Kalabrijos regionas

Kalabrija yra pietų Italijos regionas įkurtas siaurame pusiasalyje, kurio apie 300 kilometrų ribojasi su Viduržemio jūra. Vakaruose jį skalauja Tirėnų, o rytuose Jonijos jūros.  Sostinė Katandzaras labiausiai lankomas miestas. Gražus kalnuotas regionas turi net tris kalnų grandines. Šioje vietovėje turistai atranda nuostabios gamtos prieglobstį.

Calabria_Italycalabria

Ruffo di Scilla pilis

Scila mieste esanti Ruffo di Scilla pilis yra pati svarbiausia lankytina vieta. Tai seniausias architektūros paminklas, kuris stovi gražioje vietoje – ant Scilleo uolos. Iš čia atsiveria pasakiški vaizdai į apylinkes. Pirmoji pilis čia stovėjo dar 5 a. pr. m. e. Vėliau pilis nuolat plėtėsi ir didėjo. Dėl to tvirtovė yra netaisyklingos formos ir dalinama į kelias dalis. Tam, kad patekti į pilį reikia pereiti tiltą už kurio akmeniniai vartai su arkomis. Čia nuolat būriuojasi minios lankytojų, kurie nori pamatyti 16 amžiaus Ruffo herbą. Įžengus į pilį visus apsupa prabanga ir didžiulės salės. Verta paminėti, kad šioje teritorijoje stovi 19 amžiaus švyturys, kuris priklausė kariniam jūrų laivynui.

Castello Ruffo di Scilla

Piedigrotta bažnyčia

Piedigrotta bažnyčia yra labai įdomi vieta, kuri kasmet sutraukia daugybę lankytojų. Netoliese nuo Picco miesto esantis architektūros paminklas traukte traukia lankytojus. Kalno viduje iš uolienų sukurtos skulptūros pakeri visus čia įžengusius. Senoji Piedigrotta bažnyčia buvo įkurta viduramžiais ir iki šiol gerai išsilaikė. Įdomu tai, kad joje buvo kelios salės ir daugybė šventųjų skulptūrų. Visi apsilankę Piedigrotta bažnyčioje būna labai nustebinti tokio architektūros kūrinio.

piedigrotta-churchfilename-chiesetta-piedigrotta

Capo Vaticano iškyšulys

Tirėnų jūros pakrantėje yra nuostabi vieta – Capo Vaticano iškyšulys. Čia nuolat labai daug poilsiautojų, nes būtent šioje pakrantėje daugybė geriausių Italijos paplūdimių. Jūros vanduo krištolo tyrumo, balto smėlio paplūdimiai ir supanti gamta sukuria rojaus kampelio įvaizdį. Aukščiausios uolėto Capo Vaticano iškyšulio vietos siekia 124 metrus aukščio. Ant šios vietos yra įkurta apžvalgos aikštelė. Taip pat šis iškyšulys laikomas šventa vieta, nes vienoje iš uolų, pasak legendos buvo įsikūręs atsiskyrėlis tikintysis, kuris labai daug meldėsi.

capo-vaticano-calabria-italy_60180_990x742Capo Vaticano

Gerace

Viduramžių dvasia alsuojantis Gerace miestas yra vienas iš lankomiausių Kalabrijos regiono vietų. Jis priklauso pačių gražiausių nedidelių Italijos miestų klubui. Visi čia apsilankiusieji iškart apsupami jaukia atmosfera ir kerinčiais vaizdais. Juk Gerace yra daugiau kaip 450 metrų virš jūros lygio. 5 amžiuje įkurtas miestas pakeri ne tik savo gamta, istorija, bet ir architektūra.

GeraceGerace_veduta_orig

Redzho di Kalabriya pakrantė

Redzho di Kalabriya pakrantė yra viena iš populiariausių šio regiono lankytinų vietų. Šią vietą labai dažnai vadina gražiausiu Italijos kilometru. Tai iš dviejų takų sudaryta pakrantė, kurią skiria botanikos sodas. Vienas iš ryškiausių jos objektų – raudonos spalvos Vila Dzerbi statinys, kuris buvo pastatytas 14 amžiuje. Taip čia rasite gražias skulptūras ir jaukias kavines, kuriose galima paragauti labai gardžių patiekalų.

1

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x