Kerio grafystės lankytinos vietos

Airijos pietvakariuose esanti Kerio grafystė yra viena iš lankomiausių šalies vietų. Ir ne veltui, nes juk šiame regione galima pamatyti tiek daug įdomių ir gražių vietų bei objektų. Grafystės sostinė Tralis, kuris taip pat labai mėgstamas turistų. Kalnuotas kraštovaizdis, daugybė kultūrinių ir istorinių objektų bei kitos įdomios lankytinos vietos traukia keliautojus į šią vietą. Puiki pažintis su visu tuo laukia kiekvieno, kuris apsilankys Kerio grafystėje.

23

Kilarnio nacionalinis parkas

Kilarnio nacionalinis parkas – lankomiausias Kerio grafystės parkas. Jis buvo įkurtas 1932 metais. Kalnuota vietovė apaugusi gražiais miškais ir Kilarnio ežeras sukuria nuostabaus kraštovaizdžio panoramą. Parkas užima 10129 hektarus. Nuo 1992 metų jis yra įtrauktas į svarstomų UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą. Kilarnio nacionalinis parkas garsėja daugybe augalų ir gyvūnų skaičiumi, tarp kurių yra nykstančios rūšys ir veislės. Tai nuostabi vieta pažinčiai su išskirtine gamta Airijoje.

Killarney-680x382killarney-national-park

Iveragh pusiasalis

Vienas iš populiariausių turistinių maršrutų Airijoje yra Iveragh pusiasalis, dar vadinamas Kerio žiedu. Smėlio paplūdimiai ir nedidelės įlankos, kalnų panorama ir gražiosios pievos žavi savo grožiu. O kur dar ežerų grožis? Architektūros ir istorijos gerbėjai čia atranda senųjų pilių ir tvirtovių runas. Iveragh pusiasalis taip pat garsus ir tuo, kad čia yra aukščiausia Airijos kalnų viršūnė – Karauntuhilas. Jos aukštis siekia 1039 metrus. Nors daugiausia čia keliaujančių automobiliais, tačiau yra maršrutai skirti dviratininkams ir pėstiesiems.

Peninsula IveraghPeninsula Iveragh1

Macgillycuddy’s Reeks kalnai

Macgillycuddy’s Reeks kalnai yra žinomiausi Airijoje. Pavadinimas buvo suteiktas šeimos garbei, kuri daugelį metų valdė šias žemes. Kalnus galima pamatyti Kerio grafystėje. Tai aukščiausias kalnų masyvas visoje šalyje, todėl šie kalnai tokie populiarūs tarp turistų. Jie driekiasi 19 kilometrų ir aukščiausias taškas yra Karauntuhilo viršūnė. Čia kasmet apsilanko daugybė turistų. Keliautojai renkasi įvarius maršrutus tam, kad iš arčiau pažinti šias vietas. Verta žinoti, kad turistai keliaujantys po Macgillycuddy’s Reeks kalnus turi būti labai atsargūs ir atidūs, nes dėl erozijos galimos nelaimės.

Coomloughta_Glen,_MacGillycuddy's_Reeks_-_geograph_org_uk_-_71600car-1

Ross pilis

Ant Loch Leinn ežero kranto, kuris priklauso Kilarnio nacionaliniam parkui, stovi Ross pilis. Ji buvo pastatyta 15 amžiaus pabaigoje. Daugeliui pastatas žinomas kaip O‘Donach šeimos rezidencija. Pilis taip pat priklausė ir Braunų šeimai. Viduramžių architektūros stilius matomas kiekviename statinio kampelyje. Plačios akmeninės sienos, griežtų formų bokštas ir pora apvalios formos bokštų stūkso pilies kampuose. Viduje išsaugoti vertingi baldai iš ąžuolo, kurie buvo pagaminti 16–17 amžiuje.

Ross-Castle

Sneem bažnyčia

Kerio grafystėje esanti Sneem bažnyčia, stovi to paties pavadinimo miestelyje. Tai svarbi lankytina vieta, nes ši bažnyčia yra senoji angliška bažnyčia, kurią gausiai lanko turistai. Ji įtraukta į garsiojo Iveragh pusiasalio lankytinų objektų maršrutą. Sneem bažnyčia – unikalus statinys, kuris supažindins su savo istorija.

stmichaelschurchinsneem

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x