Įspūdingiausi Maljorkos statiniai

Maljorkos sala garsėja ne tik savo kurortiniais miestais ir paplūdimiais, bet ir įspūdingais statiniais, tarp kurių turistai atranda tikrų architektūros perlų. Salos kraštovaizdį puošia pilys, rūmai ir tvirtovės. Ant uolų stūkso švyturiai. Tarp įvairių pastatų galima rasti ir unikalių namų ir namelių. Pažintis su Maljorkos statiniais bus įsimintina.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA3

Bellver pilis

14 amžiuje pastatyta Bellver pilis yra seniausia Europoje ir vienintelė apvalios formos gotikos stiliaus pilis šalyje. Dviejų aukštų žiedo formos statinys traukte trauke turistus. Virš jos kyla bokštai ir graži terasa nuo, kurios atsiveria apylinkių panorama. Tvirta gynybinė siena atlaikė daugelį metų. Dabar Bellver pilis kviečia susipažinti su tų laikotarpių gyvenimo sąlygomis, pamatyti vidaus interjerą ir meno kūrinius.

Bellver0CastleOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Almudaina pilis

Viena iš seniausių Ispanijos pilių stovi Maljorkos saloje. Tai Almudaina pilis, kurios bokštai aukštai kyla į viršų ir nelieka nepastebėti praeivių. Pati gražiausia ir garbingiausi vieta laikomas vidinis Karaliaus kiemelis. Čia stovi senoji Šv. Anos koplytėlė, kuri buvo pastatyta 15 amžiuje. Šiuo metu Almudaina pilyje yra Nacionalinis muziejus ir karinės ginkluotės tarnyba. Visi norintys statiniu pasigrožėti ne tik iš išorės, gali ateiti į muziejų, kuriame išvys daug vertingų eksponatų.

Palau de la Almudaina and La Seu Cathedral - Palma de MallorcaAlmudaina pilis 2

La Lonja

Maljorkos sostinėje Palma de Maljorka stovi La Lonja pastatas, kuris yra jos ekonominio pakilimo simbolis. Jis buvo pastatytas 1426–1456 metais. La Lonja puošia gražioji Archangelo statula. Iš pradžių tai buvo finansinė birža, o vėliau grudų laikymo patalpos. Šiuo metu šiame sename, tačiau gerai išsilaikiusiame name, rengiamos parodos ir įvairūs pristatymai. Taip pat vyksta kultūriniai renginiai. Lankytojus ypatingai sužavi vidaus interjeras, kuris spindi nuo prabangos. Šešios didelės kolonos sukuria gražų akmeninių palmių vaizdą.

La-lonja-map6

Karaliaus Sancho rūmai

Karaliaus Sancho rūmai buvo pastatyti 14 amžiuje. Iki šio išlikusi architektūra žavi čia besilankančius. Nors rūmai priklauso privačiam savininkui, tačiau visiems norintiems čia organizuojamos ekskursijos. Karaliaus Sancho rūmai atviri turistams. Nuolat rengiamuose pasirodymuose, kuriuose galima pamatyti nacionaliniais drabužiais apsirengusius šokėjus, mielai stebi lankytojai. Ypatingo dėmesio vertas vidaus interjeras, kuriame prabangūs kilimai, gobelenai, meno kūriniai.

sascho palace

Grand viešbutis

Palmos de Maljorka mieste stovi Grand viešbutis. Tai vienas iš gražiausių 20 amžiaus statinių Maljorkos saloje. Jis yra neatsiejama miesto centro dalis. Pastatas yra puikus Katalonijos modernizmo pavyzdys. Jo fasadą puošia daugybė skulptūrų. Grand viešbutis 1993 metais buvo paverstas kultūros centru. Čia rasite jaukią kavinukę ir meno parodą.

gran_hotelgrand-hotel-carrer-unio-1

Far de Bufador švyturys

Far de Bufador švyturys stovi šiaurinėje Maljorkos salos dalyje. Tai vienas iš lankomiausių švyturių, kurio skleidžiama šviesa matoma iki 18 jūrmylių. Iš akmens pastatytas statinys stūkso ant uolėtos krantinės. Turistus traukia tiek čia esančios gražios apylinkės, tiek ir panorama atsiverianti nuo švyturio.

švyturys maljorka

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x