Mančesteris

Šiaurės vakarų Anglijoje esantis Mančesteris yra vienas iš svarbiausių šalies miestų, kuris konkuruoja su Londonu. Puikiai išvystytas turizmas atneša didelį pelną į miesto biudžetą, o apsilankymas istoriniame atradimų mieste ilgai išliks atmintyje. Tai architektūros, istorijos ir kultūros centras.

Manchestermanchester1

Piccadilly sodai

Į rytus nuo Pirkinių ir Mosley gatvės sankirtos iki Londono gatvės pradžios tęsiasi Piccadilly sodai. Tai žalioji erdvė Mančesterio mieste. Be žaliuojančių medžių ir įvairiaspalvių gėlių praeivių žvilgsnius traukia Miesto bokštas, kuris yra trečias pagal dydį dangoraižis mieste, Piccadilly paviljonas su parduotuvėmis ir kavinėmis, Piccadilly aikštė ir 2003 metais pastatytas One Piccadilly Gardens pastatas. Tai vieta, kurioje kiekvienas ras įdomių pramogų.

piccadilti

Alberto aikštė

Mančesterio centre yra Alberto aikštė, kuri laikoma populiariausia vieta mieste. Čia stovi Miesto rotušė ir Alfredo memorialas – gotikos stiliaus pastatas, kuris skirtas princo Alberto, karalienės Viktorijos vyro, garbei. Taip pat čia galima apžiūrėti Nacionalinį abatijos pastatą, kuris garsėja Worthington akmens struktūra su pusapvale priekine dalimi.

AlbertSquare

Miesto rotušė

Viktorijos laikų Miesto rotušė yra iškilminga Mančesterio miesto tarybos būstinė ir vietos vyriausybės departamentų namai, kurie stovi Alberto aikštėje. Neogotikinio stiliaus statinys yra vienas geriausių šio architektūros stiliaus pavyzdžių pasaulyje. Atkreipkite dėmesį į laikrodžio bokštą, kuris iškilęs į 87 metrų aukštį su Didžiojo Abelio laikrodžio varpu, Didžiąją salę, kuri išpuošta freskomis ir mozaikomis.

Stitched Panorama

Mančesterio katedra

Mančesterio centre esančioje Viktorijos gatvėje stūkso viduramžių laikų bažnyčia – Mančesterio katedra. Ji įtraukta į architektūrinio paveldo pastatų sąrašą. Gotikos stiliaus statinys garsėja turintis trisdešimt 16 amžiaus unikalių miserikordų – pamaldų metu naudojamų kėdžių su atlenkiamomis sėdynėmis. Ypatingai atrodo katedros bokšte esantys varpai, kurie skamba kiekvieną ankstyvą sekmadienio rytą, taip pat ir ypatingų progų metu.

Manchester-Cathedral-Building-in-EnglandManchester_Cathedral_-_inside

Whitworth parkas

Whitworth parkas iš vienos pusės ribojasi su Mančesterio College Shena Simon universitetu ir Whitworth gatve, ir su Canal gatve iš kitos pusės. Jame Jūsų laukia pasivaikščiojimas vingiuotais takeliais, šalia kurių pasodintos vejos ir gėlynai. Centrinėje parko dalyje stovi Alan Turing statula, kuri vaizduoja „šiuolaikinio kompiuterio tėvą“, sėdintį ant suolo.

parkasturing

Mančesterio Kinų kvartalas

Mančesteryje tarp Jorko, Portlendo, Oksfordo ir Mosley gatvių yra įkurtas Kinų kvartalas. Jis trečias pagal dydį Europoje. Čia daugybė kinų restoranų, parduotuvių, kepyklų ir prekybos centrų. Įvairiaspalvės dekoracijos puošia Mančesterio Kinų kvartalą. Taip pat čia yra Azijos virtuvės šalių restoranų.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Beetham bokštas

Beetham bokštas, dar vadinamas Hilton bokštu, yra 47 aukštų dangoraižis. Jis siekia 168 metrų aukštį ir yra aukščiausias dangoraižis Mančesteryje. Dienomis bokštas matomas net iš tolimesnių Anglijos sričių. Norintys patirti nepamirštamų įspūdžių gali pakilti į viršutinį aukštą. Iš čia atsiveria nuostabi Didžiojo Mančesterio, Češiro lygumos, Pennines, Peak rajono ir Snowdonia panorama.

BeethamHilton-Beetham-Tower

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x