Marselis

Marselis – vienas iš didžiausių Prancūzijos miestų. Nuostabi Viduržemio jūros pakrantė, daugelio amžių istorija ir didinga architektūra vilioja apsilankyti šioje nuostabioje vietoje. Marselis yra didžiausias uostas visoje Viduržemio jūros pakrantėje ir meno bei kultūros centras.

marseille1Marseille2

Senasis uostas

Senasis uostas vadinamas Vieux – Port buvo pastatytas 19 amžiuje, norint išplėsti prekybą Kanų įlankoje. Šioje vietoje galima susipažinti su daugelio metų miesto istorija. Iš uosto siūlomos pramogos laivais, o šeštadieniais anksti ryte uosto krantinėje veikia žuvies turgus, kuriame galima įsigyti šviežios žuvies ar jūros gėrybių. Leidžiantis saulei atsiveria nuostabus vaizdas iš čia esančių restoranų ar kavinių.

vieux_port_marseille_france

Notre Dame de La Garde bazilika

Į pietus nuo Senojo uosto į dangų stiebiasi Marselio simbolis – Notre Dame de La Garde bazilika. Ji įsikūrusi aukščiausioje miesto vietoje, iš kurios atsiveria puiki panorama į Senąjį uostą. Nuostabios architektūros šventovė yra pagrindinis orientyras miesto gyventojams ir svečiams. Taip pat tai populiari kasmetinės piligrimystės vieta.

basilica

Longchamp rūmai

Longchamp rūmai – ketvirtosios Marselio miesto administracinės srities paminklas šalyje. Šiuo metu jame yra miesto Dailės muziejus ir Gamtos istorijos muziejus. 1869 metais buvo pastatyti Longchamp rūmai ir įkurtas šalia esantis klasikinis prancūziško stiliaus sodas – parkas, kuris yra Prancūzijos Kultūros ministerijos įvardintas kaip vienas gražiausių sodų šalyje.

longchamp-1

marseille-nuit-palais-longchamp-big

Ifo pilis

Vos 3 kilometrus nuo Marselio krantų yra nutolusi Ifo sala ir pilis. Ifo pilis visiems gerai žinoma kaip Grafo Montekristo kalėjimo vieta. Aleksandro Diuma romanas išgarsino šią vietą visame pasaulyje. Iš saloje esančios pilies atsiveria nuostabi panorama į Marselį. Pilis yra kvadrato formos pastatas apsuptas trimis gynybiniais bokštais. Čia įrengta ekspozicija, kuri parodo Edmono Danteso ir abato Farijo kameras. Taip pat pilies požemiuose yra garsusis požeminis įėjimas apie kurį rašoma „Žmogus su geležine kauke“ knygoje.

42e5feb5f8

Šv. Mergelės švyturys

Šiaurės Marselio Joliette rajone praeivių žvilgsnius traukia Šv. Mergelės švyturys. 1855 metais jis buvo pastatytas kaip pastovios šviesos šaltinis padedantis orientuotis atplaukiantiems laivams. Šiuo metu Šv. Mergelės švyturys neatlieka savo pirminės paskirties, tačiau visi norintys, gali jame apsilankyti ir sužinoti jo istoriją.

70196665

Teisingumo rūmai

Montyon aikštėje stovi Teisingumo rūmai. Tai klasikinio stiliaus statinys, kurio interjeras išsiskiria raudono marmuro elementais. Čia galima pamatyti teismui reikalingų savybių alegorijas: teisingumą, laisvę, valdžią, išmintį. Ekskursijos metu galima apžiūrėti rūmų vidų.

Palais_de_justice_de_Marseille

Sainte Marie Majeure de Marseille katedra

Major aikštėje stovinti Sainte Marie Majeure de Marseille katedra yra viena iš lankomiausių miesto šventovių. Šis didingas architektūrinis statinys sulaukia didelio turistų susidomėjimo. Tai istoriškai labai svarbi vieta. Katedra turinti romėnų ir bizantietiškų stiliaus elementų buvo pastatyta IV amžiuje, o XI amžiuje išplėsta.

cathedralmarseille2

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x