Maskva

Maskva ne tik Rusijos sostinė, bet ir prabangiausias miestas visame pasaulyje, kuriame galima pajusti nostalgiją seniesiems laikams. Daugybė lankytinų vietų traukia viso pasaulio turistus susipažinti su istorija, architektūra ir pramogomis. Maskva – kontrastingas miestas, kuriame susipina prabanga, šiuolaikiškumas ir senosios tradicijos.

moscow_russiaOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Raudonoji aikštė

Pati garsiausia Raudonoji aikštė Maskvoje nuo 1991 m. yra įtraukta į UNESCO pasaulinio paveldo registrą. Iš jos išeinančios pagrindinės gatvės ir keliai tarsi voratinklis pažymi ne tik viso miesto centrą, bet ir visos šalies. Klaidingai manoma, kad jos pavadinimas yra kilęs dėl ją supančių raudonų pastatų plytų spalvos, nes rusiškas žodis „красная“ be „raudonas“ turi ir kitą reikšmę – „gražus“. Aikštę supa Vladimiro Iljičiaus Lenino mauzoliejus, Palaimintojo Vasilijaus soboras, Kremlius, Valstybinis istorijos muziejus ir kiti svarbūs statiniai.

red_square_photoRed-Square-Moscow

Maskvos Kremlius

Pačiame Maskvos centre stūkso Maskvos Kremlius, kuris yra seniausias architektūrinis ansamblis mieste. Šiuo metu čia yra Rusijos Federacijos vyriausybės buveinė. Kremliaus teritorijoje yra Soborų aikštė, didžiausias pasaulyje varpas, didžiuliai bokštai, rūmai ir muziejai. Kremlius – pilies mūrai ir sienomis apjuosta miesto dalis, kurioje stovi katedra, valdovo rūmai ir kiti administraciniai, ir religiniai pastatai. Tai vienas iš labiausiai lankomų miesto objektų, kurie su Raudonąja aikšte dalinasi populiarumu.

kremliusPanorama

Soboro aikštė

Maskvos centre esanti seniausia Rusijos Soboro aikštė yra rečiausias rusų kultūros pavyzdys. Joje galima apžiūrėti istorinius architektūrinius paminklus: Arkangelo, Apreiškimo soboras ir Uspenijės soborus, Granovitaja palata ir Ivano Didžiojo varpinė.

1286

Vasilijaus Palaimintojo katedra

Vasilijaus Palaimintojo katedra yra viena gražiausių šventyklų Maskvoje. Įspūdingas pastatas išsiskiria nuostabaus grožio 8 rytietiškais svogūno formos kupolais, kurie puošia Maskvos Raudonąją aikštę. Vasilijaus Palaimintojo katedra yra vienas iš šio miesto simbolių. Šventovė buvo pastatyta pažymėti pergalę prieš Kazanės chaną, o 8 kupolai simbolizuoja kovų trukmę – aštuonerius metus.

st-basils-cathedral1st-basils-cathedral

Novodevičij moterų vienuolynas

Novodevičij moterų vienuolynas – vienas iš svarbiausių lankytinų objektų Maskvoje. Nuo 16 amžiaus jis užėmė svarbią vietą, nes čia buvo priimamos ir globojamos tik pačios žymiausios ir turtingiausios moterys. Tarp jų buvo Boriso Godunovo žmona, carienė Sofija, pirmoji Petro I Evdokimo Lopuchino žmona. Šiuo metu atvykę į Maskvą išvysite visą vienuolyno ansamblį, kurį sudaro Smolensko soboras, medinis ikonostasas,  Pokrovo cerkvės, vienuolių gyvenamosios patalpos, Novodevičij kapinės ir 6 tarpsnių aštuonkampio plano varpinė.

novodev1(1)

Valstybinis A. Puškino vaizduojamojo meno muziejus

Valstybinis A. Puškino vaizduojamojo meno muziejus yra vienas iš geriausių šalies muziejų. Jame saugoma apie pusė milijono darbų, kurie yra eksponuojami dviejuose muziejaus aukštuose. Tarp eksponatų galima pamatyti graikų, egiptiečių antikinio meno kūrinių kolekcijas ir kitų garsių menininkų darbus. Verta paminėti, kad Valstybinis A. Puškino vaizduojamojo meno muziejus yra labai mėgstamas turistų.

 State-Pushkin-Museum-Visual-Artmoscow-pushkin_2325_600x450

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x