Gražieji Vienos parkai

Didžiausias Austrijos miestas Viena savo svečius džiugina ne tik įspūdingais renginiais, šventėmis, bet ir architektūros bei istorijos paminklais. Gražioji šalies sostinė gali nustebinti ir gamtos grožiu. Čia yra daug išpuoselėtų gamtos kampelių. Gražieji Vienos parkai svetingai pasitinka visus savo lankytojus.

2

3Schonbrunn parkas

1569 metais imperatorius Maksimilianas II šiose apylinkėse įsigijo pilį ir vėliau buvo įkurtas parkas. Per daugelį metų pilis buvo nuolat atnaujinama ir keičiama, o Schonbrunn parkas taip pat keitėsi kaip ir pilis. Pasivaikščiojimo metu galima pamatyti daugybę skulptūrų, gražių gėlių, medžių. Lankytojus žavi Schonbrunn parko kraštovaizdis, kuris tarsi mozaika sudarytas iš daugybės detalių. Einant vingiuotais takeliais galima rasti senąsias romėniškas runas. Verta paminėti, kad Schonbrunn parkas yra laikomas labiausiai lankomu ir gražiausiu Vienos parku, kurį būtina pamatyti.

schonbrunn_palace_garden_600xVienos miesto parkas

Vienos miesto parkas užima apie 65 tūkstančius kvadratinių metrų. Tai miesto gyventojų pasididžiavimas ir lankomiausia vieta, kurią būtina pamatyti turistams. Parkas, kuris buvo įkurtas 1862 metais yra anlgų sodų stiliaus. Čia lankytojų su vaikais laukia puiki ir didelė vaikų žaidimų aikštelė. Dviračių mėgėjai ras puikius dviračių takelius, kuriais nevengia važinėtis ir riedutininkai. 1865–1867 metais parke buvo pastatytas italų stiliaus ”Kursalon” paviljonas. Jis ypatingas tuo, kad Johanas Štrausas jaunesnysis čia atliko savo pirmąjį koncertą. Netoliese nuo šios vietos jam pastatytas atminimo paminklas. Lankytojams būtina žinoti, kad kai kurios Vienos miesto parko vietos yra saugomos gamtosaugininkų. Jose ypatingai ramu ir gražu.

50 Stadtpark (19)

Wien - Stadtpark mit Johann Strauß (Sohn) DenkmalSchloss parkas

Šalia Schloss rūmų yra nuostabaus grožio parkas. Jis buvo sukurtas 1705–1706 metais. Prancūzų stilius puikiai dera su baroko stiliaus elementais. Gražios statulos, gėlės ir kiti augalai sukūrė gražaus kraštovaizdžio parką, kuriame kasdien susirenka tūkstančiai lankytojų. Šioje teritorijoje galima pamatyti romėnų runas ir obeliską. Pasivaikščiojimas šiame parke bus nepamirštamas.

Schloss parkas

Setagaya parkas

Vienoje yra labai gražus Setagaya parkas, kuris pavadintas vieno Tokijo miesto rajono garbei. Tai primena apie abiejų miestų draugystę. Parkas labai greitai tapo mėgstama pasivaikščiojimų vieta. Čia ypatingai daug ateina įsimylėjėlių, nes parko atmosfera spinduliuoja romantiką. Visas parkas atspindi japoniško sodo tradicijas. Lankytojai gali grožėtis japoniškais statiniais, tiltais per upelius, akmenimis ir gražiaisiais augalais. Ypatingai čia gražu vasarą, kuomet žydi gausybė gėlių ir medžių.

Setagaya_Park_Vienna

setagaya3Turkenschanz parkas

Vienas iš didžiausių Vienos parkų Turkenschanz yra įkurtas net 150 kvadratinių kilometrų teritorijoje. Savo pavadinimą jis gavo dėka čia esančių turkų gynybinių statinių, kurie buvo rasti kasinėjimų metu. Kraštovaizdis iš čia augančių gražių augalų yra nepriekaištingas. 1892 metais miesto valdžiai perėmus parką buvo pakeistas jo kraštovaizdis sukuriant dirbtinį vandens telkinį. Šiuo metu Turkenschanz parkas labai populiarus. Jame nuolat organizuojami įvairūs renginiai, kurie sutraukia tūkstančius lankytojų.Turkenschanzpark1

Turkenschanzpark

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x