Laplandija

Laplandija yra istorinis regionas Europoje. Tai vieta, kuri daugelį amžių išliko paslaptinga, apipinta daugybe mitų ir legendų. Bet turbūt daugiausia Laplandija asocijuojasi su Kalėdų Senelio namais, iš kurių jis per kiekvienas Kalėdas išskrenda dalinti dovanas. Laplandijos regione Jus sužavės ne tik Kalėdų Senelis, bet ir nuostabi atšiauri gamta, šiaurės pašvaistės, įvairios istorinės ir kultūrinės lankytinos vietos.

lappland-12Lapplands Hauptstadt Rovaniemi

Kalėdų Senelio namai

Kalėdų Senelio namai yra netoli nuo Rovaniemio miestelio. Kelias iki namų taip pat žada puikius įspūdžius. Įžengus į juos pamatysite elnius ir jo padėjėjus elfus. Atminimui galima nusifotografuoti su tikruoju Kalėdų Seneliu. Smalsuoliai gali pamatyti dovanų dirbtuves. Nesvarbu kuriuo metu atvyksite, nes tiek vasarą, tiek ir žiemą čia rasite stebuklingą atmosferą, kuri užburia ne tik mažuosius lankytojus, bet ir suaugusiuosius.

Finland-Christmas-540x360santa_428x269_to_468x312

Malla gamtos rezervatas

Malla gamtos rezervatas nuo 1916 metų saugomas valstybės. 29 kvadratinius kilometrus užimantis plotas sužavės gamtos grožiu. Dėmesio centre 1029 kilometrų aukščio Saana kalnas. Taip pat nuostabus Kilpisjarvi ežeras esantis to paties pavadinimo kalnuose kasmet sutraukia tūkstančius alpinistų ir keliautojų. Ne tik daugybė retų augalų žavi Malla gamtos rezervato lankytojus, bet ir gyvūnija. Vaikščiojant galima sutikti lokius, elnius, strazdus ir kitus gražius rezervato gyventojus.

rough-legged buzard, piekana Porvoo Finlandmallanluonnonpuisto2

Purnumukka elnių ferma

Purnumukka elnių ferma viena iš labiausiai lankomų Laplandijos vietų. Vietiniai gyventojai elnius laiko šventais gyvūnais, todėl jie itin globojami. Purnumukka elnių fermoje galėsite ne tik grožėtis šiais nuostabiais gyvūnais, bet ir sužinoti apie juos daugiau įdomių faktų. Pasivaikščiojimas neprailgs, o norintys gali po apylinkes pasivažinėti elnių tempiamomis rogėmis. Nebijokite, jose tikrai nesušalsite, o įspūdžiai išliks visam gyvenimui.

elniu ferma

Šiaurės pašvaistės namas

Šiaurės pašvaistės namas yra nutolęs apie 10 kilometrų nuo Sodankyla miestelio. Čia visi norintys bet kuriuo metų laiku gali atvykti. Švytėjimas priklauso nuo saulės intensyvumo, kuo ji aukščiau, tuo didesnė tikimybė, kad pamatysite nepaprastą reginį. Taip pat būtina, kad dangus būtų giedras. Šiaurės pašvaistės name stebėti dangų galima komfortiškomis sąlygomis. Jeigu atvyksite dieną, tai galėsite žiūrėti įvairius vaizdus ar filmus, kurie rodomi ant lubų esančiame ekrane. Kai sutemsta, ekranas pašalinamas ir pro stiklines lubas galėsite laukti, kol pasirodys šiaurės pašvaistė.

Šiaurės pašvaistės namas

Kamisak šunų ferma

Kamisak šunų ferma mėgstamiausia vieta, kurioje renkasi ne tik šunų mylėtojai, bet ir žiemos pramogų ištroškę lankytojai. Išskirtinė galimybė patiems pamatyti kaip veisiami šunys, kurie tempia roges per sniegą. Po įdomios pažinties visi norintys gali pasivažinėti šunų kinkiniu ir pasigrožėti gamtos vaizdais. Po linksmų pramogų Jus pakvies susišildyti suomių tradicinėje troboje. Visiems, kurie nori pasivažinėti šunų kinkiniu, rekomenduojama laiką rezervuoti iš anksto, nes norinčiųjų būna labai daug.

DOG BREEDING farm Kamisak1OG BREEDING farm Kamisak

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x