Herceg Novis

Kotoro įlankos pakrantėje, Orjeno kalnų papėdėje, įkurtas Herceg Novis yra šalia Kroatijos sienos. Čia puikiai išvystytas turizmas, veikia jūros purvo gydyklos ir mineralinių versmių sanatorijos. Paplūdimiai, architektūra ir istoriniai įvykiai vilioja pažinti šį Juodkalnijos miestą, kuriame galima puikiai praleisti laiką ne tik gerinant sveikatą, bet ir apžiūrint istorines vietas.

Herceg_Novi_Luka_HDRHercegNovi1

Žydrasis urvas

Žydrasis urvas – Juodkalnijos gamtos paminklas. Tai natūraliai susiformavęs urvas, į kurį galima patekti per du įėjimus. Jį galima rasti netoli nuo Žanice paplūdimio. Patekti į ten galima tik kateriu. Kelionė iki urvo trunka apie 10–15 minučių, tačiau ji neprailgs, nes galėsite mėgautis nuostabiu vaizdu. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad kadaise piratai Žydrajame urve paslėpė lobius, kurių iki šiol niekas nerado.

zydrasis urvas 1zydrasis urvas

Kanli Kula tvirtovė

Kanli Kula tvirtovė yra viena iš įdomiausių lankytinų vietų Juodkalnijoje, kurią rasite Herceg Novis senamiestyje.  Kanli Kula išvertus iš turkų kalbos reiškia „Kraujo bokštą“. Tvirtovė, siekianti 85 metrų aukštį virš jūros lygio, buvo puiki apsauga nuo priešų. Taip pat joje buvo įkurtas kalėjimas. Manoma, kad 16 amžiuje turkai pradėjo kruvinojo bokšto statybas. Nuo 1966 metų didelis vidinis kiemas tapo vasaros amfiteatru. Šiuo metu ji laikoma pačia originaliausia ir didžiausia tarp visų Adrijos jūros pakrantėje įkurtų scenų. Turstus ypatingai žavi vaizdas, kuris matomas nuo Kanli Kula tvirtovės viršaus.

Kanli KulaKanli Kula c

Herceg Novis senamiestis

Herceg Novis miestas buvo įkurtas 1382 metais. Per daugelį amžių jo architektūra buvo veikiama įvairių istorinių įvykių ir stiliaus tendencijų. Herceg Novis senamiestis šiuo metu moderniame mieste yra jo širdis. Visų atvykusių į šią vietą laukia puikus pasivaikščiojimas gėrintis senovės statiniais. Kai kurie iš jų puikiai išsilaikė net ir po vykusių žemės drebėjimų. Romantiškos siauros gatvelės, katalikų ir pravoslavų bažnyčios, senovės tvirtovės žavi visus čia apsilankiusius.

old_town herceg_novi_-_Old-Town-of-Herceg-Novi-_0

Sahat kula bokštas

Istorinėje Herceg Novis dalyje stovintis Sahat kula bokštas yra miesto simbolis. Jis pastatytas 1494 metais. Tuo metu bokštas priklausė katedrai ir buvo varpinė. Keičiantis miestui, keitėsi ir bokštas. Tiek išore, tiek ir savo paskirtimi. Šiuo metu jį puošia unikalus bareljefas, ant kurio galima pamatyti iš apdegusio medžio sukurtą Juodąją Madoną. Laikrodis, esantis bokšte, visiems miesto gyventojams ir svečiams parodo tikslų laiką.

Sahat kulaSahat kula-Herceg-Novi

Šv. Spasa cerkvė

Viena iš gražiausių Juodkalnijos lankytinų vietų – Šv. Spasa cerkvė, dar vadinama šalies perlu. Verta paminėti, kad ji yra tik dalis viso komplekso, kurį sudarė dvi šventovės ir pastatas. Jame kadaise buvo įkurta vyskupo rezidencija. 1713 metais netoli nuo Herceg Novis iškilo Šv. Spasa cerkvė. Joje saugoma unikali ikonų kolekcija. Taip pat čia galima pamatyti įvairias senovines knygas.

Crkva_sv__Spasa,Cetina_0187

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x