Korkas

Pietvakarių Airijoje esantis Korko miestas yra antrasis pagal dydį šalyje. Jis – Korko grafystės sostinė. Puikioje vietoje įkurtą miestą dalina Li upė, o istorinis senamiestis yra įkurtas Korko centre esančioje šios upės saloje. Tai vieta, kurioje būtina apsilankyti. Parkai ir architektūra, muziejai ir aikštės, barai ir restoranai – visa tai sužavės Jus.

corkCork0(02)

Patriko gatvė

Patriko gatvė yra pagrindinė prekybos gatvė ir miesto širdis. Ji net gavo du apdovanojimus už tai, kad yra geriausia apsipirkimo gatvė šalyje. Čia rasite šių garsių prekių: Dunnes Stores, Brown Thomas, Debenhams, Marks & Spencer ir kitus. Ypatingai daug lankytojų čia atvyksta sezoninių išpardavimų metu. Tuomet čia išvysite minią žmonių pro, kuriuos net sunku prasibrauti. Šv. Patriko gatvėje stovi garsus prekybos centras „Cash & Core Department Store“. Jo istorija prasidėjo 1830 metais. Taip pat būtinai užsukite į šioje gatvėje dirbantį Angliškąjį turgų.

st.patric street

Korko kalėjimas

Visai netoli nuo Patriko gatvės, einant šiaurės vakarų kryptimi, stovi senasis Korko kalėjimas. Nors tai labai neįprasta, tačiau daugiausia lankytojų sulaukianti vieta visame Korko mieste. Čia 19 amžiuje kalėjo labai daug kalinių, tarp kurių buvo ir labai garsūs žmonės. Vos įžengę į pastato vidų pajusite bauginančią atmosferą. Visas vidaus interjeras nukels Jus į senuosius laikus, o gidas papasakos apie kalinių gyvenimo sąlygas ir neįprastų istorijų, kurios čia nutiko. Kamerose esančios vaškinės figūros atkuria tų laikų kasdienybę. Be įprastinių pažintinių ekskursijų, čia rengiamos ir naktinės ekskursijos.

newsky21images

Šv. Finabro katedra

Korko miesto centre nuo 1870 metų stovi Šv. Finabro katedra. Ji yra labai populiari tarp turistų, todėl rekomenduojama užsisakyti ekskursiją su gidu. Tai puikus prancūzų gotikinės architektūros pavyzdys Airijoje. Trys bokštai, vitražiniai langai, mozaikinių plytelių grindys ir nuostabūs medžio raižiniai suteikia nuostabaus puošnumo. Šioje katedroje taip pat rasite suvenyrų parduotuvę, kurioje rengiami įvairūs renginiai: Kalėdinių giesmių vakarai, poezijos skaitymas ir parodos.

Cathedral

Fota laukinės gamtos parkas

Fota laukinės gamtos parkas – laukinės gyvūnijos zoologijos sodas. Jis buvo įkurtas 1970 metais. Čia lankytojai turi galimybę pamatyti gyvūnams sukurtas kuo natūralesnes gyvenimo sąlygas.  Tokioje aplinkoje jie gali nevaržomai vaikščioti po pievas, o apsauginiai barjerai yra praktiškai nepastebimi. Laukinės gamtos parke išvysite retas augalų ir gyvūnų rūšis. Tai itin mėgstama turistų vieta, kurioje galima puikiai praleisti dieną.

Fota_Gardens_and_Arboretum_-_geograph_org_uk_-_768149fota-wildlife-park

Blarney pilis

Prieš 600 metų pastatyta Blarney pilis stovi apie 8 kilometrus atstumu nuo Korko miesto. Ji yra laikoma vienu didžiausių Airijos lobių. Aplink pilį yra gražūs sodai apsupti uolienų. Čia yra legendinis Blarney akmuo, kuris sakoma, kad teikia išmintį. Turistams siūlomas pakibimas žemyn galva ir akmens pabučiavimas. Jeigu tikėti pasakojimais, tai tokie veiksmai dovanoja iškalbos dovaną.

Blarney-Castle-grounds1Kissing_Blarney_Stone

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x