Lankomiausi Burgundijos statiniai

Prancūzijos vidurio rytuose esantis Burgundijos regionas garsėja ne tik aromatingais vynais bei įspūdingu gamtos grožiu, bet ir architektūra. Per daugelį metų čia buvo statomi gražiausi ir svarbiausi apylinkių statiniai. Nuolat plėtėsi miestai ir kaimai. Dabar lankomiausi Burgundijos regiono statiniai atviri lankytojams. Ypatingai vasarą čia galima sutikti daugybę keliautojų.

2

Solutre Rock with vineyards, Burgundy, FranceHercogų rūmai

Burgundijos regiono sostinėje Dižone stovi Hercogų rūmai, kurie yra labai mėgstami turistų. Jų statyba buvo pradėta 1365 metais. Vienintelis išlikęs bokštas yra autentiškas palikimas. Jis puikiai išsilaikė nuo pat rūmų statybų pradžios. Šiuo metu visi norintys gali pakilti laiptais į bokšto viršų. Čia yra labai gera apžvalgos aikštelė iš kurios atsiveria nepakartojama Dižono miesto panorama. Klasikinio stiliaus fasadas, neogotikos stiliaus pastatas, architektūros didingumas ir jo istorija traukia lankytojus. Verta paminėti, kad Auksinis Toison d’or ordinas buvo įsteigtas būtent Hercogų rūmuose.

Dijon_-_Palais_des_Ducs_de_Bourgogne_101

Dukes of BurgundyŠv. Nikolajaus vartai

Šv. Nikolajaus vartai stovi Beaune mieste. Jie buvo pastatyti 1762–1770 metais senųjų vartų vietoje ir iki šiol žavi miesto svečius ir gyventojus. Nors Šv. Nikolajaus vartai primena triumfo arką, tačiau jie taip nevadinami. Iš pradžių ant sienų buvo lotyniški užrašai, kurie buvo sunaikinti ir vietoje jų dabar galima pasigrožėti ornamentais ir įvairiais elementais. Šiuo metu Šv. Nikolajaus vartai yra Beaune miesto simbolis, kurį būtina pamatyti.

Beaune, France

Šv. Lazare katedra

Autun mieste stovinti Šv. Lazare katedra ypatingas statinys. Pasak biblijos šventasis Lazare buvo prikeltas iš mirusiųjų. Burgundijos regione ši katedra yra lankomiausia, bet ne tik tikintieji čia atvyksta. Pasigrožėti architektūra susirenka ir turistai. Katedra buvo pastatyta 12 amžiuje ir iki šiol šalia jos galima išvysti minias lankytojų. Romanų ir gotikos stilių derinys žavi architektūros gerbėjus. Viduje pakeri ramybė ir didingumas. Čia stovi daug šventųjų skulptūrų ir kitų vertingų religinių bei meno kūrinių. Vertos dėmesio ant sienų esančios „Paskutiniojo teismo“ scenos bei altorius. Cathédrale Saint-Lazare d'Autun

Cathédrale Saint-Lazare d'Autun1Cluny vienuolyno ansamblis

Burgundijos regiono Cluny mieste stovintis vienuolyno ansamblis vilioja istorijos, religijos ir architektūros gerbėjus. 1130 metais baigtos statybos ir vienuolyno populiarumas visuomenėje išliko daugelį amžių. Labai greitai gyvenvietė plėtėsi ir tapo svarbiu Burgundijos regiono religijos centru. Cluny vienuolynas turi kuo didžiuotis, nes čia mokėsi ir išėjo 12 kardinolų ir net keli popiežiai. Nors šiuo metu sunku suvokti, kad Cluny vienuolyno ansamblis buvo pats didžiausias visoje šalyje, tačiau dabar jis nestokoja populiarumo. Šiuo metu jis atviras turistams.

Abbaye-de-Cluny_imagephotothequelightbox

Abbaye de ClunyVogue namas

Dižone esantis Vogue namas yra vienas iš lankomiausių statinių, kuris buvo pastatytas 1614 metais. Tai architektūros perlas, kurio įspūdingas stogas traukia lankytojus. Tai vėžlio kiauto imitacijos stogas, kuris yra geriausias burgundiškos architektūros pavyzdys. Vogue namas nuo 1911 metų pripažintas istoriniu paminklu.L'Hotel de Vogue

Vogue

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x