Lionas

Lionas – miestas rytų Prancūzijoje. Jis garsėja nuostabiu senamiesčiu, kuris 1998 metais buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai trečiasis pagal dydį šalies miestas, kuris žymus savo paslaptingomis gatvelėmis, muziejais, bažnyčiomis ir kitais lankytinais objektais. Lionas – miestas į kurį vis norisi sugrįšti.

lyon_france_pictureLyon-France-france-31746723-1024-768

Bellecour aikštė

Bellecour aikštė yra viena iš didžiausių pėsčiųjų aikščių visoje Europoje, tad apsilankius Lione nepraleiskite progos joje pasivaikščioti. Jos ilgis siekia 310 metrų ir 200 metrų pločio. Iš Bellecour aikštės veda visos pagrindinės miesto gatvės. Tarp paminklų galima išvysti karaliaus Liudviko XIV. Bellecour aikštė yra mėgstamiausia gyventojų pasivaikščiojimų ir susitikimų vieta.

PlaceBellecourLyon

Rausvasis bokštas

Rausvasis bokštas yra mėgstama vieta. Jis buvo pradėtas statyti 17 amžiuje. Kadaise bokštas buvo skirtas paskleisti žinią apie pavojų. Pakilus laiptais, kuriuos puošia langai – arkos, galima pamatyti gražų miesto vaizdą. Rausvasis bokštas labai mėgstamas turistų. Šalia esančiame kieme galima ramiai pasėdėti ir pasigrožėti šiuo statiniu. Verta žinoti, kad kuriant kino filmą „Trys muškietininkai“ bokštas buvo nudažytas rausva spalva ir iki šiol jis nesikeitė.

tour_rose1

Traboules gatvelės

Traboules gatvė – uždengta gatvė. Lione tokių gatvelių yra apie 500 ir jos laikomos vienu iš domiausių vietų šiame mieste. Įeinant reikia atsidaryti duris ir žengti į paslaptingą gatvę. Tuomet galite eiti apžiūrinėdami gatvelę ir išeiti į kiemelį, kuriame ir vėl pasirinkite dengtą gatvę. Tokios gatvės buvo pradėtos projektuoti, tuomet, kai renesanso epochoje statė vis daugiau namų ir norint sutaupyti vietos Traboules pelnė populiarumo. Jos pelnė istorinio paminklo statuso.

TraboulesTraboules1

Trijų galų amfiteatras

Romos valdymo laikotarpiu pastatytas Trijų galų amfiteatras buvo pavadintas dėl vadinamųjų trijų Galijų, kurios buvo Romos imperijos teritorijoje. Dabartinio Liono teritorijoje 19 metais iškilo amfiteatras. Čia prieš tai buvo galų kaimas. Lione esantis Trijų galų amfiteatras garsus tuo, kad 177 metais liūtams buvo numestas sunaikinti pirmieji krikščionys kankiniai. Šiuo metu ši vieta gausiai lankoma turistų, kurie nori daugiau sužinoti apie jo istoriją ir pamatyti gerai išsilaikiusio statinio.

lyonAmphitheatre-of-the-Three-Gauls-895

Miesto rotušė

Miesto rotušė buvo pastatyta 1646 metais. Pagrindinis fasadas išeina į Terro aikštę ir puošia savo elementais. Vidaus interjeras patiks visiems, kurie nori labiau pažinti Liono istoriją. Ant sienų pamatysite T. Blanšeto darbus, kurie parodo miesto gaisrus. Labai graži herbų salė ir prabangi lubų tapyba, kuri atspindi 17–19 amžiaus stilių.

rotuselyon_city_hall3

Fourviere bazilika

Lione ant kalno 1872 metais prasidėjo Fourviere bazilikos statybos. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad 1643 metais, prasidėjus maro epidemijai, keli žmonės pradėjo be perstoto melstis šv. Mergelei Marijai. Jų prašymai buvo išgirsti ir jie miesto gyventojai nusprendė atsidėkoti ir pastatyti bažnyčią. Visus čia apsilankiusius žavi mozaikos, vitražai, skulptūros ir ramybės armosfera.

basilique-notre-dame-de-fourvi-re-photo_1039742-770tallNERrC

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x