Lankomiausi Štirijos rūmai

Austrija sudaryta iš 9 federalinių vienetų – žemių. Viena iš jų yra Štirija. Šalies vidurio pietuose esanti teritorija yra antra pagal dydį. Čia daugelį amžių vyko nuožmios kovos, plėtėsi miestai ir gyvenvietės. Kalnai, upės, ežerai ir miškai sukuria nuostabų kraštovaizdį, kuriame stovi gražieji rūmai – architektūros ir istorijos paminklai.

styria-082

Kapfenstein rūmai

Kapfensteine stovintys rūmai buvo pastatyti 11 amžiuje ant kalno. Tai buvo pasienio tvirtovė. Kiekvieną kartą pasikeitus savininkams, keitėsi ir rūmai. 1898 metais jie atiteko Viklerių šeimai, kuri iki šiol rūpinasi jais. Po 7 dešimtmečių Kapfenstein rūmuose buvo atidarytas viešbutis. Lankytojai iš įvairiausių pasaulio kampelių atvyksta į Štirijos regioną pasigrožėti gamta ir pamatyti architektūrinio ir istorinio paminklo. Rūmuose ne tik labai gražu, bet ir gaminami ypatingai gardūs patiekalai. Apsistoti galima komfortiškuose apartamentuose. Viename iš rūmų bokštų yra įrengta apžvalgos aikštelė. Iš čia atsiveria puikus vaizdas į miestą ir jo apylinkes.

Kapfenstein Palace

Laubegg rūmai

Laubegg rūmai stovi pačiame to paties pavadinimo miesto centre. Jį valdė labai garsios šios šalies šeimos: Wildonai, Mureckeriai, Eppeinsteirnai. Po 1945 metų rūmai buvo naudojami, kaip karinė būstinė skirta britų kariams. Vėliau juose buvo įkurta senelių prieglauda, o nuo 2004 metų čia yra Štirijos Raudonojo kryžiaus centras. Išorėje rūmai gerai išsilaikė, o viduje galima aptikti nedaug išlikusio interjero, kuris primena apie buvusią prabangą.

Laubegg

Hartberg rūmai

Hartberg rūmai apsupti senovinės tvirtovės sienų stovi Hartbergo mieste. Jie buvo pastatyti 12 amžiuje ir iki dabar puikiai išsilaikė. Kasmet daugybė turistų atvyksta pasigrožėti rūmų architektūra ir sužinoti jų istoriją. Į rūmų kompleksą įeina malūnas ir bažnytėlė. Iš akmens sukurtas renesanso stilius 17 amžiuje buvo pakeistas į baroko. Dabar statinys puikiai atrodo. Šiuo metu Hartberg rūmai naudojami, kaip garsios kosmetikos kompanijos buveinė. Be to, čia yra puikus restoranas ir hercogų salės, kuriose organizuojami įvairūs renginiai.

SCHLOSS-HARTBERG-aussen

Eggenberg rūmai

Gracas – Štirijos žemės sostinė, kurioje stovi Eggenberg rūmai. Tai įstabaus grožio renesanso architektūros paminklas. Joje atsispindi tai, kad daugelį metų čia buvo kunigaikščių rezidencija. Rūmai buvo pastatyti kunigaikščio Eggenbergo įsakymu 1635 metais. Jie pavadinti jo vardu. Šiuo metu rūmai yra unikalus architektūros ansamblis, kuris primena mums apie Austrijos didingumą ir galybę. Verta paminėti, kad čia yra saugoma vertinga meno kolekcija bei išsaugotas interjeras. Eggenberg rūmai pakerės visus savo dydžiu. Net 52 kambariai, 24 pagalbinės patalpos. Iš viso rūmuose suskaičiuojami 365 langai. Visi šie skaičiai paminėti ne atsitiktinai, nes būtent jie simbolizuoja astronominius metus. Rūmuose yra archeologinių eksponatų paroda, kuri sulaukia daugybės lankytojų.

Graz_Schloss_Eggenberg_front_facade1267

Stubenberg rūmai

Stubenberg rūmai yra vienas iš ryškiausių baroko stiliaus statinių Štirijos žemėje. Jie buvo pastatyti 17 amžiuje gražiajame Graco mieste. Kadaise čia buvo gubernatoriaus rezidencija, o šiandien čia įsikūrusios įvairios įstaigos. Trijų aukštų rūmai atrodo žavingai. Akmens dekoracijos ir balkonai nukelia į senuosius laikus. Labiausiai dėmesį traukia pagrindinis įėjimas su arka. Nišose matomos skulptūros: Afroditės, Heros ir Heraklio.

img-2

Vyldenshtayn rūmai

Graco mieste stovi Vyldenshtayn rūmai. Jų istorija prasidėjo 17 amžiuje, kai jie buvo pastatyti tam, kad tarnautų, kaip Graco valdžios rūmai. Šiuo metu čia įkurtas policijos skyrius. Trijų aukštų statinį suprojektavo garsus A. Štengas. Tai prabangus baroko stiliaus fasadas, kuriame gražius langus puošia kolonos. Kasdien į Paulustorgasse gatvę ateina būriai turistų tam, kad pasigrožėtų šiuo architektūros paminklu. Vyldenshtayn rūmai iš išorės atrodo puikiai, tik deja, viduje interjero nepavyko išsaugoti.

131097_362x212

Vertl fon Vertlsberg rūmai

Viename Graco rajonų stovi Vertl fon Vertlsberg rūmai. Juos galima rasti Mariahilferstabe gatvėje. Jie dar daugeliui žinomi, kaip Mariahilferstų rūmai. Šiuo metu šiame architektūros objekte yra Dekoratyviojo meno muziejus. Keturių aukštų pastatas buvo pastatytas 17 amžiuje. Tai puikus baroko stiliaus pavyzdys. Kruopščiai dekoruotas fasadas spindi paprastumu bei elegantiškumu. Viduje lankytojų laukia puošnus interjeras. Kadaise čia vyravo griežtumas ir kūrybiškumas, tačiau iki mūsų dienų to nepavyko išsaugoti. Norintys sužinoti Vertl fon Vertlsberg rūmų istoriją gali dalyvauti ekskursijoje su gidu. Jos metu bus aprodomi įdomūs eksponatai bei pasakojamos įvairios rūmų paslaptys.

131095_362x212

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x