Insbrukas

Vakarų Austrijoje esantis Insbrukas sužavės visus, kurie neabejingi kalnams. Miestas įkurtas prie Ino upės, kuri teka Alpių slėnyje. Insbrukas yra Tirolio žemės sostinė. Tai įspūdingos gamtos kampelis, kuriame kasmet vyksta muzikos festivaliai ir įvairios mugės, į kurias atvyksta daugybė lankytojų. Pačiame mieste galima pamatyti vertingus istorijos ir architektūros paminklus bei apsilankyti įdomiose vietose.

2

3Hofburgo imeratoriškieji rūmai

Insbruke stovintys Hofburgo imeratoriškieji rūmai pavadinti taip pat kaip ir Vienoje stovintys Hofburgo rūmai. Tai lankomiausia šio miesto vieta. Juk Hofburgo imeratoriškieji rūmai yra trečias pagal svarbumą architektūros paminklas visoje šalyje. Jų statyba prasidėjo 15 amžiuje. Daugiausia dėmesio rūmai sulaukė valdant imperatorei Marijai Teresai. 17 amžiaus viduryje jos dėka Hofburgo rūmai tapo karališkąją rezidencija. Šiuo metu čia įkurtas muziejus, kuriame lankytojai gali susipažinti su vertingais rūmų eksponatais.

Hofburg_Innsbruck_Austria

Ambras pilis

Insbruke esanti Ambras pilis yra pagrindinis lankytinas miesto objektas. Ferdinandas II įkūrė šią pilį, kuria labai didžiavosi. Čia įkurtas muziejus saugo labai vertingus eksponatus. Viena iš gražiausių pilies salių – 43 metrų ilgio Ispaniškoji salė. Tai renesanso stiliaus interjero palikimas. Greta Ambras pilies yra gražus parkas su uolomis ir miškais.

Schloss Ambras bei Innsbruck, Tirol, Österreich

MINOLTA DIGITAL CAMERAImperatoriškasis Insbruko sodas

Netoliese nuo Hofburgo imeratoriškųjų rūmų ir Tirolio teatro yra Imperatoriškasis Insbruko sodas. Jo istorija prasidėjo 16 amžiuje. Šiame sode augo vaisiai, daržovės ir įvairios žolelės hercogo Ferdinando II šeimai. Įvairiais laikotarpiais kraštovaizdis buvo keičiamas tai į baroko, tai į renesanso, tai į prancūzų stilius. Šiuo metu Imperatoriškasis Insbruko sodas užima apie 10 hektarų žemės ploto. Lankytojai čia atranda poilsio zoną, kurioje auga daug rūšių gražių medžių, yra vandens telkiniai, vaikų žaidimų aikštelės ir restoranai. Taip pat daug lankytojų sulaukia Tirolio menininkų paviljonas ir palmių namas, kuriame galima pamatyti daugybę rūšių augalų.

img_600x600

Olimpinių žaidynių muziejus

Insbrukas 1964 ir 1976 metais rengė Olimpines žaidynes. Jų atminimui buvo įkurtas Olimpinių žaidynių muziejus. Čia rasite ne tik olimpinių žaidynių simbolius, bet ir pamatysite filmus, susipažinsite su jų istorija. Lankytojams siūlomos įdomios ekskursijos. Taip pat verta pasidomėti kuriuo metu vyksta parodos, nes labai dažnai galima dalyvauti įdomiose parodose. Vertingiausi eksponatai – pašto ženklai su olimpinių žaidynių simboliais.

Olympia

Insbruko botanikos sodas

1793 metais įkurtas Insbruko botanikos sodas iki šiol džiugina augalų įvairove ir gražia aplinka. Šiuo metu jis užima daugiau kaip 2 hektarus žemės ploto. Sodas yra suskirstytas į zonas. Iš jų svarbiausia – Alpių sodas. Taip pat lankytojai čia ras Vaistinių augalų ar tropinį sodus. Iš viso čia auga per 5 tūkstančius augalų. Daugelis lankytojų čia ateina ramiai pasivaikščioti ir pailsėti gamtos apsuptyje. Insbruko botanikos sodas yra nemokamas, todėl čia kasdien galima sutikti daugybę lankytojų.botanical garden innsbruck1

botanical garden innsbruck

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x