Londonas

Jungtinės Karalystės sostinė Londonas yra išskirtinis miestas. Jis daugeliui asocijuojasi su garsiuoju Big Benu ir Temzės upe, kuri skiria miestą į dvi dalis: Šiaurės ir Pietų. Istoriniame mieste gausu įvairių lankytinų vietų, kurios kasmet sutraukia minias turistų. Muziejai, architektūros statiniai, barai, kavinės ir naktiniai klubai laukia lankytojų iš įvairiausių pasaulio kampelių. Tai gyvas miestas, kuriame tiek dienomis, tiek ir naktimis nuolat girdimas šurmulys ir vyksta veiksmas. Čia atvyksta ir pramogų ieškantys turistai, ir meno bei istorijos gerbėjai.

london2

london1

Tauerio tiltas

Tauerio tiltas einantis per Temzės upę yra kompleksinis pakeliamasis, kabantis tiltas Londone. Jis yra prijungtas prie Londono bokšto, kuris per daugelio amžių istoriją buvo naudojamas kaip karališkieji rūmai, tvirtovė, kalėjimas ir egzekucijų vieta, ginklų bei brangakmenių saugykla. Tauerio tiltas tapo Londono miesto simboliu, kuris yra vienas iš labiausiai lankomų turistų vietų.

Tower Bridge London United Kingdom

tower

Haid parkas

Nuo 1637 metų Haid parkas traukia minias lankytojų. Jis yra vienas iš didžiausių karališkųjų parkų visoje Jungtinėje Karalystėje, kuriame nuolat organizuojami įvairūs renginiai ir koncertai. Vietiniai gyventojai čia ateina pasportuoti ar tiesiog ramiai pasėdėti. Turistams iš viso pasaulio čia puiki vieta pradėti įdomią pažintį su Londonu.

Hyde-Park-london-436373_500_375

Bekingemo rūmai

Bekingemo rūmai yra įsikūrę Vestminsteryje. Tai dar vienas Londono simbolis, kurį būtina aplankyti. Jame organizuojami įvairūs valstybiniai priėmimai. Tai Jungtinės Karalystės tautos susirinkimų vieta. Jeigu ant Bekingemo rūmų pamatysite pakeltą ir plevėsuojančią karalienės vėliavą, tai reiškia, kad karalienė yra rūmuose, o jeigu vėliava pusiau nuleista – ji išvykusi. Vėliava taip pat būna nuleista ir visuotinio gedulo metu.

Buckingham-Palace-Majestic-View-PhotosLondon-500x375

Londono akis

Londono akis, kuri taip pat yra vadinama Tūkstantmečio ratu, stovi ant Temzės upės kranto. Tai didžiausias apžvalgos ratas visame Europos žemyne. 135 metrų aukščio ir 120 metrų skersmens ratas saulėtą dieną leidžia matyti net 40 kilometrų spinduliu. Lankytojai kildami stiklinėse kapsulėse pamatys Big Beną, Bekingemo rūmus, Trafalgaro aikštę, Šv. Pauliaus katedrą, Teito galeriją, Nacionalinį Britų muziejų, Parlamento rūmus. Visa apžvalginė ekskursija trunka apie 30 minučių.

London_Eye_2011

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Big Benas

Londone stūksantis Big Beno bokštas su laikrodžiu yra trečiasis pagal dydį pasaulyje, o Jungtinėje Karalystėje jis pirmauja pagal dydį.  Big Benas stovi šiauriniame Vestminsterio rūmų krašte. Bokštas su laikrodžiu buvo pradėtas statyti 1858 metais ir statybos buvo baigtos po 13 metų. Iki šiol jis yra tiksliausias laikrodis.

big-ben1024x768

Trafalgaro aikštė

Londono Trafalgaro aikštė – viena iš lankomiausių miesto centro vietų. Aikštėje vyksta įvairios šventės, mitingai ir politinės demonstracijos. Trafalgaro aikštė yra Vestminsterio miesto kvartalas. Aikštės centre stovi istorinė 52 metrų Nelsono kolona, kurią saugo keturios liūtų statulos. Vaizduojamas vienarankis ir vienaakis admirolas, kuris žuvo nugalėjęs Napoleoną Trafalgaro mūšyje, kuris vyko 1805 metais.

trafalgar_square_at_night__london__england-500x321

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x