Lankomiausi Krokuvos statiniai

Nuostabioji Krokuva kasmet sulaukia didžiulio turistų susidomėjimo. Istorija ir architektūra šiame pietų Lenkijos mieste tampa svarbiausiu traukos centru. Buvusi šalies sostinė svetingai pasitinka visus, kurie nori čia paviešėti, o viešnagė Krokuvoje tikrai neprailgs, juk čia tiek daug gražių ir žymių architektūrinių pastatų.

krakow-city-1024x682

800PX-~1 800px-20091114_Krakow_Wawel_7770

Sukiennice prekybos pastatas

Sukiennice prekybos pastatas stovi vienoje iš populiariausių Krokuvos aikščių. Tai garsioji Turgaus aikštė. Joje stovintis gražus statinys laikomas vienu iš seniausių miesto architektūros paminklų, todėl visai nenuostabu, kad čia tiek daug lankytojų. Sukiennice istorija prasidėjo dar 13 amžiuje. Nors per šį ilga laikotarpį pastatas buvo perstatomas. Šiuo metu jame yra įkurta 18–19 amžiaus Lenkijos meno kūrinių galerija ir daugybė parduotuvėlių. Čia lankytojai randa didžiulį pasirinkimą įvairiausių lenkų juvelyrikos dirbinių, kailinių ir odos gaminių.

800PX-~16586078-Inside_the_Sukiennice_Krakow

Miesto rotušė

Kuo garsi Miesto rotušė stovinti Krokuvoje? Tai vienintelė išlikusi miesto rotušės dalis, kuri buvo pastatyta 14 amžiuje. Tuo metu tai buvo ne tik miesto valdžios susirinkimų vieta, bet ir bausmių, teismo ir kalėjimo vieta. Po rekonstrukcijos praėjusio šimtmečio šeštajame dešimtmetyje Miesto rotušė buvo perduota Istorijos muziejui. Iš dėmesio vertų eksponatų derėtų paminėti prie pat įėjimo pasitinkančias liūtų statulas, o antrajame aukšte vėlyvosios gotikos portalus. Lankytojai gali ne tik apsilankyti Istorijos muziejuje, bet ir buvusioje rotušės brangenybių saugykloje, teatre ir kavinėje, kuri įkurta senuosiuose požeminiuose rūsiuose.

Ratusha_na_rinochnoy_ploshadi

Krokuvos miesto vartai

Krokuvos miesto vartai stūkso miesto istoriniame centre. Tai išlikęs statinys, kurio istorija prasidėjo 13 amžiuje, kai buvo įkurtas miestas. Jie buvo skirti ne tik tam, kad pro juos galima būtų patekti į Krokuvą, bet vartai buvo galingos miesto gynybinės sienos dalimi. Pagal tradicijas jie buvo atveriami kiekvieną rytą, o vakare uždaromi. Šiuo metu kiekvieną dieną galima ateiti greta vartų ir išgirsti melodiją, kuri skirta kadaise nuo priešų žuvusiam sargybiniui. Jis taip ir nespėjo iki galo sutrimituoti apie ateinančius karius.

img_5985

Jagiellonian universitetas

1364 metais įkurtas Jagiellonian universitetas iki šiol garsina Krokuvos miestą. Jo įkūrėjas buvo Kazimiras III. Tai vienas iš seniausių Europos universitetų, o Lenkijoje pats didžiausias. Šiuo metu universitetas turi 15 fakultetų. Jis garsėja ne tik mokslų kokybe, bet ir architektūra bei istorija, todėl šalia jo nuolat būriuojasi minios smalsių turistų. Raudonų plytų gotikos fasadas žvilgsnius traukia iš tolo. Praėjus pro gražų vidinį kiemelį patenkama į muziejaus sales, kuriose laukia įdomios ekskursijos.

Collegium_novum_fasadaCollMaius_bd427ee7b670f5f7245b76932699ed86

Decjusza vila

Decjusza vila stovi to paties pavadinimo parke, kuris Krokuvoje yra vienas iš gražiausių. Pastatas čia stūkso nuo 1535 metų. Renesanso stiliaus statinys buvo pastatytas pagal italų architekto D. Čini projektą. Per ilgą laikotarpį keitėsi savininkai ir vila vis įgaudavo kitokių bruožų. 1996 metais ji buvo rekonstruota ir toliau džiugina savo nuostabia architektūra.

800px-Willa_Decjusza,_2009800px-Willa_Decjusza_02,_2009

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x