Klagenfurtas

Klagenfurtas – Karintijos žemės, kuris yra pietinė Austrijos dalis, sostinė. Gražioje vietoje ant Glano upės kranto įkurtas miestas sulaukia daugybės turistų. Daug įdomių istorinių, architektūrinių ir kultūrinių vietų bei aplink esanti graži gamta sukuria erdvę, kurioje vyrauja pakili atmosfera tinkanti ekskursijoms. Ir visai nesvarbu kuriuo metų laiku atvyksite, nes Klagenfurtas visuomet kupinas staigmenų.

klagenfurtKlagenfurt1

Alter Platz aikštė

Alter Platz aikštė yra pagrindinė Klagenfurto aikštė. Čia nuolat šurmuliuoja daug žmonių. Tai istorinė vieta. Juk ji tapo pirmąją pėsčiųjų aikšte visoje Austrijoje. Šiuo metu joje yra jaukios kavinukės, parduotuvėlės ir keli istoriniai statiniai. Dauguma namų, kuriuos galima pamatyti aikštėje, yra 17 amžiaus. Pirmuoju numeriu pažymėtas statinys – Welzern rūmai. Mėgstate apsipirkti? Eikite į Bambergerhof pasažą. O netoli nuo jo stovi Auksinės žąsies namas. Tai seniausias išlikęs namas Klagenfurte. Alter Platz aikštėje tikrai rasite ką veikti ir kuo pasigrožėti.

7eaae016b9alter-platz-klagenfurt-63b0d594-1a4e-4e85-9b43-5e952b47b1c4

Landhaus

Tarp Alter Platz ir Šv. Dvasios aikščių stovi Landhaus pastatas. Jo statybos tęsėsi nuo 1574 iki 1594 metų. Iš pradžių pastatas buvo skirtas Karintijos žemės valdžiai. Landhaus tapo politikos ir visuomenės reikalų centru. Čia vyko pokyliai, vestuvių iškilmės ir kiti svarbūs susirinkimai. Šiuo metu istoriniame pastate posėdžiauja Karintijos parlamentas. Pirmajame aukšte yra puikus restoranas. Turistai įleidžiami į ekskursijas po kai kurias sales. Nepraleiskite galimybės pamatyti istorinį pastatą ir iš vidaus bei pasigrožėti interjeru.

Klagenfurt_Landhaus_25042009_31

Landhaus_Klagenfurt_3

Klagenfurto botanikos sodas

Klagenfurto botanikos sodas yra puiki vieta pažinčiai su augmenija tiek Europos, tiek ir egzotinių šalių. Ypatingas dėmesys skiriamas 2006 metais įkurtai vandens augalų kolekcijai. Nors botanikos sodas užima nedidelę teritoriją, tačiau čia sukurtas išskirtinis gamtos prieglobstis. Turistų čia visuomet labai daug, nes daugelio iš jų atsiliepimai puikūs. Kiekvienais metais Klagenfurto botanikos sodas atsinaujina, čia sodinami vis naujesni ir retesnių rūšių augalai, tad jei lankotės ne pirmą kartą Klagenfurte, tai verta užeiti dar kartą į botanikos sodą.

untitled

KL019_Wasserfall-Urwald1

Plaukiojanti scena

Klagenfurto miesto ežeras ypatingas ne tik savo grožiu. Apie 3 kilometrus nuo įvažiavimo iš autostrados į miestą yra ant ežero kranto yra Plaukiojanti scena. Žiūrovai nuo krantinės gali sėdėti ar stovėti ir stebėti pasirodymus. Atlikėjai groja, dainuoja ar vaidina vandenyje esančioje scenoje. Ant kranto gali pasirodymus stebėti apie du tūkstančiai žiūrovų. Čia rengiami patys įdomiausi ir šiuolaikiškiausi renginiai. Žiūrovai gali mėgautis naujausiomis technologijomis sukurtais vaizdo ir garso efektai. Įspūdis tikrai bus nepamirštamas.

bregenzer-festspiele-auge--d

Kreuzbergl parkas

Klagenfurtas garsėja nuostabia gamta. Vienas iš daugybės čia esančių parkų yra labai lankomas. Tai – Kreuzbergl parkas. Tai išskirtinė vieta, nes jos teritoriją sudaro miškingas kraštovaizdis. Net neverta sakyti, kiek čia būna lankytojų karštomis vasaros dienomis. Medžių pavėsis leidžia atsikvėpti nuo alinančio karščio. Pasivaikščiojimų metu matomi gražūs medžiai ir kiti augalai. Kreuzbergl parkas yra puiki vieta pasivaikščiojimams ir poilsiui nuo miesto triukšmo.

Kreuzberg20Klagenfurtkreuzbergl-klagenfurt-f_a0a4m

Klagenfurto miesto teatras

Klagenfurto miesto teatras buvo baigtas statyti 1910 metais, tačiau jo istorija siekia keturis šimtmečius. Per visą šį laiką pastatas ne vieną kartą keitėsi, buvo perstatomas ir restauruojamas. Šiuolaikinio teatro vietoje stovėjo kultūros centras nuo pat 1605 metų. Tuomet čia susirinkdavo tuometinė aukštuomenė. Vėliau po truputį modernėjo pastatas, kuris tapo teatru. Su laiku keitėsi tiek teatro išvaizda, tiek ir repertuaras. Šiuo metu matome Klagenfurto miesto teatrą, kuris atspindi klasikinį architektūros stilių. Dar jis vadinamas moderniu teatru. Teatras atviras visiems, kurie domisi miuziklais, baletu, opera, drama, simfoninio orkestro muzika ir choru.

10448-004-E3585285

Minimundus parkas

Klagenfurto priemiestyje yra Minimundus parkas. Tai miniatiūrų pasaulis, kuris sulaukia tiek suaugusiųjų, tiek ir mažųjų lankytojų pagyrų. Mastelis čia pasirinktas 1 prie 25. Parkas puikiai dera su šalia esančia gamta. Po atviru dangumi esančios miniatiūros atrodo stulbinamai. Parką įsteigė architektūros gerbėjai. Pasivaikščiojus po jį galima atrasti žinomiausius architektūros paminklus iš viso pasaulio: Pizos bokštas, Šv. Dievo Motinos bažnyčia, Eifelio bokštas ir daugelis kitų mums puikiai žinomų statinių, kuriais žavisi visas pasaulis. Vaikams čia yra specialus geležinkelis su nedidukais traukinukais bei daugybė kitų pramogų. Minimundus parkas – puiki vieta bet kurio amžiaus lankytojams.

43923_klagenfurt_minimundus_klagenfurtMinimundus_Model_St__Peter's_basilica

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x