Kelnas

Vokietijoje įsikūręs Kelnas yra ketvirtas pagal dydį šalies miestas per kurį teka Reino upė.  Čia pamatysite vaizdingus miesto vaizdus, įvairiaspalvių gėlių parkus, į dangų besistiebiančius bažnyčių bokštus. Savo istorija ir architektūra bei gausybe muziejų jis sulaukia didelio dėmesio tarp turistų. O naktinio gyvenimo pramogos, kurioms sunku atsispirti, vilioja linksmai praleisti laiką Kelne.

city-of-colognekoln

Miesto rotušė

Kelno miesto rotušės neįmanoma nepastebėti. Žymusis 61 metro bokštas žymi Kelno gildijų pergalę prieš aukštuomenę 1396 metais. Rotušės pastatas buvo pastatytas 1407–1414 metais. Ant bokšto galima pamatyti 130 akmeninių skulptūrų, pačiame rotušės centre yra „Piazetta“. Tai 900 kvadratinių metrų ploto atvira erdvė, iš kurios atsiveria puikūs vaizdai. Taip pat čia galima pamatyti žymųjį „Platzjabeck“. Tai medinė skulptūra, kuri praveria savo burną ir iškiša liežuvį miesto laikrodžiui mušant valandas.

koelner-rathaus

Kelno keltuvas

Kelno keltuvas siūlo išskirtinę pramogą – persikėlimą per Reino upę. Keltuvo kabelio ilgis beveik vienas kilometras. Šios kelionės metu galima iš vagonėlių stebėti nuostabius miesto vaizdus. Išskirtinė paslauga – saulėlydžio stebėjimas arba birželio mėnesį siūlomi naktiniai persikėlimai. Nuo 1957 metų Kelno keltuvas džiugina miesto gyventojus ir svečius.

Cologne_rheinseilbahn229948-in-the-cable-car--koln-germany

Šv. Petro ir Marijos katedra

Šv. Petro ir Marijos katedra yra viena iš svarbiausių Vokietijos architektūrinių paminklų. Gotikinės bažnyčios bokštai stiebiasi net į 157 metrų aukštį ir yra matomi beveik iš visų miesto vietų. Ji buvo pradėta statyti 1248 metais, o statybos baigėsi tik 1880 metais. Šv. Petro ir Marijos katedra kartu yra ir muziejus, kuriame galima pamatyti itin vertingus paveikslus, skulptūras ir brangenybes. Nepamirškite pakilti į vieną iš katedros bokštų, nes iš čia atsiveria nuostabi Kelno miesto panorama. Verta žinoti, kad ji 1996 metų yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

koln-domCologne Cathedral

Hohenzollern tiltas

Hohenzollern tiltas kartu su Šv. Petro ir Marijos katedra sukuria nepakartojamą vaizdą. Tiltas yra vienas iš septynių tiltų, kurie jungia Reino upės krantus. Jis svarbus tuo, kad Kelną jungia su kitais Europos miestais. Norintys išskirtinių vaizdų turėtų ateiti tuomet, kai sutemsta, nes apšvietimas sukuria nepakartojamą vaizdą, o einant tilto pėsčiųjų taku, atsiveria nuostabi Kelno panorama.

5990815160_78097f6984_z

Kelno botanikos sodas

Nuo 1863 metų šiaurinėje Kelno dalyje buvo pradėtas projektuoti Kelno botanikos sodas. Nuostabi gamtos oazė kasmet sulaukia per 1 milijono lankytojų. Tai nepamirštama pažintis su rečiausiais ir gražiausius augalais. Taip pat sode yra įrengtos ekspozicijos tropiniams augalams bei palmėms.

Koln-botanics-4

Šokolado muziejus

Šokolado muziejus kviečia susipažinti su šokolado gamybos istorija, kuriai jau daugiau nei 3000 metų. Čia sužinosite ne tik gardumynų gamybos istoriją, bet ir patys galėsite gaminti bei ragauti šokolado gaminius. Didelio susidomėjimo sulaukia tropikų sodas, kuriame auginama kakava. Tai puiki vieta ne tik smaližiams, bet ir visiems, kurie nori apsilankyti išskirtiniame muziejuje.

PicForNewsletterGermanyOct2006ChocolateMuseum22011785250

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x