Liublinas

Liublinas – pietryčių Lenkijos miestas, kuris yra vienas iš seniausių šalyje. Garsus tuo, kad 1569 m. jame buvo pasirašyta garsioji Liublino unija. Istorija, architektūra ir kultūra traukia turistus pažinti šio miesto paslaptis i puikiai praleisti laiką keliaujant po lankytinas vietas.

85120_polska_lublin_stare_miastoLwowzima

Liublino pilis

Pačiame Liublino centre stovi istorinis ir architektūrinis paminklas – Liublino pilis. Šis pilies kompleksas laikomas miesto simboliu. Nors 12 amžiuje buvo pradėtos statybos, tačiau šis statinys savo įspūdingo grožio architektūros įgavo tik po keturių amžių. Verta žinoti, kad Liublino pilis buvo sugriauta ir atstatyta, todėl šiuo metu nepamatysite pirmapradės pilies. Atvykę į Liubliną galėsite apžiūrėti neogotikos stiliaus pilį ir jame įkurtą muziejų.

Lublin_Castlelublin_castle_by_eddielbn-d3dfd5k

Krokuvos vartai

Krokuvos vartai – Liublino simbolis. Akmens ir plytų vartai primena apie 14 amžiuje čia stovėjusią sieną, kuri buvo skirta saugoti miestą nuo priešų. Krokuvos vartai buvo pastatyti po 1341 metų totorių įsiveržimo. Apatinė vartų dalis išsaugojo gotikos, vidurinė – renesanso, o viršutinė – baroko stiliaus elementų. Turistams reikia žinot, kad nuo vartų viršaus galima pamatyti nuostabų vaizdą į Liublino senamiestį ir centrą. Taip pat čia yra įkurtas Liublino istorijos muziejus.

brama-krakowska-w-lublinie

Pilies aikštė

Pilies aikštė įkurta buvusiame žydų kvartale, kuris čia buvo nuo 15 amžiaus. 1942–1943 metais vokiečiai beveik visiškai suniokojo jį ir šioje vietoje vėliau buvo pastatyta Pilies aikštė. Istorinių ir architektūrinių griuvėsių vietoje šiuo metu yra populiari miesto aikštė, kuri traukia ne tik savo istorija, bet ir architektūra.

79114_603x354

Lubomirskich rūmai

16 amžiaus Lubomirskich rūmai atspindi klasicizmo stilių. Jie stovi pačiame Liublino centre. Šiuose rūmuose daugelį metų gyveno garsių šeimų atstovai, buvo įsikūrusi Lenkijos Respublikos valdžia, o baigiantis Antrajam pasauliniam karui pastatas buvo perduotas Marijos Kiuri Sklodovska universitetui. Lubomirskich rūmai patiks istoriją vertinantiems ar architektūra besidomintiems lankytojams.

lubomirskich

Marijos Kiuri Sklodovska universiteto botanikos sodas

1965 metais atidarytas Marijos Kiuri Sklodovska universiteto botanikos sodas sukurtas vaizdingoje teritorijoje. Kraštovaizdis turi miškus, upę, kalvas. Šiuo metu Marijos Kiuri Sklodovska universiteto botanikos sode galima apsilankyti tematiniuose soduose. Juose auga Šiaurės Amerikos, Europos ir Azijos augalai. Čia vyksta moksliniai tyrinėjimai ir mokymai. Taip pat laukiami visi lankytojai, kurie nori pasivaikščioti ir pasigrožėti gamta.

ogrod_botanicznyBotanical Garden of the University of Maria Curie-Sklodowska

Šv. Arkangelo bažnyčios runos

Šv. Arkangelo bažnyčios runos yra lankomiausias turistinis objektas, o miesto gyventojai mielai čia ateina ramiai pasėdėti ir pasigrožėti istoriniu, ir architektūriniu palikimu. Bažnyčia buvo pastatyta 13 amžiuje, o dabar galime pamatyti tik akmens pamatų likučius ir laiptelius. Vietiniai gyventojai pasakoja legendą apie tai, kad bažnyčios įkūrėjas į šią vietą atėjo kautis su lietuviais. Jis prigulė ir užmigęs susapnavo sapną apie pergalę. Tuomet jis nusprendė šioje vietoje pastatyti Šv. Arkangelo bažnyčią.

plac_po_farze

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x