Levenas

Vidurio Belgijoje įkurtas Levenas nuo sostinės nutolęs tik apie 30 kilometrų. Jis – Flamandų Brabanto provincijos centras, žinomas kaip senovinė sostinė, kurioje buvo hercogų rūmai. Nuo 12 amžiaus jis yra svarbus prekybos centras. Gražusis upių uostas, kurio kraštovaizdį puošia Dijlės upė garsėja architektūra ir istorija, o puikiai išvystytas turizmas keliautojams suteikia neribotas galimybes pamatyti gražiausias vietas.

161092597_e1ade3003f3

Botanikos sodas

Apie kilometrą nuo Didžiosios miesto aikštės yra nuostabusis Botanikos sodas. Iš pradžių jis buvo skirtas auginti vaistinius augalus, o vėliau buvo atvežami vis nauji augalai ir jis po truputį tapo tyrinėjimų vieta. Seniausias šalies botanikos sodas buvo įkurtas 1738 metais. Vėliau jis buvo rekonstruotas ir išplėstas ant senojo kapucinų vienuolyno pamatų. Šiuo metu Botanikos sodas turi daugybę įvairiausių medžių, gėlių, krūmų. Taip pat čia yra oranžerija, kuri užima 450 kvadratinius metrus ploto. Tai puiki vieta pasivaikščiojimams grožintis gražiais augalais.

Botanical_Garden_Leuven_2005botanical leuven-12

Leveno rotušė

Leveno rotušė yra viena iš labiausiai lankytinų vietų, kurios neįmanoma nepamatyti. Šis žymus architektūros paminklas buvo pastatytas 1140–1460 metais šalia Šv. Petro bažnyčios. Puošnus fasadas dekoruotas statulomis ir scenomis iš Biblijos. 19 amžiuje rotušė buvo restauruota, tačiau vykstant pasauliniam karui buvo stipriai nuniokota ir ji buvo atstatyta tik 1983 metais. Verta paminėti, kad ji yra vienas iš prabangiausių ir gražiausių viduramžių statinių ne tik Belgijoje, bet ir visame pasaulyje. Turistai turi galimybę ne tik pasigėrėti išoriniu fasadu, bet ir vidaus interjeru. Ten eksponuojami garsių menininkų darbai.

Front_face_townhall_Leuven_by_pagan_live_styleLeuven

Ladeuzeplein aikštė

Pačiame Leveno centre yra Ladeuzeplein aikštė. Ji pavadinta Katalonijos universiteto rektoriaus vardu. Tai – viena iš didžiausių aikščių visame mieste. Čia stovi istoriniai ir architektūriniai statiniai. Vienas iš labiausiai lankomų – Katalonijos universiteto biblioteka. Ją puošia 87 metrų bokštas su 48 varpais. Pasivaikščiojimai Ladeuzeplein aikšte neprailgs. Čia tiek daug gražių pastatų ir jaukių kavinių, kuriose galima paragauti belgiškos virtuvės patiekalų.

Ladeuzeplein aikštė

Šv. Petro bažnyčia

Šv. Petro bažnyčia stovi greta Didžiosios aikštės. Tai senovinis Leveno miesto simbolis. Istorikų teigimu čia nuo 986 metų stovėjo senovinė romanų stiliaus bažnyčia, kurios vietoje iškilo dabartinė. 1497 metais šioje vietoje iškilo gotikos stiliaus statinys. Lotyniško kryžiaus formos bažnyčia traukia ne tik tikinčiuosius, bet ir smalsius turistus, kurie nori pasigrožėti senoviniu pastatu. Viduje yra daugybė vertingų meno ir religinių meno kūrinių. Būtent dėl to čia buvo įkurtas religinio meno muziejus, kurį gausiai lanko.

St. Peter's ChurchSt_Peters_Leuven_Belgium_4_by_pagan_live_style

Grote Markt turgus

Leveno istoriniame centre yra Grote Markt turgus. Jis apsuptas istorinių ir architektūrinių paminklų, kurie čia stovi nuo 15 amžiaus. Žymiausi iš jų: Miesto rotušė, Šv. Petro bažnyčia ir Apvalusis stalas. Ši aikštė yra šalies kultūros paveldo dalis, kurią gausiai lanko keliautojai. Juk ji – viena iš žymiausių šio miesto lankytinų vietų, kuri įtraukta į lankytinų objektų sąrašą. Jaukios kavinės, restoranai, suvenyrų parduotuvėlės kviečia užsukti miesto svečius. Aromatingas naminis vynas ir belgiški patiekalai leis pažinti šio miesto kultūrą.

Grote Markt turgusKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Ispanų rajonas

Nedidelis Ispanų rajonas, kuris dar vadinamas senosios Aborg pilies rajonu, yra kairiajame Dijlės upės krante. Senoviniai neaukšti namai ir pastatai iš raudonųjų plytų pakeri lankytojus. Daugelis iš jų yra 17 amžiaus. Pasivaikščiojimas patiks visiems, kurie domisi senovės architektūra ir nori pamatyti svarbius architektūros statinius. Ispanų rajonas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

???????????????????????????????begijnhof21

Fochplein aikštė

Leveno centre esanti Fochplein aikštė yra labai mėgstama pasivaikščiojimų ir pasimatymų skyrimo vieta. Ji lankoma ir turistų, kurie nori pažinti nuostabų Leveno miestą. Ją puošia gražusis Fons Sapientae fontanas, kuris simbolizuoja išminties šaltinį. Studento skulptūra laikanti vienoje rankoje knygą, o kitoje vandens stiklinę tai puikiai perteikia. Tai viena iš lankomiausių skulptūrų visame mieste. Fochplein aikštė apsupta istorinių statinių sukuria gražaus miesto centro įvaizdį.

Fochplein_CLeuven_Fochplein_D

Grand Leuven Beguinage bažnyčia

Grand Leuven Beguinage bažnyčia buvo pastatyta 14 amžiuje. Per daugelį šimtmečių buvo ne vieną kartą rekonstruota ir dabar matome didingą architektūros paminklą. Ji priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui. Skulptūromis puoštas fasadas, senovinės freskos, meno kūriniai spindi prabanga ir didingumu. Viduje pakeri ramybės atmosfera ir grožis. Grand Leuven Beguinage bažnyčia gausiai lankoma turistų.

Grand Leuven Beguinage

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x