Katanija

Italijos miestas Katanija yra Katanijos provincijos sostinė. Rytinėje Sicilijos salos pakrantėje, šalia Etnos ugnikalnio, esantis miestas žavi savo daugelio amžių istorija. Atvykus į miestą laukia įdomi pažintis su jos architektūra ir linksmos pramogos. Tai puiki vieta ne tik ramiam poilsiui.

dscn0151catania-city

Biscari rūmai

Biscari rūmai yra svarbiausi ir vieni iš seniausių rūmų Katanijoje. Įžengus į vidų Jus apsups prabanga ir grožis. Viduje yra rokoko stiliaus pokylių salė su dekoruotais veidrodžiais, tinko lipdiniais ir freskomis. Atkreipkite dėmesį i nedidelio dydžio kupolą. Į jį galima patekti lipant dekoruotais laiptais, pro galeriją, žvelgiančią į jūrą. Biscari rūmuose organizuojamos ekskursijos, kurių metu galima pamatyti net ir privačius apartamentus.

flat,550x550,075,fbiscari

Duomo aikštė

Katanijos centre 1700 metais, viduramžių aikštės vietoje, buvo atkurta nuostabi Sicilijos baroko stiliaus Duomo aikštė, kuri yra pagrindinė miesto gyventojų susitikimų vieta. Įžengus į daug istorinių įvykių mačiusią vietą galima pamatyti Katanijos katedrą, Municipio rūmus ir Šv. Agatos bažnyčią. Gražiausias vaizdas lankytojų laukia, kuomet Duomo aikštė yra apšviečiama miesto žiburiais.

aikštė

Crociferi gatvė

Crociferi gatvė viena iš gražiausių Katanijos miesto gatvių. Ji sužavės baroko stiliaus architektūros statiniais. Tai vieta, kurioje tiek dienomis, tiek ir naktimis galima sutikti daugybę žmonių. Tai pat čia pamatysite Šv. Giuliano bažnyčią, S. Benedetto arką ir Jėzuitų pastatų kompleksą, kuriame yra įsikūrusi Meno akademija.

catania_-braocco_-via-crociferivia_crociferi

Dramblio fontanas

Duomo aikštės centre stovi miesto simbolis – juodos lavos Dramblio fontanas. Manoma, kad jis buvo sukurtas romėnų laikais. Skulptūra vaizduoja dramblį, kuris ant nugaros neša senovinį obeliską, kuris dekoruotas gražiais ornamentais. Jis į Italiją buvo atgabentas iš Egipto. Po žemės drebėjimo įvairios likusios detalės buvo sujungtos į visumą, tokiu būdu Dramblio fontanas tapo miesto simboliu. Vietiniai gyventojai pasakoja legendą apie burtininką Eliodoro, kuris gyveno Katanijoje ir čia esantį dramblį pavertė į lavą. Todėl Dramblio fontanas yra priminimas apie ilgą ir turtingą miesto praeitį.

fontanas

Ursino pilis

Ant Katanijos aukštumos, apsupta jūros, stūkso Ursino pilis – gynybinė, militaristinio architektūros stiliaus tvirtovė. Ji buvo pastatyta tarp 1239 ir 1250 metų. Šis architektūrinis statinys simbolizavo karališkąją jėgą, taip pat atliko gynybinę funkciją. Pilies interjeras sužavės savo grožiu. Tai puikiai išlaikyta pilis, kurioje likusios įspūdingos arkos, mozaikos, sienas puošiantys paveikslai. Svarbiausi meno kūriniai – Afroditė iš Helenistinio laikotarpio, Heraklio torsas ir Gladiatoriai. Be to, čia vis dar galima pasigrožėti išlikusiais pilį supančiais grioviais.

800px-CastelloUrsino1CT

Villa Bellini parkas

Miesto istoriniame centre 1883 metais sukurtas Villa Bellini parkas yra didžiausias ir gražiausias parkas Katanijoje. Čia gausu įvairiausių augalų. Lankytojus sužavės gėlių laikrodis ir gėlių labirintai, skulptūros ir fontanai. Tai puiki vieta pailsėti ir pasigrožėti nuo parko kalvų atsiveriančia miesto panorama.

belliniBellini-Catania-1993

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x