Kijevas

Prie Dniepro upės įsikūrė didžiausias Ukrainos miestas – Kijevas. Tai šalies sostinė, kuri yra vienas iš septynių tankiausiai apgyvendintų Europos miestų. Turistai apsilankę Kijeve galės susipažinti su dviejomis kultūromis. Nuo senų laikų šioje teritorijoje susiformavo dvi pusės – Vakarų ir Rytų. Jos tarpusavyje skiriasi savo požiūriais ir tradicijomis. Rytų pusėje pajusite rusų kultūrą, o Vakarų – autentišką ukrainiečių kultūrą. Tai kontrastų miestas, kuriame galima įdomiai praleisti laiką.

kijev_11336958664-2033-mb47-21-4221-1000x666

Kijevo Aukso vartai

Kijevo Aukso vartai – vienas iš Ukrainos sostinės simbolių. Jie tapo miesto architektūriniu paminklu, kurį gausiai lanko turistai iš viso pasaulio. Gynybinis bokštas buvo pastatytas XI amžiuje. Tai buvo vieni iš pagrindinių vartų, vedusių į Kijevą. Virš vartų buvo įrengta nedidelė stačiatikių bažnytėlė kartu su aukso bokštu. Dėl jo ir buvo suteiktas Aukso vartų pavadinimas.

Kiev_Golden20GateOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kijevo – Pečioros lavros vienuolynas

Urvuose šalia Kijevo yra pats seniausias ir vienas svarbiausių stačiatikių vienuolynų. Jis buvo įtrauktas į UNESCO paveldą sąrašą ir yra vienas iš septynių Ukrainos stebuklų. Urvų gylis nuo žemės paviršiaus siekia nuo 5 iki 20 metrų. Jų bendras ilgis apie 500 metrų. Pirmuosiuose iškastuose urvų labirintuose buvo įrengtos vienuolių celės ir cerkvės. Vienuoliai čia užsimūrydavo, palikdami mažytę angą maistui ir vandeniui, kuris buvo atnešamas tik kartą per savaitę. Čia gausu dar neištyrinėtų urvų, kuriuose slepiamos amžinos paslaptys. Kijevo – Pečioros lavros vienuolyne gausu ir antžeminių pastatų – cerkvių, kurių kupolai dengti auksu. Taip pat čia palaidoti mumifikuoti vienuoliai, galima apsilankyti knygų spausdinimo, istorinių brangenybių, teatro, kino ir kultūros muziejuose.

Lavra1Caves_Kievo-Pecherska_Lavra_Kiev

Kijevo olimpinis stadionas

Sporto mėgėjai privalo apsilankyti viename iš didžiausių Europos stadionų, kuris stovi Kijevo centre. Kijevo olimpinis stadionas iškilo 1923 metai.  Jame gali būti rengiamos ne tik futbolo, bet ir lengvosios atletikos varžybos. Ne tik varžybų metu galima pamatyti didingą stadioną, kuris užima net 145 tūkstančius kvadratinių metrų ploto, bet ir dalyvauti ekskursijose. Lankytojų laukia specialios, kartu su gidu, vedamos ekskursijos po stadiono teritoriją.

KievPOTD

Kriščiatiko gatvė

Kriščiatiko yra pagrindinė Kijevo gatvė, kurioje kasdien apsilanko daugybė ne tik miesto gyventojų, bet ir turistų. 1,2 kilometrų ilgio gatvėje pamatysite miesto valdžios įstaigas, parduotuves, kavines, ministerijas ir architektūrinius stalinistinius pastatus. Verta žinoti, kad 2010 metais Kriščiatiko gatvė pateko į 20 brangiausių prekybinių Europos gatvių sąrašą.

2012_05_19_Kiev

Kijevo zoologijos sodas

Kijevo zoologijos sodas įsikūręs visai netoli miesto centro. Visas kompleksas užima 40 hektarų teritoriją. Lankytojai čia gali pamatyti apie 2,6 tūkstančius žinduolių, paukščių, roplių ir žuvų. Daugiausia dėmesio sulaukia žirafos, drambliai ir raganosis. Taip pat čia auga per 130 skirtingų rūšių medžių ir krūmų. Pasivaikščiojimas zoologijos sodo teritorijoje neprailgs nei vaikams, nei suaugusiems.

d55fe446xp0n3Amur tiger looks a t visitors of Kiev Zo

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x