Kotoras

Kotoras – senas Viduržemio jūros miestas, kurio senoji dalis yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai istoriškai turtinga vieta, kurioje per daugelį amžių vyko svarbūs įvykiai, formavosi savita kultūra ir papročiai. Tai atsispindi visuose Katoro kampeliuose. Ypatingai žavi architektūra ilgai išliks Jūsų atmintyje.

kotorKotor_01Montenegro,_

Miesto siena

Iki šiol istorinė Kotoro dalis apjuosta Miesto siena. Kasdien tūkstančiai turistų atvyksta pamatyti puikiai išsilaikiusios sienos. Ji pastatyta iš didžiulių apdirbtų akmenų, o kampuose stovi stebėjimo bokštai. Į vidų galima patekti per vartus. Miesto siena driekiasi apie 4 kilometrus, o jos aukštis siekia 20 metrų. Pastatai stovintys viduje priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui. Visi norintys gali užlipti ant sienos ir pasivaikščioti gėrintis nuostabiais vaizdais.

city wall Kotor1city-walls-city-walls-kotor-kotor

Šv. Georgijaus sala

Šv. Georgijaus sala yra viena iš žinomiausių Kototo lankytinų vietų. Nedidelė sala dar vadinama Mirusiųjų sala. Taip vadinti ji imta dėl čia esančių kapinių, o daugelis palaidotųjų yra žymūs šalies veikėjai. Joje yra benediktiečių vienuolynas, kuris pavadintas Šv. Georgijaus vardu. Jis pastatytas 12 amžiuje. Ne tik tai žavi lankytojus. Apsidairius aplink Jus pakerės nuostabi gamta.

island georgSt George Island Kotor Bay, Perast Montenegro

Pima rūmai

Senovės architektūros perlas – Pima rūmai puikiai išsilaikė iki mūsų dienų. 17 amžiuje pastatytas pastatas puikiai tarpusavyje suderina baroko ir renesanso stilius. Rūmai priklausė garsiai Pima šeimai. Prie pagrindinio įėjimo į juos galima apžiūrėti šeimos herbą, kurį laiko du angelai. Vertingiausia eksterjero dalis – viršutinis balkonas, kuris prilaikomas dvylikos akmenų. Jie puošti raižybos elementais.

pima palace

Laikrodžio bokštas

Laikrodžio bokštas stovi Kotoro centre. Jis pastatytas 1602 metais, naudojant tuo metu populiarią statybos medžiagą – didžiulius akmens blokus su įgaubtais kraštais. Bokštas turintis tris aukštus patyrė ne tik užpuolimus, bet ir stichines nelaimes, tačiau iki šiol džiugina lankytojus puikiai išsilaikiusia architektūra. Laikrodžio bokštas pasižymi baroko stiliumi su gotikos elementais.

clock tower kotor

Centrinis turgus

Centrinis turgus padalintas į dvi dalis. Pirmoje yra atvira prekybos zona, o antroji – uždara. Jeigu nuspręsite apsilankyti, tai geriau ateikite nuo 7 valandos ryto, tuomet didelis pasirinkimas įvairių prekių, o artėjant vidurdieniui prekių beveik nebelieka. Daugybė šviežių maisto produktų, įvairios pramoninės prekės, rankų darbo suvenyrai siūlomi pirkėjams. Tai labiausiai lankoma Katoro prekybos vieta.

central marketcentral Kotor Market

Šv. Luko bažnyčia

Šv. Luko bažnyčia – seniausia Juodkalnijoje. 12 amžiuje pastatyta šventovė turi romanų ir bizantiečių architektūros stiliaus elementų. Ji stovi pačiame Kotoro centre. Šv. Luko bažnyčia unikali tuo, kad jos viduje išliko 12 amžiaus freskų elementų. Turistai taip paprastai į ją patekti negali. Ji būna atidaryta tik tikinčiųjų švenčių metu ir turistų sezonu. Todėl, jei tik įmanoma, kelionę planuokite taip, kad galėtumėte pamatyti Šv. Luko bažnyčios vidų.

st.luke church20110528Montenegro-63-thumb-375x500-83655

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x