Košicė

Košicė – rytų Slovakijoje esantis vienas iš didžiausių šalies miestų, kuris pagal dydį yra antrasis. Čia yra daug gražių ir svarbių lankytinų vietų. Sporto mėgėjai kasmet spalio mėnesiais renkasi į kasmetinį bėgimo maratoną. Pažinti miesto istoriją ir pamatyti įdomiausias vietas atvyksta milijonai turistų. Košicė – gražus ir jaukus miestas, kuris tinkamas pažintinėms ir poilsinėms kelionėms.

23

Dobšinska ledo urvas

Slovakijos Rojaus nacionalinio parko teritorijoje, kuri priklauso ir Košicės krašto teritorijai, yra Dobšinska ledo urvas. Tai viena iš lankomiausių vietų šiame regione. Juk ledo urvas yra pats didžiausios visoje Slovakijoje. Įėjimas į jį yra 969 metrų aukštyje Duča kalno papėdėje. Urvo ilgis siekia 1483 metrus. Nuo 1887 metų čia esantis elektros apšvietimas apšviečia urvą ir lankytojai gali apžiūrėti gražiausias jo vietas. Šiuo metu Dobšinska ledo urvas yra labai mėgstamas turistinių grupių. Didžioji dalis yra padengta ledu.

dobsinska_ladova_jaskynademanovska_ladova_galleryfull

Šv. Elžbietos katedra

Šv. Elžbietos katedra yra viena iš didžiausių visoje šalyje. 11 amžiaus viduryje pastatytas architektūrinis paminklas po poros šimtmečių buvo pervadintas, iš Šv. Michailo, Košicės miesto globėjos vardu. Vėliau katedra buvo atnaujinama ir keičiama. Jos aukštis siekia 60 metrų, o Zigmundo bokštas 59 metrų aukščio. Įžengus į vidų dėmesį traukia gotikos stiliaus pagrindinis altorius, kuris 16 amžiuje buvo pripažintas meno šedevru. Altorius dekoruotas 48 paveikslais. Toliau seka gotikos stiliaus freskos, kapelos ir vertingi meno bei reliktiniai kūriniai.

St. Elisabeth Cathedral of the HungarianSt. Elisabeth Cathedral of the Hungarian organ

Košicės miesto rotušė

Senovinė Košicės miesto rotušė buvo pastatyta 1780 metais. Nors vienam architektūros stiliui jos negalima priskirti, tačiau daugiausia galima įžvelgti baroko ir klasicizmo elementų. Dviejų aukštų pastato išorėje daug piliastrų. Nuo 1920 metų miesto rotušė buvo paskirta bibliotekai, o nuo 1996 metų vėl miesto valdžia nusprendė užimti šį istorinį statinį. Nepaisant to, daugelis turistų ateina pasigrožėti rotušės architektūra. Juk ji įtraukta į daugelio lankytinų turistinių objektų sąrašą.

miesto rotušė

Šv. Urbano bokštas

Gotikinio stiliaus Šv. Urbano bokštas stovi šalia bažnyčios. Jis buvo pavadintas vynuogynų globėjo vardu. Varpinę pastatė 14 amžiuje, nors pagrindinis varpas buvo įkeltas tik 1557 metais. Jis svėrė 7 tonas. Šiuo metu turistai gali pamatyti varpo kopiją. Dabartinę išvaizdą Šv. Urbano bokštas įgavo 18–20 amžiuje. Varpinė daugelį amžių stovėjo ir nepatyrė jokių rimtų nuostolių. Pro arkos formos įėjimą galima patekti į bokštą.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rytų Slovakijos muziejus

Rytų Slovakijos muziejus yra pats įdomiausias visoje šalyje. 1872 metais įkurtas muziejus kviečia lankytojus pažinti šalies ir Balkanų šalių istoriją ir vystymąsi. Daugiausia dėmesio sulaukia „Auksinė Košicės saugykla“. Tai aukso luitas, kuris sveria 11 kilogramų. Taip pat daug lankytojų domisi aukso monetų kolekcija. Įvairiausių eksponatų apsuptyje randami vertingi radiniai, kuriuos verta pamatyti.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????DSC_7928

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x