Izmiras

Izmiras daugelį amžių yra svarbiausias Turkijos jūrų regionas. Trečiajame pagal dydį šalies mieste gyveno apie 3 milijonai gyventojų. Puikioje vietoje – vakarų Turkijoje, prie Egėjo jūros esantis Izmiras traukia turistus. Tai puikus poilsio ir pramogų miestas, kuriame visi ras įdomios veiklos ir turiningai praleis laiką. Pažintį su Izmiru pradėkite nuo senamiesčio. Taip pat nepraeikite pro turgų, kuriame verda tikrasis miesto gyvenimas.

715bdcc81ad854414d557169a49e3153ZMIR_B~1

Izmiro archeologijos muziejus

Nuo 1927 metų atidarytas Izmiro archeologijos muziejus yra vienas iš pagrindinių lankytinų šio miesto vietų. Jis garsus labai vertinga kolekcija, kurios eksponatai siekia Antikos laikotarpį. Ypatingo dėmesio sulaukia marmuro meno kūriniai:
statulos, skulptūros, kaukės ir paveikslai. Taip pat labai įdomi laidojimo papročių salė, kurioje marmuriniai sarkofagai ir kapavietės pasakoja senovės civilizacijų papročius. Izmiro archeologijos muziejus – vieta, kurioje būtina apsilankyti atvykus į trečiąjį pagal dydį Turkijos miestą.

archeimages

Agora

Izmire stovi Agora, kuri buvo pastatyta Romos valdymo laikotarpiu. Kadaise šis statinys buvo slaptų bendruomenės narių susitikimų centras. Tai buvo labai svarbi vieta vietos politikos ir ekonomikos klausimams spręsti. Taip pat Agoroje susirinkdavo filosofai, mąstytojai ir menininkai. Turistai atvykę į Izmirą gali užsakyti ekskursiją, kurios metu sužinos daug įdomių ir paslaptingų faktų apie šią vietą.

agoraizmir-agora3

Šv. Polykarpo bažnyčia

Šv. Polykarpo bažnyčia – Izmiro perlas. Tai seniausias istorinio miesto architektūrinis statinys, kuris buvo pastatytas Romos valdymo laikotarpiu. Iki šių dienų jis puikiai išsilaikė ir tai yra svarbiausia lankytina vieta. Nuostabi architektūra ir vidaus interjeras perteikia daugelio amžių vertybes. Šv. Polykarpo bažnyčia priklauso vienai iš septynių Apokalipsės bendruomenei. Kadaise Izmiras vadinosi Smirna ir jame dievui tarnavo šventasis Polykarpas, kuris buvo paskelbtas miesto šventuoju ir globėju.

polycarp100_0118

Izmiro zoologijos sodas

Izmiro zoologijos sodas – ypatinga vieta visiems, kurie nori pažinti gyvūnus iš arti. Šioje teritorijoje beveik nėra tvorų ir narvų. Zoologijos sode galima pasijusti gamtos dalimi ir iš arti stebėti gyvūnų elgseną ir gyvenimą. Ne tik tai sužavės lankytojus. Visoje teritorijoje pasodinti gražūs medžiai ir krūmai tampa puikia atgaiva nuo saulės alinančio karščio. Taip pat didelėje teritorijoje galima pamatyti daugybę vandens telkinių. Be to, jeigu išalksite galite užsukti į vieną iš čia esančių kavinių – maistas čia labai skanus ir nebrangus.

izmir_zoo

Izmiro Atatiurko stadionas

Izmiro Atatiurko stadionas yra svarbiausias Turkijos olimpinis stadionas. Jame nuolat vyksta daugybė svarbių tarptautinių renginių ir rungtynių. Futbolo gerbėjai jį puikiai žino, kaip Goztepe ir Karbuaka futbolo komandų buveinę. 1971 metais pastatytas Izmiro Atatiurko stadionas šiuo metu talpina 51 tūkstantį žiūrovų. Jis ypatingas tuo, kad tribūnos, išdėstytos vienodame lygmenyje, kas nėra būdinga olimpiniams stadionams.

Izmir

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x