La Korunja

La Korunja – šiaurės vakarų Ispanijos uostamiestis, kurio krantus skalauja Atlanto vandenynas. Nedideliame mieste gausu įvairių lankytinų vietų. Svarbiausios iš jų – pusiasalyje. Pasivaikščiojimas La Korunja gatvėmis suteiks galimybę pamatyti gražiausius jos kampelius. Būtinai užeikite į restoraną ar kavinę ir užsisakykite žuvies patiekalą. Sakoma, kad būtent čia jie patys skaniausi visame regione.

la-coruna-006A Coruña1

Heraklio bokštas

Heraklio bokštas – La Korunja simbolis. Tai pats seniausias švyturys visame pasaulyje, kuris nuo 2009 metų yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šalia bokšto nuolat būriuojasi minios smalsių turistų ir vietinių gyventojų. Heraklio bokštas, kuris stovi ant 57 metrų aukščio kalvos, siekia 68 metrus. Švyturys buvo pastatytas 2 amžiuje ir iki šiol puikiai išsilaikė. Sena legenda byloja, kad Heraklis tris dienas kovėsi su milžinu ir jį nugalėjęs nusprendė pastatyti šį unikalų bokštą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAHeraklio bokštas1

Šv. Antonijaus pilis

16 amžiuje Šv. Antonijaus pilis buvo pastatyta tam, kad galima būtų apginti La Korunja miestą nuo priešų, kurie atplaukia nuo jūros pusės. Daugelį metų ji puikiai atliko savo vaidmenį. Tačiau vėliau tapo nebereikalinga, kaip gynybinė pilis. Tuomet Šv. Antonijaus pilis tapo kalėjimu, o šiuo metu čia yra įkurtas Archeologijos muziejus. Visi norintys gali ne tik apžiūrėti pilies išorę, bet ir vidų, kuriame gausu senovinių eksponatų.

anton castle-of-san-untitled

La Korunja miesto gynybinė siena

La Korunja mieste galima išvysti išlikusią gynybinę sieną. 14 amžiuje miestas buvo apjuostas akmens siena, kuri puikiai atliko savo paskirtį – saugoti gyventojus ir miestą. Manoma, kad ji buvo pastatyta senovės romėnų rankomis. Iki šiol labai gerai išsilaikė dalis visos gynybinės sienos, todėl turistai turi puikią galimybę pasivaikščioti ir apžiūrėti šį statinį. Taip pat nepraleiskite trejų vartų, kurie taip pat gerai išsilaikė. Tai Michailo, Liūdesio ir Kryžiaus vartai. Miesto svečių laukia puikus panoraminis vaizdas pakilus ant gynybinės sienos viršaus. Iš čia pasigėrėsite La Korunja vaizdais.

La Korunja miesto siena

Maria Pita aikštė

La Korunja miesto centre esanti Maria Pita aikštė žavi savo architektūra. Senųjų pastatų apsuptyje ilgą istoriją menanti žinoma vieta pavadinta herojės Marijos Pita vardu. Ji narsiai gynė miestą nuo Anglijos 1589 metais. Šioje aikštėje stovi jos paminklas, kuriame ji vaizduojama ginant savo gimtąjį miestą. Vienas iš žymiausių Maria Pita aikštės statinių – Miesto valdžios rūmai. Tai puikus neorenesanso pavyzdys. Aikštės lankytojams siūloma ramiai pasėdėti, pasigrožėti ir stebėti aikštėje šurmuliuojantį gyvenimą.

Maria Pita10_06_23_maria-pita-coruna_foto_martin_javier-2

Finisterre iškyšulys

Finisterre iškyšulys – turistų traukos centras. Nuostabūs gamtos vaizdai pakeri čia apsilankiusius. Keliautojai gali pakilti į Facho kalną, kuris yra aukščiausias iškyšulio taškas. Čia aukštis siekia 238 metrus virš jūros lygio. Ant jo stovi švyturys. Būtent iš čia atsiveria kvapą gniaužiantys gamtos vaizdai. Finisterre iškyšulys – vieta, kurią būtina aplankyti atvykus į La Korunja apylinkes.

cabo-de-finisterreCape Finisterre

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x