Lankomiausios Golvėjaus grafystės pilys

Vakarinėje Airijos dalyje esanti Golvėjaus grafystė yra nuostabi vieta kelionėms ir pažinčiai su šia šalimi. Ji yra antra pagal dydį grafystė Airijoje. Čia nuostabi gamta ir stovi istorinės pilys. Jų architektūra ir istorijos paslaptys vilioja turistus į šį kraštą. Ekskursijos į Golvėjaus grafystės pilis bus nepamirštama.

2

trim-castle-51604

Hackett pilis

Hackett pilis yra pati paslaptingiausia visoje Airijoje. Ji buvo pastatyta 13 amžiuje. Per daugelį metų šio architektūros paminklo išvaizda nuolat buvo keičiama. Praėjusio amžiaus laikotarpiu buvo atstatyta dalis jos statinio, kuris iki šiol puikiai išsilaikė. Nepaisant to, kad Hackett pilis buvo apleista, bet šiuo metu ji yra lankomiausia ne tik šios grafystės pilis, bet ir visos šalies. O sklandančios legendos apie čia gyvenančius vaiduoklius dar labiau sustiprina norą pamatyti šią pilį.

Hackett pilis

Dunguaire pilis

Pati populiariausia akmeninė pilis Golvėjaus grafystėje yra Dunguaire, kuri buvo pastatyta 16 amžiuje. Karų metu apgriautos sienos buvo atstatytos. O. D. Gogeris tapęs pilies savininku, stengėsi suteikti pirmapradę išvaizdą šiam istoriniam pastatui. Praėjusiame amžiuje garsi „Shannon Development“ kompanija įsigijo Dunguaire pilį. Kompanija yra įsigijusi daug istorinių objektų, kuriuos gausiai lanko turistai. Šiuo metu pilis atvira lankytojams, norintiems susipažinti su jos istorija.

Dunguaire Castledunguaire-castle-kinvara-bay-galway-ireland-1600x1066

Fiddaun pilis

Fiddaun pilis yra vienintelė išlikusi pilis iš keturių O‘ Šonessi šeimos pilių. Ji garsėja gerai išlikusiu interjeru, kurį nori pamatyti visi, kurie domisi pilimis ir rūmais. Tai šešių aukštų pastatas, kuris iš išorės atrodo stipriai apgriautas. Ji kadaise tarnavo kaip gynybinė tvirtovė saugantis nuo priešų. Nepaisant to Fiddaun pilis labai lankoma turistų.

Fiddaun pilis1Fiddaun pilis

Feartagar pilis

15 amžiuje pastatyta Feartagar pilis buvusi Burgos šeimos rezidencija. Golvėjaus grafystėje ji buvo pati didžiausia ir viena iš geriausių. Miškuose stovinti pilis šalia ežero buvo puiki vieta gyvenimui. Pats žymiausias šios pilies savininkas buvo E. Bleikas, kuris pastatė duris iš geležies. Būtent jos daugelį metų buvo traukos objektas. Šiuo metu Feartagar pilis yra viena iš lankomiausių Airijos pilių.

Feartagar pilis

Portumna pilis

Portumna pilis – viena iš gražiausių šalyje. Ji buvo pastatyta 1618 metais. Tai vienas iš pirmųjų ankstyvojo renesanso statinių šalyje. Pilis turi tris pastatus ir požemius. Viduje lankytojai gali pasigrožėti akmeninėmis sienomis ir nišomis jose. Aplink pilį yra gražus sodas su įvairiais augalais. Būtent ši Portumna pilis buvo pradininkė renesanso stiliaus Airijoje.

portumna_castle_photo__1_-_copyright_portumna_camera_club

Ballylee pilis

Viduramžių Ballylee pilis Golvėjaus grafystėje išsiskiria iš kitų tuo, kad ji stovi nuostabaus grožio gamtoje. Tai puikus kraštovaizdis, kuris kartu su šiuo architektūros paminklu pakeri lankytojus. 1929 metais V.B. Jeitso šeima apsigyveno šioje pilyje. Tai garsus airių poetas ir Nobelio literatūros premijos laureatas. Po jo mirties čia buvo įkurtas muziejus.

Ballylee Castle

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x