Krokuva

Krokuva – buvusi Lenkijos sostinė. Maloniai sutinka lankytojus, kuriems siūlomos įvairios pramogos ir gardus maistas. Be visų istorinių ir architektūrinių paminklų, verta aplankyti senąjį senamiestį, kuris yra įtrauktas į UNESCO kultūros ir paveldo sąrašą.

KrakowKrakow+noca

Krokuvos senamiestis

Krokuvos senamiestis – centrinė miesto dalis, kuri nuo 1978 metų yra įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Miestas daugelį metų buvo karališkoji Lenkijos sostinė, todėl jos senamiestis yra toks įspūdingas. Vaikščiojant vingiuotomis senosiomis gatvelėmis pamatysite Turgaus aikštę – didžiausia viduramžių aikštė visoje Europoje, Krokuvos Nacionalinį muziejų, kuris yra įsikūręs renesansinio stiliaus prekybos rūmuose, didikų rezidencijas, Šv. Barboros, Šv. Marijos baziliką ir Šv. Adalberto bažnyčias.

old town krakowold town krakow-1900x1200-04-s_0

Veličkos druskos kasyklos

Veličkos druskos kasyklos yra vienos iš seniausių Europoje druskos kasyklų. Vos 10 kilometrų nuo Krokuvos centro nutolusiame Veličkos mieste galima pamatyti vieną iš įdomiausių ir populiariausių lankytinų vietų. 2 kilometrus besitęsiantį maršrutą sudaro 20 požeminių kamerų, kurios išsidėsčiusios 64 – 135 metrų gylyje. Tai didžiausias kalnakasybos muziejus pasaulyje. Jame galima pamatyti didžiulius urvus, požeminius ežerus, koplyčias ir iš druskos kristalų padarytas skulptūras. Veličkos druskos kasyklos yra įtrauktos į UNESCO kultūros ir paveldo sąrašą.

Wieliczka_Michal-Osmenda1Wieliczka_saltmine_stairs

Vavelio pilis

Vavelio pilis yra ne tik Krokuvos simbolis, bet ir viena gražiausių, ir didžiausių Lenkijos pilių. Ji stūkso senamiestyje, kairiajame Vyslos upės krante, ant Vavelio kalvos. Šiuo metu ji yra tapusi didžiuliu ir tūkstančius turistų traukiančiu muziejumi. Vavelio pilis ir jos architektūrinis kompleksas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Pasak legendos, Vavelio olose gyveno slibinas, kurį nužudė narsusis riteris Krakas. Aplink kalvą ir buvo įkurtas Krokuvos miestas, pavadintas riterio vardu. Šioje oloje galima apsilankyti ir turistams.

Wawel_20070804_0930Wawel-Castle-in-Krakow-Poland

Šv. Florijono vartai

Vienas žinomiausių Gotikinės architektūros pavyzdžių Krokuvoje – Šv. Florijono vartai. Nuo XVI amžiaus Krokuva buvo vienas labiausiai apsaugotų miestų visoje Europoje. Jos gynybinę sistemą sudarė dvi sienos ir 47 žvalgybiniai bokštai, iš kurių likę tik 3. Šv. Florijono vartai buvo vienintelis įėjimas į miesto centrą.

6505315735_83b6ecc50e_z

Krokuvos Turgaus aikštė

Krokuvos Turgaus aikštė yra pagrindinė miesto aikštė. Apsupta didingų istorinių pastatų, rūmų ir bažnyčių ji stovi nuo 1257 metų. Aikštės dydis net 40 tūkst. kvadratinių metrų ir ji yra laikoma didžiausia Europoje viduramžių miesto aikšte. Apsilankius joje nepraeikite pro šalį ir pasigrožėkite rotušės bokštu, X amžiaus Šv. Adaberto bažnyčia, Adomo Mickevičiaus paminklu, Marijos bazilika ir 1555 metais renesanso stiliumi pastatytą Turgaus halę, kuri yra aikštės viduryje.

aikste

Dvylika apaštalų

Dvylika apaštalų puošia priekinę Šv. Petro ir Švento Pauliaus bažnyčių tvorą. Skulptūros buvo pastatytos 1730 metais. Deja, originalios skulptūros iki mūsų dienų neišliko, bet vietoje jų stovi kruopščiai atliktos kopijos.

filename-sam-1537-jpgtwelve-apostles

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x