Ką būtina pamatyti Kembridže?

Rytų Anglijoje esantis Kembridžas garsėja ne tik senas tradicijas turinčiu Kembridžo universitetu. Pasivaikščiojimas miestu neprailgs, o akis džiugins daugybė puikios architektūros paminklų bei statinių. Čia yra puikūs muziejai, kuriuose saugomos itin vertingos eksponatų kolekcijos, gražios žaliosios miesto zonos, parduotuvės, barai ir restoranai. Kembridžas savo istorija pakeri visus, kurie atvyksta į jį, todėl kiekviena praleista akimirka senajame mieste suteiks naujų įspūdžių.

cambridge-UK-1600x1260Kembridžas

King’s Parade gatvė

Jeigu atvykote į Kembridžą ir nepraėjote garsiąja King’s Parade gatve, tai Jūs nebuvote Kembridže. Taip vietiniai gyventojai atsako į klausimus apie lankomiausias miesto vietas. Kembridžo centre esanti King’s Parade gatvė yra istorinė vieta ir svarbiausias turistinis centras. Joje stovi garsioji King’s College koplyčia, Senato rūmai, Kembridžo universitetas ir Šv. Marijos bažnyčia. Ypatingai atgyja gatvė vakarais, todėl geriausia čia apsilankyti ne tik dienos metu, bet ir baigiantis dienai.

Kings_Parade_in_Cambridge,_UK,_at_St__Mary'sKings-parade-Kings-College-on-the-left

Kembridžo universitetas

Kembridžo miesto simbolis – Kembridžo universitetas yra lankomiausia miesto vieta. Visi, kurie atvyksta į čia pirmą kartą, pirmiausia skuba pamatyti visame pasaulyje garsaus pastato. Kembridžo universitetas yra antras seniausias šalies universitetas įkurtas 13 a. Jį sudaro 31 koledžas, kurie yra išdėstyti visame mieste. Turistams siūlomos ekskursijos į Kembridžo universitetą. Lankytojai susipažins su analogų neturinčia architektūra ir griežtomis universiteto tradicijomis ir taisyklėmis. Nors ekskursijų metu neleidžiama vaikščioti po visus universiteto padalinius ir patalpas, tačiau to ką pamato lankytojai tikrai užtenka.

Cambridge_universitetcambridge-college

King’s College koplyčia

King’s College koplyčia yra ryškiausias anglų gotikos architektūros pavyzdys. Ji pradėta statyti 1446 metais. Šiuo metu koplyčia siekia 88 metrus aukščio ir 12 metrų pločio. Ne tik išorės didingumas pakeri, bet ir vidaus interjeras. Tik įžengus žvilgsnius traukia medžio raižinių altorius, šventųjų paveikslai, relikvijos. King’s College koplyčia laikoma vienu iš svarbiausių Kembridžo simbolių. Čia ne tik maldos namai, bet ir vieta, kurioje organizuojami koncertai ir įvairūs kultūros renginiai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKing's College Chapel, Cambridge

Gamlingay miškas

Kembridžo grafystėje daugiau kaip tūkstantį metų esantis Gamlingay miškas užima apie 46 hektarus žemės ploto. Šiuo metu jis yra paskelbtas gamtos draustiniu. Senieji medžiai, retos gėlės ir grybai, nykstantys gyvūnai. Toks senasis Gamlingay miškas. Jis daugelį amžių labai svarbus vietiniams gyventojams. Turistams ši ypatinga vieta pristatoma kaip Žaliasis perlas. Lankytojams, norintiems pažinti ir pasivaikščioti senaisiais šio miško takais, organizuojamos ekskursijos.

Gamlingay Wood

Holy Sepulchre bažnyčia

Kembridžo centre stovi neįprastos architektūros Holy Sepulchre bažnyčia. Ji išsiskiria tuo, kad yra seniausias statinys visoje Anglijoje. Dėl savo neįprastos formos ji kartais vadinama Apvaliąja bažnyčia. 1130 metais pastatyta bažnyčia iki šiol nepraranda populiarumo. Nors pamaldos čia nebevyksta, nes neįmanoma sutalpinti visų norinčių, tačiau smalsių lankytojų netrūksta. Čia organizuojamos parodos, koncertai ir ekskursijos.

Holy_Sepulchre_Church,_Cambridge

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x