Luka

Senasis Luka miestas yra Italijos Toskanos regione. Šalia tekanti Serchio upė sukuria gražaus kraštovaizdžio panoramą. Luka yra vienintelis šalies miestas, kuris apsaugotas vis dar stovinčia miesto siena. Mura de Lucca siena yra vienas iš lankomiausių šio miesto vietų. Istorinių ir architektūrinių vertybių turinti Luka traukia ne tik turistus iš įvairių pasaulio šalių, bet ir vietinius lankytojus. Čia nuolat rengiamos Toskanos regiono svarbios šventės.

3098966448_58e8a67a057128-lucca_italy_europe_20-02-2012_3

Lucca siena

Lankomiausias ir žinomiausias Lukos objektas – Lukos siena. Miesto gynybinė siena iki šiol puikiai išsilaikė. Senąjį miestą supanti siena pastatyta renesanso laikotarpiu. Ji yra seniausia išsilaikiusi gynybinė siena šalyje, o Europoje pretenduoja patekti į seniausių gynybinių sienų sąrašą. Lucca siena driekiasi virš 4 kilometrų ilgio ir yra apsodinta žaliuojančia augmenija. Siena tapo gražiu parku, kuris išpuoštas skulptūromis ir įvairiais augalais.

15250_603x354lucca_27

Pretorio di Lucca rūmai

Pretorio di Lucca rūmai yra puikus renesanso architektūros pavyzdys. Pačiame Lukos senamiesčio centre stovintis statinys yra traukos centras. Šiuo metu juose yra miesto prefektūra. Gilios arkos, arkados, gotikos stiliaus langai ir laikrodis puošia Pretorio di Lucca rūmų fasadą. Tai puošnus pastatas pro kurį neįmanoma praeiti ir nepastebėti jo grožio.

palazzo-pretorio-lucca-01

Amfiteatro aikštė

Lukoje esanti Amfiteatro aikštė turi ilgą istoriją. 1 amžiuje šioje vietoje buvo pastatytas romėniškas amfiteatras. Vėliau jo 54 arkos buvo iš vidaus uždengtos akmenimis ir jis tapo gynybiniu pastatu. Laikui bėgant miesto gyventojai jo medžiagas pradėjo naudoti statyboms ir jis pradėjo nykti. Amfiteatras buvo tapęs kalėjimu, rūsiu, namais. 19 amžiuje po rekonstrukcijos Lukos mieste esančioje senojo romėnų amfiteatro vietoje atsirado nuostabi aikštė.

lucca-piazza-dell-anfiteatroPiazza dell'Anfiteatro

Šv. Frediano bazilika

Šv. Frediano bazilika yra viena iš įdomiausių senojo Lukos miesto bažnyčių. Ji yra seniausia šventovė šiame mieste. Šv. Frediano bazilika buvo pastatyta 6 amžiuje. Labiausiai išsiskirianti detalė – mozaika. Tai Bizantijos stiliaus mozaika, kuri puošia bazilikos fasadą. Įžengus į vidų Jus apsups daug viduramžių relikvijų, kurios puikiai išsilaikė. Atkreipkite dėmesį į raižybos elementus, freskas ir paveikslus.

36_basilica-di-s-san-frediano-luccaBasilica di San Frediano, Lucca

Nacionalinis muziejus

Nacionalinis muziejus įkurtas nuostabiuose Mansi rūmuose. Jie yra italų architektūros paminklas. Čia eksponuojama vertinga meno kolekcija. Norintys pamatyti pasaulio šedevrus, turi būtinai apsilankyti Nacionaliniame muziejuje. Taip pat Jūs turėsite išskirtinę galimybę pamatyti rūmus iš vidaus. Pasidomėkite vykstančiais renginiais, nes čia dažnai organizuojami koncertai ir kiti kultūros renginiai.

palazzo_mansiMusei Nazionali di Palazzo Mansi

Marijos Luizos Borbone paminklas

Napoleono aikštėje stovi Marijos Luizos Borbone paminklas. Ji valdė Lukos miestą. Hercogienė Marija Luiza Borbone tęsė Napoleono sesers Elizos Bonapart valdymą. Ji žinoma kaip labiausiai tuo laikotarpiu pakeitusi valdovė. Tuo laikotarpiu buvo sukurtas Napoleono aikštės ansamblis, rūmų fasado atnaujinimas ir aikštėje buvo pastatytas Napoleono paminklas.

15612_603x354

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x