Kanai

Pietų Prancūzijoje esantys Kanai garsėja kasmet vykstančiais Kanų kino festivaliais. Tai metų renginys sutraukiantis daugybę žiūrovų. Prie Viduržemio jūros esančiame mieste puikiai išvystytas turizmas, todėl bet kuriuo metų laiku čia Jūs galėsite ne tik pailsėti, bet ir turiningai praleisti laiką. Gamta, architektūra, istorija ir pramogos pakeri Kanuose apsilankiusius lankytojus.

cannes20celebs2066020reuterscannes

Festivalių rūmai

Festivalių rūmai Kanuose yra pati žymiausia miesto vieta. Jame vyksta metų renginys „Kanų festivalis“, kuris sutraukia minias žiūrovų ir daugybę įžymybių iš viso pasaulio. Šiuolaikiniai Festivalių rūmai pritaikyti vesti įspūdingus renginius. Verta paminėti, kad 2006 metais juose buvo pastatyta Leren rotonda, iš kurios atsiveria nuostabi panorama į Viduržemio jūrą.

A general view of the Festival Palace covered by official poster for the 61st Cannes Film Festivalfestival palace

De Bon Voyage katedra

De Bon Voyage katedra yra Croisette krantinėje priešais Croisette krantinė Festivalių rūmus. Ji buvo pastatyta 16 amžiuje siekiant apsaugoti gyventojus nuo maro ir vadinosi De Sables katedra. Vėliau ją pervadino dar kartą, kol buvo nuspręsta vadinti dabartiniu pavadinimu. De Bon Voyage katedra yra ne tik puikus architektūros paminklas, bet ir labai lankoma vieta.

48602026eglise2520notre-dame

Croisette krantinė

Croisette krantinė, kurios istorija prasidėjo 19 amžiuje, yra vadinama Kanų Brodvėjumi. Čia pamatysite prabangias jachtas ir Festivalių rūmus, taip pat Palm Beach kazino. 2001 metais Croisette krantinė buvo įtraukta į Prancūzijos paveldo sąrašą. Besidriekiantys paplūdimiai pasižymi geriausiu smėliu ir mokamomis paslaugos, tad norėdami pasimėgauti paplūdimio teikiamais malonumais turėsite sumokėti mokestį.

la-croisette-promenadePromenade de la Croisette

Žoržo Pompidu paminklas

Garsiam Prancūzijos politikui Žoržui Pompidu, kuris buvo šalies prezidentas, pastatytas paminklas Kanuose. Jis stovi šalia garsiųjų Festivalio rūmų ir nuostabiojo Croisette sodo. Žoržo Pompidu paminklas vienas lankomiausių miesto paminklų. Populiarumo jam pelnė ir tinkamai parinkta vieta, kurioje noriai lankosi visi Kanų svečiai.

Žoržo Pompidu paminklas

Jūrų muziejus

Jūrų muziejus yra įkurtas gražioje Šv. Margaritos saloje, kuri yra nutolusi nuo Kanų vos 20 minučių plaukiant kateriu. Tai puiki galimybė pamatyti nuostabius vaizdus iš jūros pusės. Jūrų muziejus įkurtas 17 amžiaus Karaliaus forto kalėjimo vietoje. Viena iš įdomiausių vietų jame yra kamera, kurioje kalėjo paslaptingasis kalinys – „Geležinė kaukė“. Jūrų muziejaus ekspozicijoje pristatoma povandeninės archeologijos kolekcija, kurios radinių amžius siekia 1 amžių. Puikiai suderintas kalėjimo ir jūrų temų muziejus sulaukia didelio susidomėjimo tarp turistų.

Museum of the Sea, Cannesile2520sainte-marguerite_420x630

Karaliaus fortas

Šv. Margaritos saloje, kuri yra visai netoli nuo Kanų, stovi didingas Karaliaus fortas. Tai viena iš labiausiai lankytinų vietų Kanuose. 17 amžiuje pastatytas fortas šiuo metu yra Jūrų muziejaus centras. Svarbiausia vieta šiame pastate – maža kamera. Joje 10 metų kalėjo „Geležinė kaukė“. Karaliaus forte taip pat įkurtas povandeninio nardymo ir buriavimo centras. O nuo forto atsiveria puikus vaizdas į tolumą.

Ste_Marguerite_-_Fort_royal_09Royal Fort

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x