Lankomiausios Štirijos pilys

Antroji pagal dydį žemė Austrijoje – Štirija kasmet sulaukia daugybės keliautojų. Čia organizuojamos įvairios ekskursijos po miestus ir miestelius, gražiausius gamtos kampelius bei pilis. Būtent architektūra ir istorija yra tai, dėl ko čia atvyksta turistai. Tiek daug gražių istorinių pilių stovi Štirijos žemėje, kad vienos kelionės metu visų neįmanoma aplankyti.

unbenannt-1_51720186982363896_4ed9581b51_z

Trautenfels pilis

Trautenfels pilis – didinga senovinė pilis, kuri buvo pastatyta 1260 metais šalia Grimingo kalno. Gražus ankstyvojo baroko ir gotikos stiliaus derinys žavi lankytojus. M. V. Plotteggas projektavo šios tvirtovės projektą. Jis tuo metu buvo labai žymus šalyje. Šiuo metu Trautenfels pilis yra Regioninio kraštovaizdžio muziejus. Po atliktos rekonstrukcijos statinys atrodo kerinčiai. Įžengus į vidų galima grožėtis prašmatnumu. Čia saugoma apie 100 itin vertingų eksponatų. Tarp jų gausu šios vietovės gamtos ir kultūros eksponatų. Marmuro akmens grindys, sienų tapyba ir prabangūs šviestuvai pakerės net, ir didžiausius skeptikus.

Trautenfels_-_Fassade_1308361225543093851_018bd09dafbd

Kornberg pilis

Ant Auersbahtal kalno stovi Kornberg pilis, kuri pavadinta pirmojo savininko vardu. 1284 metais pirmą kartą ji buvo paminėta. 14 amžiuje jos teritorijoje pastatė Šv. Andriejaus koplytėlę. Nuo to laiko ji nuolat buvo perstatoma ir keičiama. Kornberg pilis iki šiol išsaugojo 16–17 amžiaus atmosferą ir ryškius renesanso laikotarpio bruožus. Viduje keturių bokštų pilies randamas gražus kiemelis, kurį puošia dailios arkados. Kiekvienais metais Kornberg pilyje organizuojamos parodos skirtos Kalėdoms ir Velykoms. Pirmame aukšte yra muziejus, kuriame pasakojama pilies istorija.

styria-kornberg-castle

Fehring pilis

Fehring pilis stovi to paties pavadinimo mieste, kuris priklauso Štirijos žemei. Turistai atvykę ilsėtis į vieną iš šešių geriausių terminių šaltinių kurortą apsilanko ir šiame istoriniame bei architektūriniame statinyje. Šiuo metu pilyje yra įkurta mokykla. Ant kalno pastatyta tvirtovė atrodo išskirtinai dėka neįprastos spalvos. Pirmą kartą Fehring pilis buvo paminėta 1170 metais. Ji turi du aukštus ir du bokštus. Visi norintys sužinti apie šia gražią pilį, gali užsakyti ekskursiją su gidu.

Schloss_Stein,_Fehring

Seggau pilis

Seggau pilis stovi Seggaubergo mieste, ant miškais apaugusio kalno. Iš čia atsiveria pasakiškas vaizdas į apylinkes. Pirmieji gyventojai apsigyveno darsenovės Romos valdymo laikotarpiu. Aukštutinė pilis buvo pastatyta 12 amžiuje ir joje vyko misionierių susirinkimai. Iki pat 1786 metų pilis buvo vyskupų rezidencija, o vėliau tapo tik vasaros rezidencija iki pat 20 amžiaus. Šiuo metu Seggau pilyje organizuojami seminarai ir konferencijos. Čia yra įkurtas viešbutis ir puiki kavinė, tad norint pajusti tikrąją senovės pilies dvasią galima apsistoti nakvynei.

seggauSeggau_Schlosshof__c_Kasca_01

Trautenburg pilis

17 amžiaus istorinis ir architektūrinis paminklas – Trautenburg pilis gausiai lankoma turistų. Ji iškilo senųjų fermų vietoje. Šiuo metu pilis yra viduryje gražaus parko, tad pasivaikščiojimas po ekskursijos leis pasimėgauti gamtos ramybe ir grožiu. Iš keturių bokštų išliko tik du. Pirmą kartą pilis buvo paminėta 1234 metais, kaip Reichardo II rezidencija. Per ilgus šimtmečius ji keitėsi ir buvo vis atnaujinama, o dabar atrodo puikiai. Ekskursijos šiame istoriniame ir architektūriniame statinyje organizuojamos nuolat, tad sužinoti jos istoriją galima visiems norintiems.

SCHLO_~1

Altenberg pilis

Hittsendorfe stovi Altenberg pilis, kuri buvo pastatyta 17 amžiuje. Išorės fasadas atliktas baroko stiliumi, o keturi bokštai šonuose suteikia gražią formą. Rytinėje dalyje yra koplytėlė, kurios varpų skambesys girdimas apylinkėse. Greta pilies yra labai gražus parkas ir sodas, kuriuose auga reti augalai. Per visą laikotarpį ant buvusios fermos pastatytas statinys nuolat buvo parduodamas, o kiekvienas savininkas jį persitvarkydavo pagal savo norus. 1917 metais jį įsigijo viena šeima, kuri jį rekonstravo ir prikėlė naujam gyvenimui. Šiuo metu kai kurie pilies kambariai yra gyvenamieji, o didžiojoje salėje yra puikus restoranas.

altenbergKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Tannegg pilis

Tannegg pilis yra puikus 13 amžiaus architektūros ir istorijos palikimas. Ji stovi ant Šv. Michailo kalno. Verta paminėti, kad ji įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Iki šiol yra išlikusios gynybinės sienos. Šiuo metu aplink pilį yra daug viešbučių, todėl turizmas šiame miestelyje klesti. Verta žinoti, kad ir pilyje yra viešbutis. Trijų aukštų pilis atspindi renesanso stilių, kuris puikiai išsilaikė iki mūsų dienų. Šalia pilies yra nedidelė romanų stiliaus bažnytėlė.

schloss-thannegg-sommerurlaub20

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x