Malmė

Trečiasis pagal dydį Švedijos miestas yra piečiausioje šalies dalyje, kuri priklauso Skonėjos provincijai. Malmė priklauso Europos plytų gotikos keliui, kuris yra tarptautinis turistinis projektas. Todėl nenuostabu, kad ją taip vertina keliautojai. Malmė – šiuolaikiškas miestas traukiantis turistus iš viso pasaulio pažinti ne tik šios šalies grožį, bet ir istorines bei architektūrines vertybes. O jų čia yra tiek daug, kad verta kelionei paskirti daugiau dienų.

MALM__~1sweden-malmo

Malmės pilis

Malmėje stovinti Malmės pilis šiuo metu kviečia ne tik pasigrožėti jos architektūra, bet ir apsilankyti čia esančiuose muziejuose: Meno, Jūrų, Miesto ir Mokslo ­– technikos. Pirmoji pilis buvo pastatyta 1434 metais, tačiau 16 amžiuje ji buvo beveik sugriauta, todėl jos vietoje iškilo savo pirmtakės architektūrą atkartojanti pilis, kurią matome dabar. Malmės pilis yra puiki vieta pažinti Švedijos istoriją ir kultūrą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMalmo-Castle1

HSB Turning Torso dangoraižis

HSB Turning Torso dangoraižis yra pats aukščiausias gyvenamasis statinys Skandinavijos šalyse. 2005 metais iškilęs dangoraižis turi neįprastą architektūrinę formą ir susideda iš 54 aukštų. Jis siekia 83 metrus. HSB Turning Torso dangoraižis yra trečias pagal dydį Europoje. Visi atvykę į Malmę gali grožėtis šiuo architektūriniu kūriniu.

hsb

Karališkasis parkas

Malmės centrinėje dalyje yra įkurtas Karališkasis parkas. Tai seniausias parkas mieste, kuriame kasdien susirenka minios gyventojų tam, kad gerai praleistų laiką gamtos apsuptyje. 1872 metais senųjų kapinių vietoje buvo atidarytas tuo metu vadinamas Karaliaus Oskaro parkas. Šiuo metu pasivaikščiojimas senuoju parku atmintyje išliks dar ne vienerius metus. Nuostabus kraštovaizdis, kuriame gausu retų ir egzotinių augalų bei medžių, fontanai ir skulptūros sukuria nuostabią vietą pasivaikščiojimams.

kungsparken_ljusKungsparken

Sankt Matteus bažnyčia

1983 metais pastatyta Sankt Matteus bažnyčia yra viena iš neįprasčiausių visoje Skandinavijoje. Ji stovi parke, dėl to architektas stengėsi pratęsti medžių visumą ir sukurti vientisą vaizdą. Stogą laiko šešios kolonos ir savo forma primena medžio viršūnę. O skirtingų spalvų stiklas suteikia gražaus spalvų žaismo. Vidaus interjeras taip pat žavi savo išskirtinumu. Šiuo metu Sankt Matteus bažnyčia ypatingai lankoma turistų, kurie nori pažinti kitokią bažnyčių architektūrą.

800PX-~1SANKT_~1

Lilla torg aikštė

Lilla torg aikštė Malmėje buvo pastatyta 1592 metais. Nuo to laikotarpio iki dabar išliko jos architektūra, kurios grožis žavi visus čia apsilankiusius. Ją supa senieji pastatai, dienomis galima įsigyti suvenyrų iš vietinių prekiautojų ir apsilankyti Form Design centre, kuriame vyksta parodos. Lilla torg aikštė buvo skirta praplėsti turgavietę, o šiuo metu – pagrindinė miesto naktinio gyvenimo vieta. Čia nuolat sutiksite minias žmonių, kurie lankosi baruose, restoranuose, kavinėse ir naktiniuose klubuose. Taigi, norėdami pažinti naktines Malmės linksmybes nepraeikite pro Lilla torg aikštę.

Lilla torg2Lilla torg

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x