Juveskiulė

Suomijos centrinėje dalyje esanti Juveskiulė yra regiono centras. Mieste išplėtota mokslo ir švietimo sistema, todėl jis dažnai vadinamas Suomijos Atėnais. Juveskiulė įsikūrusi nuostabios gamtos apsuptyje tarp ežerų, miškų ir parkų. Mieste itin svetingai sutinkami turistai. Čia kasmet organizuojami įvairūs festivaliai, mugės ir varžybos. Nesvarbu, kuriuo metų laiku atvyksite į Suomijos Atėnus, nes miestas nuolat šurmuliuojantis ir siūlantis įvairias pramogas.

jyvasjarvikauppakatu47yl

Saunos muziejus

Saunos muziejus nuo Juveskiulės nutolęs apie 25 kilometrus. Jis įkurtas Muurame kaime. Tai vienas iš neįprasčiausių Suomijos muziejų. Čia eksponuojama 30 saunų, kurios atvežtos iš įvairiausių šalies kampelių. Saunų komplekse lankytojai turi išskirtinę galimybę pamatyti senovinę požeminę sauną. Žinoma, muziejaus teritorijoje apžiūrėsite ir šiuolaikines saunas. Suomiams nuo senų laikų sauna buvo ne tik maudynių vieta, bet jose buvo džiovinamas linas ir kanapės. Taip pat verdamas salyklas.

sauna museumsaun museum

Kuokkala tiltas

Kuokkala tiltas puošia Juveskiulės miestą. Šis gražus inžinerinis statinys jungia du Jyvasjarvi ežero krantus. 1989 metais 480 metrų ilgio Kuokkala tiltas buvo oficialiai atidarytas. Statybos buvo inicijuotos tuomet, kai 6–7 dešimtmetyje viename ežero krante sparčiai pradėjo formuotis naujas gyvenamasis Kuokkala rajonas. Tiltas sujungė Juveskiulės centrą su naujuoju rajonu.

Kuokkala Bridgekuokkala_small

Leivonmyaki Nacionalinis parkas

Leivonmyaki Nacionalinis parkas – nuostabi vieta gamtos mylėtojams. Einant takeliais atsiveria ypatingi vaizdai į miškus, ežerą ir Haapasuo pelkę. Parke gyvena daugybė gyvūnų. Nepastebėta lieka ir augmenija. Suomijos gamta džiugina retomis augalų rūšimis. Mėgstantiems nuotykius, siūloma nakvynė palapinėje po atviru dangumi. Sutemus neišsigąskite laukinių gyvūnų, kurie skleidžia kartais itin gąsdinančius garsus. Rudenį galima ne tik pasivaikščioti, bet ir paragauti čia augančių uogų ar prisirinkti grybų.

Kivisuo+287321151068_10100235199186168_995372744_n

Senoji Petajavesi bažnyčia

Senoji Petajavesi bažnyčia yra puikiai išsilaikęs statinys. Verta žinoti, kad ji yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Liuteronų bažnyčia buvo pastatyta 18 amžiuje. Tai ryškus ir vertingas skandinavų palikimas. Architektūroje atsispindi ne tik vietinis stilius, bet ir gotikos bei renesanso. Ypatingo dėmesio vertas vidaus interjeras. Visi medžio raižiniai sukurti vietinių meistrų. Turistai gali užeiti į vidų tuo metu, kai nevyksta religinės apeigos.

doug-pearson-unesco-old-wooden-church-petajavesi-near-jyvaskyla-the-lakeland-finland

Panda factory parduotuvė

1920 metais Panda fabrikas pradėjo saldainių gamybą. Po 57 metų gaminama produkcija pradėta platinti ir kitose šalyse. Daug gerbėjų turintys saldainiai ypatingai vertinami Suomijoje.  Panda factory parduotuvė – viena iš lankomiausių miesto parduotuvių. Čia pirkėjai ras visą asortimentą gaminamų saldumynų. Turistai į ją užsuka ne tik paragauti skanumynų, bet ir įsigyti suvenyrų. Visi apsilankę Panda factory parduotuvėje gali per specialiai skirtą langą pamatyti fabriko vidų, kuriame gaminami šie nuostabūs saldumynai. Čia visuomet labai daug pirkėjų, tad atvykite anksčiau, kad netektų stoviniuoti ilgose eilėse.

panda-natural-licorice-choicesfinnish-candy-panda-factory-candy-outlet-store

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x