusius svečius.

13

Mecheleno senamiestis

Istorinis Mecheleno senamiestis užima nedidelę dalį miesto. Apie 1 kvadratinis kilometras. Jis buvo įkurtas 13 amžiuje ir iki šiol yra traukos centras. Pačiame senamiesčio centre stovi pagrindinė Mecheleno aikštė. Tai garsioji Grote Markt. Šalia jos galima pamatyti daug istorinių ir architektūrinių statinių: Šv. Rumboldo katedra, Miesto rotušė ir seniausias miesto namas. Pasivaikščiojimams ypatingai tinka vakaras, kuomet Mecheleno senamiestyje šurmuliuoja minia žmonių. Jaukios kavinės ir maloni atmosfera sukuria svetingo miesto įvaizdį.

old cityGrote 20Markt

Šv. Rumboldo katedra

Šv. Rumboldo katedra stovi pagrindinėje miesto Grote Markt aikštėje. Iš bet kurio Mecheleno kampelio galima pamatyti į dangų besistiebiančios katedros smaigalį. Iš pradžių buvo planuojama, kad Šv. Rumboldo katedra statys taip, kad ji būtų pati aukščiausia pasaulyje, bet nors ir neįvykdžius šių planų – atrodo iš tiesų įspūdingai. Statinys siekia 97 metrus aukščio. Norintys pamatyti Mecheleno panoramą turi pasiryžti pakilti 514 laiptelių į viršų. Iš čia atsivers tikrai nepakartojamas vaizdas. Viduje pakerės prabanga. Ypatingai 1665 metų altorius iš marmuro. Taip čia yra daugybė freskų ir meno kūrinių. Dėmesio vertas vitražas „Juodoji Madona“.

Mechelen_Sint-RomboutsSt_Rumbold_s_Cathedral_2_by_pagan_live_style

Margaret York rūmai

1477 metais prasidėjo Margaret York rūmų istorija. Per daugelį metų juose gyveno įvairūs žymūs žmonės. 1958 metais miesto valdžia juos įsigijo ir nuo to laiko jame įsikūrė teatras. Tik virš mažųjų durų esantis herbas primena, kad pirmieji savininkai buvo Karolis narsusis. Pamatyti šį senovinį architektūros, kuris atspindi vėlyvosios gotikos ir renesanso stiliaus, paminklą gali visi norintys.

Palace of Margaret of York

Hof van Busleyden muziejus

Hof van Busleyden namas tapo muziejumi. Jis buvo pastatytas 1503–1508 metais teisininkui H. V. Busleudenui. Šiuo metu senasis pastatas tapo Mecheleno miesto muziejumi, kurį kasmet aplanko daugybė lankytojų. Eksponatų salės supažindina su miesto istorija ir kultūra. Tarp įdomių eksponatų galima pamatyti net ir senovės romėnų palikimą. Taip pat nenusivils ne tik istorijos ar archeologijos mokslais besidomintys lankytojai, bet ir meną vertinantys. Čia gausu tapybos darbų, tarp kurių galima išvysti ir itin vertingus.

hof-van-busleyden-id921201-1000x800-n

Opsinjoorke paminklas

Vienas iš garsiausių Mecheleno paminklų – Opsinjoorke. Jis nuo 17 amžiaus yra miesto simbolis, tad jo nepamatyti tiesiog negalima. Paminklas stovi pagrindinėje Grote Markt aikštėje. Linksmas ir įdomus paminklas simbolizuoja ant audinio nukritusį juokdarį – kvailį, kuris visus pralinksmina. Nors tikslios priežasties niekas iki šiol nežino, kodėl būtent tokia skulptūra buvo pasirinkta, kaip Mecheleno miesto simbolis.

Opsinjoorke

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x