Leonas

Prie Bernesga ir Torio upių santakos, šiaurės vakarų Ispanijoje, esantis Leonas patrauks istorijos, architektūros ir gamtos mylėtojus. Romos laikotarpiu čia buvo įrengtos karinės stovyklos, vėliau šios žemės ne kartą buvo arabų, maurų valdžioje. Čia gausu istorinių ir architektūrinių paminklų, daug muziejų, gražių parkų ir apžvalgos aikštelių.

leon-27

Šv. Marijos de Leon katedra

Šv. Marijos de Leon katedra – įstabaus grožio 13 amžiaus architektūros paminklas. Ji pastatyta senųjų Romos pirčių komplekso vietoje. Savo forma katedra sudaro lotynišką kryžių su trimis nefais. Didinga Šv. Marijos de Leon katedra dažnai lyginama su Paryžiaus Dievo motinos katedra. Įžengus į vidų, lankytojų laukia dar didesnis įspūdis. Vidaus interjeras tviska nuo pakilumo, elegantiškumo ir prabangos. Gotikos stiliaus katedra yra viena iš lankomiausių Leono objektų tarp turistų.

The Gothic Cathedral of LeonLeon-Cathedral-Internal-2010

Barrio Humedo rajonas

Apsilankius Leone būtina ateiti pasižvalgyti ir pasivaikščioti po Barrio Humedo rajoną. Kuo jis ypatingas? Atėjus čia klausimų neliks. Juk tai senoji miesto dalis apsupta romėniškomis gynybinėmis sienomis, kurios puikiai išsilaikė iki mūsų dienų. Taip pat Barrio Humedo rajonas puikiai žinomas ir dėl gausybės barų bei kavinių vienoje vietoje. Galima suskaičiuoti net beveik 150 įvairų barų, kavinių, naktinių klubų ir pub‘ų. Ne veltui, čia nuolat šurmuliuoja daugybė lankytojų. Barrio Humedo rajonas – puiki vieta turiningai praleisti laiką viešint Leone.

barriohumedobarrio-humedo-03

Mercado aikštė

Senovinė Mercado aikštė yra turgaus aikštė. Tai viena iš autentiškiausių Leono miesto vietų. Apsupta istorinių ir architektūrinių paminklų vieta gausiai lankoma turistų. Mercado aikštėje stovi Šv. Marijos del Camino bažnyčia, kuri buvo viena iš svarbiausių piligrimų sustojimo vietų nuo seniausių laikų.

mercadoMercado aikštė

Santo Domingo aikštė

Santo Domingo aikštė puošia istorinio Leono centrą. Joje stovi garsioji Šv. Marcelo bažnyčia, kuri buvo pirmasis pastatas aikštėje ir Antonio Gaudi – Casa de los Botines namas. Aikštėje taip pat daug kitų gražių ir žymių pastatų: Antiguo Ayuntaniento – merija, bankai, rūmai, parduotuvės, kavinės ir restoranai. Gražus fontanas puošia šią vietą Santo Domingo aikštę nuo, kurios prasideda kiti senieji Leono rajonai. Turistus ypatingai traukia bronzinis Leono maketas. Santo Domingo aikštė dėl daugybės lankomų objektų yra lankomiausia miesto aikštė.

santoSanto Domingo

Casa de los Botines namas

Garsusis ispanų architektas Antonio Gaudi Leono mieste pastatė vieną iš gražiausių savo kūrinių – Casa de los Botines namą. Broliai Fernandes šį projektą užsakė savo tėvo garbei, o namą pavadino jo vardu. Šis projektas buvo susietas su Katalonijos tekstilės pramone. Namo rūsys – skirtas laikyti tekstilei, o pirmajame aukšte buvo parduotuvė ir biuras. Antrame aukšte gyveno savininkai, o likusieji du aukštai skirti nuomai. Casa de los Botines namas išsiskiria aukštais šoniniais bokštais ir vitražiniais langais, kurie atlikti neogotikos stiliumi.

leon Casa de los Botines namas

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x