Heno provincija

Belgijos pietuose esanti Heno provincija vadinama princesių ir hercogienių kraštu. Toks pavadinimas kilo neatsitiktinai, nes būtent iš čia buvo kilusios dauguma garsių moterų. Tai lygumų ir aukštumų vieta, kurios administracinis centras yra Monsas. Henas garsėja nuostabiomis pilimis ir dar nuostabesne gamta, todėl čia yra puiki vieta nuotykių, ir naujų potyrių ieškantiems keliautojams.

hen1mons-belgium_108805-480x360

Beloeil pilis

Kadaise stovėjusios viduramžių pilies vietoje šiuo metu galima išvysti gražią Beloeil pilį. Netaisyklingos formos pastatas apsuptas bokštais. Šalia pilies yra dirbtinis vandens tvenkinys, kuris sutraukia laukinius vandens paukščius ir senasis parkas, kuris buvo įkurtas 1664 metais. Taip pat aplink tvenkinį yra daug gražių skulptūrų, o labiausiai žvilgsnius traukia Neptūnas. Jeigu atvyksite vasaros pabaigoje, tai Beloeil pilyje organizuojamas muzikinis festivali, kuris sutraukia tūkstančius lankytojų. Tai labai populiari šventė.

beloeil-1

Valenciennes bokštas

Monso mieste stovintis Valenciennes bokštas yra vienintelis išlikęs viduramžių statinys šiame regione, todėl jo nepastebėti tiesiog neįmanoma. Kadaise čia stovėjo gynybinis kompleksas iš 13 vartų ir bokštų. Akmens Valenciennes bokštas buvo saugykla ir rūsys. Tai unikalus statinys, kurio sienos yra iš 4 metrų storio. Išorėje jis yra 18 metrų pločio, o viduje – 10. Gražų pavadinimą statinys gavo dėka Prancūzijoje esančio Valensijos miesto. Tai vienas iš populiariausių lankytinų vietų Heno provincijoje.

Valenciennes tower

Tournai katedra

Tournai katedra buvo pastatyta to paties pavadinimo mieste 12 amžiuje. Tai nuostabus architektūros paminklas menantis daugelio amžių paslaptis. Čia persipina romanų ir gotikos stiliai bei jų elementai. Jos aukštis siekia 134 metrus. Nors iš išorės galima įžvelgti laiko pokyčius, tačiau viduje visus pakeri senovinė dvasia. Tournai katedra puikus architektūros pavyzdys. Nuo 2000 metų jis priklauso UNESCO pasauliniam paveldo sąrašui. Tai ryškiausias architektūros paminklas, kurį kasmet aplanko daugybė lankytojų.

Tournai katedratournai_belgium

Chimay pilis

Žymioji Chimay pilis persmelkta istorijos dvasia. Įdomi architektūra traukia savo išskirtinumu.  Vieta, kurioje ji stovi taip pat ypatinga – ant uolos šalia upės. Toks gamtos ir architektūros derinys ir grožis traukia net ir daug ką mačiusius turistus. Šalia Chimay pilies stovi 19 amžiaus teatras, kuriame iki šiol vyksta vasaros festivaliai. Pirmą kartą pilis buvo paminėta 11 amžiuje. Tiesa, nuo pirmapradės pilies ji skiriasi, nes 15 amžiuje buvo papildomai pastatyti 5 bokštai. Įdomus faktas, kad pilies šeimininkas yra princas Filipas Riketas.

Chimay_CH1aJPGChimay_castle_window_P1010024

Šv. Waudru bažnyčia

Monso mieste stovi Šv. Waudru bažnyčia. Tai pats žinomiausias miesto pastatas. Didžiulė bažnyčia buvo pradėta statyti 1450 metais, o baigta po 238 metų. Romanų stiliaus architektūra pakeri savo grožiu ir turi gotikos stiliaus elementų. Šv. Waudru bažnyčia turi įspūdingo dydžio vitražus, raižyto medžio elementus ir vertingus meno kūrinius. Kasdien čia apsilanko daugybė tikinčiųjų ir prašo Šv. Valtrudijos stebuklo.

St__Waudru_bei_Nachtst_waudru_golden_collegiate_church_indoor_view_c_j_jeanmart__opt_008

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x