Lankomiausios Romos šventos vietos

Sakoma, kad visi keliai veda į Romą. Ypatingai tai tinka visiems pasaulio krikščionims. Juk kiekvienas tikintysis svajoja bent kartą gyvenime pamatyti Vatikaną, pasivaikščioti Romos gatvėmis ir pamatyti šventąsias vietas, kurių čia itin gausu. Kasmet milijonai tikinčiųjų apsilanko Italijos sostinėje. Daugybė šventų vietų traukte traukia pažinti ir pasigrožėti jomis. Lankomiausios Romos šventos vietos yra labai populiarios ne tik tarp tikinčiųjų, bet ir tarp turistų.

1rome_pictures_skel

Scala Santa

Scala Santa – šventieji laiptai, kurie yra vieni iš svarbiausių Romoje. Tai populiariausia Romos šventa vieta, kurioje susirenka visi krikščionis, kurie atvyksta į Italijos sostinę. Pasak legendos, Scala Santa kadaise buvo Jeruzalėje, Poncijaus Piloto rūmuose. 326 metais Šv. Elena šiuos laiptus atvežė į Romą. Scala Santa turi 28 pakopas. Tikintieji lipdami jais keliais meldžiasi ir pro specialius langelius gali pamatyti likusius Kristaus kraujo pėdsakus, kurie ypatingai saugomi. Jeigu ir nesate tikintysis, tai bent jau pasigrožėti meno kūriniais, kurie puošia sienas – būtina.

scala_santascala_santa..

Dio Padre Misericordioso bažnyčia

2003 metais pastatyta Dio Padre Misericordioso bažnyčia žavi šiuolaikiškumu. Tai ne tik bažnyčia, bet ir visuomenės subūrimo centras, kuris buvo įkurtas Romos vyskupijos įsakymu. Savo forma statinys primena laivą su trimis burėmis, kurie simbolizuoja Šventąją Trejybę. Bažnyčioje kasdien galima sutikti minias tikinčiųjų bei turistų, kuriems šis pastatas įdomus architektūrine prasme.

Dio Padre Misericordioso

Santa Maria degli Angeli e dei Martiri bazilika

Respublikos aikštėje stovi Santa Maria degli Angeli e dei Martiri bazilika. Išorėje visų praeivių dėmesį patraukia pusiau apgriautas fasadas, kuris atrodo paslaptingai. Įžengus į vidų lankytojus nustebins gražiu interjeru. Didžiausio dėmesio verti 17–18 amžiaus prancūzų menininkų meno kūriniai. Antikinių pirčių vietoje iškilo bazilika, kurios projektas priklausė garsiajam Mikelandželui, nors išvysti kaip atrodo pastatytas statinys jam nebuvo lemta. 1566 metais buvo baigtos Santa Maria degli Angeli e dei Martiri bazilikos statybos, nors fasadas baigtas tik 18 amžiuje, tačiau 20 amžiuje jis buvo nugriautas ir sukurtas senovinis fasadas.

Santa Maria degli Angeli e dei Martiri1Santa Maria degli Angeli e dei Martiri

Chiosto del Bramante vienuolynas

Chiosto del Bramante vienuolynas – šventa vieta, kuris sutraukia minias lankytojų ir tikinčiųjų. Tai įspūdingas Renesanso architektūros pavyzdys. Daugybė meno kūrinių vienuolyną pavertė tarsi muziejumi po atviru dangumi. Tikintieji pasakoja stebuklingas pasveikimo istorijas apie tuos, kurie atvyksta prašyti stebuklo į šią vietą.

Bramante vienuolynasBramante vienuolynas1

San Giovanni in Laterano bazilika

San Giovanni in Laterano bazilika stovi to paties pavadinimo gražioje Romos aikštėje. Tai pats svarbiausias katalikų centras. Čia plūsta viso pasaulio tikintieji. 324 metais imperatorius Konstantinas pastatė šią baziliką ir pats priėmė krikščioniškąjį tikėjimą. Šiuolaikinį vaizdą pastatas įgavo tik 18 amžiuje. 130 metrų aukščio bazilika turi 5 nefus. Čia galima pasigrožėti marmurinėmis ir granito kolonomis, įspūdingomis skulptūromis. Svarbiausios San Giovanni in Laterano bazilikos vertybės – dvi sidabrinės vazos, kurios vaizduoja biustus. Pasak pasakojimų, čia saugomos Šv. Petro ir Šv. Pauliaus, kurie buvo apaštalais, galvos.

san-giovanni-lateranoSan_Giovanni_in_Laterano_-_Interior_2

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x