Lincas

Šiaurės Austrijoje, šalia gražiosios Dunojaus upės, yra įkurtas Lincas. Jis – aukštutinės Austrijos žemės sostinė. Lincas yra didžiausias uostamiestis, kuris įkurtas prie Dunojaus upės. Mieste per daugelį metų išliko įvairių laikotarpių architektūros paminklų. Taip pat Lince yra ir šiuolaikinių statinių, kurie traukia turistus. Austrijos miestas daugelį amžių yra labai svarbus miestas, todėl apsilankymas jame suteiks daug turiningų ir gražių akimirkų.

Christkindlmarkt_quer_TVLinz-Roebl

1Oberer Stadtplatz aikštė

Istorinė Oberer Stadtplatz aikštė žymi architektūriniais pastatų ansambliais. Čia nuolat būriuojasi turistų grupelės, ateina pasivaikščioti vietiniai gyventojai ir susirenka gatvės artistai. Taip pat čia galima įsigyti puikių suvenyrų. Tuo naudojasi keliautojai sustojantys Lince prieš įvažiuojant ar išvažiuojant iš Vokietijos, kurios siena yra visai netoli. Oberer Stadtplatz aikštėje daug konditerinių kavinių, kuriose verta paragauti saldumynų ir įvairių kepinių. Taip pat nepraeikite pro šalį ir pasigrožėkite parduotuvėse parduodamomis džiovintomis gėlėmis ir jų kompozicijomis, kurios yra Linco gyventojų pasididžiavimas.

Oberer Stadtplatz aikštė

Oberer StadtplatzLinco pilis

15 amžiuje imperatorius Fridrikas III pastatė Linco pilį. Nors vėliau ji nukentėjo nuo gaisro, tačiau buvo atstatyta ir dabar matome puikų statinį. Architektūros stiliai čia sudaro įvairovę. Pati pilis renesanso, pietinė dalis po gaisro buvo atstatyta šiuolaikinio, o vidus skirtingų stilių. Čia saugomos senovinės tvirtovės runos, bokštai, bastionai. Praeitame amžiuje Linco pilyje buvo įkurtas Aukštutinės Austrijos muziejus. Dabar lankytojai čia gali susipažinti su miesto istorija ir pilies interjeru bei eksterjeru.

Linco pilis

Linzer_Schloss_von_NibelungenbrückeLinco zoologijos sodas

Linco zoologijos sodas buvo įkurtas 1964 metais. Nuo to laiko jis laikomas viena svarbiausių vietų, kurią būtina aplankyti turistams. Per visą šį laikotarpį zoologijos sodas nuolat plėtėsi, todėl lankytojai gali išvysti puikias sąlygas gyvūnams. Pagrindinis darbuotojų tikslas – europietiškų naminių ir laukinių gyvūnų priežiūra. Verta paminėti, kad Linco zoologijos sodas 2003 metais gavo Austrijos draustinių asociacijos premiją. Lankytojai labai mėgsta ne tik stebėti gyvūnus, bet ir lankytis sodo teritorijoje esančiame tropiniame name bei linksmintis atrakcionuose.

zoo lincGrottenban parkas

Unikalus požeminis Grottenban parkas – puiki vieta pasilinksminimams. Tai viena iš pagrindinių Linco miesto lankytinų vietų. Daugiau kaip prieš 100 metų prasidėjo Grottenban parko istorija ir iki šiol čia kasmet atvyksta milijonai lankytojų tarp kurių tiek suaugusieji, tiek ir vaikai. Jis buvo įkurtas senojo forto vietoje ant kalno. Grottenban parko lankytojai galės pasinerti į požemių pasaulį, kuriame gyvena nykštukai, raudonkepuraitė, miegančioji gražuolė ir daugybė kitų pasakų personažų.

Grottenban

grotten_kristallbAlter Dom katedra

Senoji Alter Dom katedra tai puikus pavyzdys klasikinio stiliaus architektūros. Ji buvo pastatyta 17 amžiuje. Eksterjeras kuklus, tačiau viduje pakeri prabanga ir erdvė. Įvairių marmuro rūšių dekoro elementai žavi savo išskirtinumu. Visos kolonos puoštos ornamentais. Meno kūriniai taip pat nelieka nepastebėti. Visų dėmesio centre – altorius.Alter Dom

Alter-Dom3

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x