Iskijos sala

Italijai priklausanti Iskijos sala apsupta Tirėnų jūros. Turistų rojų galima rasti šiaurinėje Neapolio įlankos dalyje. Kalnuotas kraštovaizdis su atsiveriančia panorama į jūrą užburia keliautojus. Vulkaninės kilmės sala vilioja visus norinčius išbandyti karštąsias versmes ar vulkaninės kilmės purvo procedūras. Būtent dėl jų čia kasmet apsilanko daugybė turistų iš įvairiausių pasaulio šalių.

Ischia20ponte_ischiaischia-ponte-ischia-bay-of-naples-campania-italy

Negombo terminis parkas

San Montano įlankoje lankytojus pasitinka Negombo terminis parkas. Vėjo užuovėjoje auganti augmenija sukuria puikų gamtos prieglobstį išsiilgusiems šilumos ir ramybės. Čia galima pasivaikščioti ar puikiai pailsėti paplūdimyje su smulkiu smėliu bei rasti 12 baseinų ne tik su jūros, bet ir terminiu vandeniu. Pirčių mėgėjai ras turkišką pirtį ir sauną. Taip pat Negombo terminis parkas siūlo įvairias sveikatos ir grožio SPA procedūras. Jeigu išalksite, tai rasite puikų restoraną ar barą.

Negombonegombo_29

Aragonese pilis

Aragonese pilis yra įtraukta į visus turistinius turus. Tai vieta, kurią būtina pamatyti atvykus į Iskijos salą. Ši teritorija, kurioje rasite architektūros paminklą, daugelį amžių buvo istorinių įvykių sūkuryje. Nuolatiniai užpuolimai ir karai vargino čia gyvenančius žmones. Šiuo metu Aragonese pilis yra Iskijos salos simbolis. Tiek fasadas, tiek ir vidaus interjeras žavi lankytojus. Labiausiai dėmesio vertos freskos esančios už pilies sienų.

aragonese-ischia-2

Fungo rifas

Fungo uola vadinama Fungo rifu. Tai nuostabi vieta, kurią nori aplankyti visi atvykę į Iskiją. Pavadinimas reiškią grybą. Toks pavadiniams suteiktas dėl rifo panašumo su grybu. Prieš daugelį metų čia buvo mėgstama žvejų vieta valtims palikti, tačiau po truputį vandens lygis mažėjo ir rifas tapo puikiai matomas visiems. Apie Fungo rifą sklando graži legenda, kai jauna įsimylėjėlių pora bėgo nuo jų santuokos nenorinčių tėvų ir paskendo šioje vietoje. Žemės deivė susižavėjo šia istorija ir jų žūties vietoje pastatė skėčio formos paminklą. Manoma, kad jaunuoliai iki šiol saugomi po šiuo skėčiu, kuris savo forma primena grybą.

Fungo

Epomeo ugnikalnis

Iskijos saloje užgesęs Epomeo ugnikalnis siekia 789 metrus aukščio virš jūros lygio. Verta paminėti, kad tai yra aukščiausias salos taškas. 1301 metais įvyko galingas vulkano išsiveržimas, kuris turėjo skaudžių pasekmių. Paskutinis aktyvumas buvo pastebėtas 2001 metais. Mokslininkai teigia, kad išsiveržimas gali pasikartoti bet kuriuo metu, tačiau iki šiol nieko neįvyko. Šiuo metu Epomeo ugnikalnis yra labai populiari turistinė vieta. Organizuojamos ekskursijos ir pažintiniai žygiai sulaukia didelio susidomėjimo.

Epomeo

La Mortella botanikos sodas

1956 metais įkurtas La Mortella botanikos sodas ypatingai graži salos vieta. 2 hektarų žemės plote auga per 3 tūkstančius įvairiausių augalų. Nuostabi aplinka ir ją puošiantys fontanai, skulptūros, kaskados ir baseinai La Mortella botanikos sodą padarė viena lankomiausia vieta Iskijos saloje. Be to, jis yra pripažintas vienu iš gražiausių Italijos sodų.

mortellagiardini-la-mortella-fiore-01

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x