Jūrmala

Antras pagal dydį Latvijos miestas Jūrmala yra didžiausias Baltijos valstybių kurortinis miestas, kuriame rasite SPA centrus, kavines ir restoranus. Nors čia traukos centru tapo nuostabus Baltijos jūros paplūdimys, bet galite ateiti pramogauti ir į didžiausią vandens pramogų parką Baltijos valstybėse. Puikus miestas trokštantiems pramogų ir poilsio šalia Baltijos jūros.

4317-jurmala_beachJRMALA~1

Benjaminų namas

Benjaminų namas – vienas įspūdingiausių Jūrmalos miesto architektūrinių pastatų. Jis puikiai išsilaikė ir kviečia į ekspoziciją, kurioje eksponuojami 19–20 amžiaus pradžios meno kūriniai. Iš tolo pastebimas natūralaus akmens plokščių statinys, kuris buvo pastatytas 1939 metais. Šiame name apsistodavo garsi leidėja ir socialinė darbuotoja E. Benjamina.

house

Majori Horna sodas

Prie Majori stoties yra įkurtas Majori Horna sodas. Jame 1870 metais buvo pastatytas pirmasis viešbutis su simfoninių koncertų salėmis ir koncertų sodu. Šiuo metu autentiškai restauruotuose pastatuose galima aplankyti Majori kultūros namus, kurie yra pagrindinis Jūrmalos kultūros centras. Tai istoriškai labai svarbi vieta šiam nuostabiam miestui. Čia pradėjo formuotis Jomas gatvė, kuri yra viena seniausių ir pagrindinė pasivaikščiojimų vieta. Šalia šios gatvės atsidarė pirmoji Majori parduotuvė, vaistinė ir įsikūrė turgus.

majori horna

Dzintari parkas

Jūrmalos lankytojai kviečiami į pušyne įkurtą Dzintari parką. Tai puiki vieta pasivaikščiojimams įrengtais pasivaikščiojimo takais. Vaikams yra įrengtos žaidimų aikštelės, o dviratininkai ir riedučių gerbėjai ras puikiai įrengtus takus. Žvilgsnius traukia ir 2010 metais iškilęs modernus apžvalgos bokštas, kurio aukštis siekia apie 30 metrų aukščio.

dzintari-forest-park34e50eeaaaa2c4b7806c761ad46fdf95c

Ragakapa gamtos parkas

Ragakapa gamtos parkas yra puiki vieta gamtos mylėtojams. Čia stūkso viena aukščiausių Jūrmalos kopų, o šalia čia esančio tako, kurį supa 340 metų senumo pušys, įrengtos apžvalgos aikštelės. Daugybė miesto gyventojų ir svečių čia mielai ateina pasigrožėti gamtos stebuklu. Kopa siekia 18,2 metrus aukščio ir 800 metrų ilgio. Ragakapa gamtos parke yra įkurtas Jūrmalos muziejus po atviru dangumi, kuriame saugomi senoviniai žvejų buities reikmenys ir trobesiai.

raga-kapa-nature-parkresizer

Jūrmalos muziejus

Jūrmalos muziejus tai nuostabi vieta po atviru dangumi. Jis buvo atidarytas 1979 metais. Muziejaus lankytojai pamatys apie 2000 eksponatų, kurie atspindi 19 ir 20 amžiaus Jūrmalos žvejų gyvenimą, ir darbą. Čia yra įrengta 19 amžiaus pajūrio žvejo sodyba su gyvenamuoju namu, ratinė su klėtimi, tinklų stoginė, žuvies rūkykla, pirtis ir kiti statiniai. Visi eksponatai buvo surinkti iš įvairių Jūrmalos žvejų kaimelių.

open20airmuseum

Livu vandens parkas

Prieš įvažiuodami į Jūrmalą nepraleiskite progos sustoti ir apsilankyti Livu vandens parke, kuris yra vienas didžiausių Baltijos šalyse vandens parkų. Savo lankytojams jis siūlo per 40 skirtingų atrakcionų. Tai puiki vieta tiek suaugusiems, tiek ir vaikams linksmai praleisti dieną. Livu vandens parke veikia įvairios pirtys, puikus baseinas ir barai.

2510LivuAqua0park

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x