Įdomūs Dublino lankytini objektai

Pasivaikščiojimas po Dubliną gali ne tik praskaidrinti dieną, bet ir suteikti galimybę pažinti įdomiausias jo vietas. Miesto svečiai gali leistis į ekskursijas, kurių metu patirs daug nuotykių ir parsiveš namo puikių nuotraukų su prisiminimais. Įdomūs Dublino lankytini objektai suteikia galimybę kitaip pažvelgti į Airijos sostinę, kuri kartais gali pasirodyti niūri.

23

North Bull sala

Dublino įlankoje esanti North Bull sala susiformavo prieš pora šimtmečių. Šiaurinėje dalyje yra tiltas, kuris jungia salą su sausuma. Salos ilgis siekia apie 5 kilometrus ir 800 metrų pločio. Gamtos mylėtojai čia atranda puikų smėlio paplūdimį ir du golfo laukus. 1988 metais North Bull saloje buvo sukurtas nacionalinis gamtos draustinis, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia galima pamatyti retų rūšių augalus ir nykstančius gyvūnus.

northbull-island-pg

Liffey tiltas

Liffey tiltas – pats seniausias Dublino pėsčiųjų tiltas. Jis buvo pastatytas 1916 metais. Anksčiau tiltas vadinosi Velingtono vardu, bet buvo nuspręsta ji pervadinti į upės, per kurią jis nutiestas, vardu. Žmones iš vieno kranto į kitą perkėlinėdavo 7 keltai, bet pablogėjus jų būklei miesto valdžia įsakė pastatyti tiltą arba sutvarkyti visus keltus. Buvo priimtas paprasčiausias sprendimas nutiesti tiltą per Liffey upę. Ypatingai gražiai ši vieta atrodo, kuomet sutemsta, nes apšvietimas sukuria gražų vaizdą.

lifei bridge

Temple Bar rajonas

Vienas iš seniausių Dublino rajonų – Temple Bar yra greta Liffey upės. Tai siaurų gatvelių, kuriose daugybė pub‘ų, nedidelių ir jaukių restoranėlių, kavinių, klubų ir parduotuvėlių vieta. 17 amžiaus pradžioje ši vieta priklausė V. Templeriui, kurio vardu ir buvo pavadintas rajonas. Įdomu ir tai, kad žodis „bar“, šiuo atveju reiškė teritoriją prie upės. Vėliau ši vieta tapo visu rajonu, kuris šiuo metu garsėja siautulingu naktiniu gyvenimu. Svarbiausias lankytinais objektas – The Brazen Head pub‘as. Jis yra seniausias Airijos sostinėje. Taip pat čia stovi „Olimpia“ teatras ir „Smock Alley“ teatro pastatas, kuris yra seniausias Europoje. „U2“ gerbėjai čia ras „Clarence“ viešbutį, kuris priklausė grupės nariams.

The Temple Bar Area

???????????????????????????????

Dublino pilis

Dublino pilis yra garsiausias istorinis paminklas Airijoje. Vietoje, kurioje buvo vikingų tvirtovės, 1230 metais prasidėjo pilies istorija. Čia buvo rezidencija pirmojo Airijos respublikos prezidento. Šiuo metu joje vyksta iškilmingi priėmimai ir pokyliai. Nors iš išorės pilis primena gynybinę tvirtovė, tačiau įžengus į vidų lankytojai lieka pakerėti prabangos. Dublino pilis labai populiari tarp turistų.

Dublino pilisDublin-Castle-desktop-wallpaper

Italų kvartalas

Vienintelis Italų kvartalas visoje Airijoje yra jos sostinėje. Nors jis įkurtas prieš kelis dešimtmečius, tačiau labai populiarus tarp miesto gyventojų. Čia daugybė italų restoranų ir kavinių, kuriose gaminami tradiciniai italų patiekalai. Taip pat šiame kvartale galima apsipirkti italų parduotuvėse. Sukurti tokią vietą Dubline kilo mintis italams, kurie norėjo įnešti dalį savo kultūros į šį miestą.

Creative-Quarter-0054image

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x