Kjetis

Prie Peskaros upės esantis Kjetis priklauso Abruco regionui. Vaizdinga vietovė su ilga istorija tik kelis kilometrus nutolusi nuo Adrijos jūros. Čia Jus pakerės ne tik gamta, bet ir per daugelį amžių pastatyti, ir išlikę architektūriniai paminklai bei statiniai. Pažinsite vietinę kultūrą bei tradicijas.

13

Majella nacionalinis parkas

Atvykus į Kjetį būtina apsilankyti Majella nacionaliniame parke. 1991 metais įkurtas parkas yra vienas iš trejų Abruco regiono nacionalinių parkų. Lankytojai iš susižavėjimo dar ilgai negali apsakyti kokia čia nuostabi gamta. Miškai, kalnai, daugybė augalų pakeri visus čia apsilankiusius. Turistams siūlomos pažintinės ekskursijos ir pėstieji bei dviračių žygiai. Taip pat visiems kalnų mylėtojams Majella nacionalinis parkas siūlo net 500 kilometrų įdomių maršrutų kalnuose. Verta aplankyti Šv. Andreso grotą, kuris yra giliausias urvas visoje Europoje.

Majella nacionalinis parkasmajella-768x1024

Marchesale pilis

14 amžiuje statyta Marchesale pilis iki šiol žavi puikia išvaizda, nes labai gerai išsilaikė per šiuos amžius. Tai originalus architektūros paminklas. Apvalus bokštas buvo pastatytas 16 amžiuje. Viduje Marchesale pilis sužavės puikiu interjeru. Lankytojai čia atranda įspūdingas freskas ir žymių dailininkų paveikslus. Didžiulės salės ir požemiai slepia daug paslapčių, kurias turistai sužino ekskursijos metu. Pilies teritorijoje stovi bažnyčia, kurioje saugomos vertingos religinės relikvijos. Šiuo metu Marchesale pilyje yra įkurtas muziejus, kurio kolekcijoje įvairūs įdomūs ir vertingi archeologiniai radiniai. Lankytojams siūloma pakilti į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria gražus kalnuotos vietovės vaizdas.

Palmoli_torrionecastello-marchesale

Saint Francis bažnyčia

Saint Francis bažnyčia yra viena iš seniausių šio miesto bažnyčių. Istoriniame Kječio centre, ant senosios San Lorenco koplyčios runų, ji buvo pastatyta 1239 metais. Per daugelį metų keitėsi ir buvo atnaujinamas fasadas bei vidaus interjeras. Iš išorės Saint Francis bažnyčia primena senuosius laikus, o viduje neįtikėtai erdvu. Marmuro altorius – įspūdingas kūrinys. Taip pat dėmesio vertas langas vaizduojantis rožę. Saint Francis bažnyčioje vyrauja ramybė ir meno kūrinių grožis.

Chiesa_di_San_Francesco,_Guardiagrele

De Mayo rūmai

De Mayo rūmai – ypatingas istorijos paminklas, kuriame nuo 2012 metų yra įkurtas muziejus. Kjeti centre stūksantis pastatas buvo pastatytas 18 amžiuje. Visą De Mayo rūmų ansamblį sudaro keli pastatai ir vidinis kiemelis. Keliose salėse nuolat galima pamatyti įvairias parodas. Taip pat rūmuose yra biblioteka. Antrajame aukšte eksponuojama „Carichieti“ fondo kolekcija. Tarp jų galima išvysti 130 meno kūrinių, kuriuos sukūrė 20 amžiuje.

de mayo14a-800x525 13144_photogallery@4@testflickr@testflickr

La Civitella archeologijos muziejus

Vienas iš įdomiausių Abruco regiono muziejų stovi Kjetyje. Tai garsusis La Civitella archeologijos muziejus. Jis įkurtas archeologinio parko teritorijoje kartu su romėnų amfiteatru. Ne veltui ši vieta tokia populiari. Šiuo metu muziejuje eksponuojami įvairūs vertingi archeologiniai radiniai. Eksponatai surinkti nuo 3–4 a. pr. m. e. iki šių laikų. Daugybė skulptūrų, paveikslų, buities daiktų  saugomi po muziejaus stogu.

chieti-museo14a-800x525

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x