Lankomiausi Birmingemo parkai ir sodai

Birmingemas – vienas iš lankomiausių Anglijos miestų. Jis garsėja ne tik architektūriniais ir istoriniais paminklais. Antrame pagal dydį šalies mieste yra puikių žaliųjų zonų. Būtent šiame mieste gyventojai ir turistai gali rasti gražių parkų ir sodų, kurių išpuoselėtas kraštovaizdis yra puiki vieta poilsiui nuo Birmingemo triukšmo.

12

Kings Heath parkas

Kings Heath parkas yra vienas iš lankomiausių šio miesto parkų. Jis gavo „Žaliosios vėliavos“ nacionalinį apdovanojimą. Gražaus kraštovaizdžio teritorija užima daugiau kaip 14 hektarų žemės ploto. Parke stovi 1832 metais pastatytas V. Raselo namas, kuris tapo istoriniu paminklu. Lankytojai čia randa ir puikų Žiemos sodą, žaidimų aikšteles, žaliuojančias pievas ir alpių laukus. Šiuo metu Kings Heath parkas labai populiari pasivaikščiojimų vieta, o išalkus galima užsukti į čia esančią puikią arbatinę, kurioje grožintis puikiu parko vaizdu galima mėgautis skaniais patiekalais.

Kings-Heath-Park-Summer-1khp-011

Handsworth parkas

Visai netoli nuo Birmingemo centro yra Handsworth parkas. Daugiau kaip prieš 100 metų jis tapo ramiu gamtos kampeliu miesto gyventojams. 2004 metais visa teritorija buvo sutvarkyta ir rekonstruota. Šiuo metu Handsworth parkas užima 25 hektarus žemės ploto. Gražaus kraštovaizdžio apsuptyje malonu pasivaikščioti. Gražios žaliuojančios pievos, ežerai, gėlynai ir medžiai tampa tikra atgaiva pavargusiems nuo šurmuliuojančio miesto gyvenimo ritmo. Ežero pakrantėse yra puikios kavinės, norintys paplaukioti gali išsinuomoti valtis. Vaikams ir sporto mėgėjams yra atskiros zonos ir aikštelės.

Handsworth Parkhandsworth1

Cotteridge parkas

Cotteridge parkas – vienas iš Viktorijos laikotarpio viešųjų Birmingemo parkų. Jis buvo sukurtas tuo metu, kai miesto valdžia 1905–1909 metais nusprendė pirkti žemės sklypus šioje vietoje. Parko teritorijoje yra krepšinio aikštelės ir teniso kortai. Taip pat riedlenčių mėgėjai čia ras tinkamą erdvę bei vaikams yra įrengtos žaidimų aikštelės. Cotteridge parkas labai mėgstamas miesto gyventojų, kurie organizuoja jo priežiūrą ir atnaujinimo darbus. Tai puiki vieta ne tik poilsiui, bet ir aktyviam laisvalaikiui bet kurio amžiaus ir pomėgių žmonėms.

Cotteridge parkas

Winterbourne botanikos sodas

Apie 20 tūkstančių kvadratinių metrų ploto Winterbourne botanikos sodas yra puikus 20 amžiaus pradžios gamtinio botanikos sodo pavyzdys. Jame stovi 1904 metais pastatytas namas, kuris priklausė D. M. Nikolsonui. Tarp rečiausių augalų randami ir gydomųjų savybių turintys. Winterbourne botanikos sodo lankytojai čia randa orchidėjų namą ir vertikalų sodą. Pasivaikščiojimas sodo takeliais grožintis retais augalais bus nepamirštamas.

birmingham_botanic_tulips_600xbirmingham_botanical_glasshouses_600x

Cannon Hill parkas

Pats populiariausias Birmingemo Cannon Hill parkas užima apie 101 hektarą žemės ploto. Joje yra atskiros sporto, žaidimų, draustinio ir miško zonos. Nuo 1873 metų tai puiki vieta poilsiui ir aktyviam laisvalaikiui gamtoje. Cannon Hill parke stovi ir istoriniai statiniai: 16 amžiaus Golden Layon plytų namas, Cannon Hill namas ir memorialas žuvusiems karo metu.

crocus-cannon-hill-LS-03Teagarden_cmykWKD.eps

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x