Gražiausi Venecijos tiltai

Salelių ir vandens kanalų miestas. Taip vadinama Venecija. Šiaurės Italijoje esantis miestas yra Veneto regiono sostinė. Tai vienas iš mėgstamiausių Europos vietų turistams. Bet kuriuo metų laiku jų čia galima sutikti tūkstančiais. Unikalūs vandens kanalai sukūrė ypatingą atmosferą.  Jų yra net 150, o juos sujungia apie 400 tiltai. Būtent jie ir verti Jūsų dėmesio. Čia galima pasigrožėti įvairiais tiltų stiliais bei dydžiais.

23

Konstitucijos tiltas

Konstitucijos tiltas yra naujausias Didžiojo kanalo tiltas. Šiuolaikiškas 21 amžiaus statinys sužavi savo architektūriniais sprendimais ir moderniomis formomis. Originalus tiltas meta iššūkį tradiciniams Venecijos tiltams. Daugeliui šis kūrinys atrodo itin pažeidžiamas, nes jo statyboje buvo naudojamas stiklas. Tačiau nerimauti nėra dėl ko, nes didžioji dalis konstrukcijos iš nerūdijančiojo plieno. Konstitucijos tiltas siekia 94 metrus ilgio. Plotis prasideda ties krantine nuo 5,5 metrų, o ties viduriu išplatėja ir suteikia ypatingai gražią formą. Čia tilto plotis pasiekia 10 metrų. Ypatingai tinkamas laikas pasivaikščioti – vakare, kuomet apšvietimas sukuria jaukią atmosferą.

Costituzione Ponte dellacostituzione_santiago_calatrava

Guglie tiltas

Pirmasis medinis tiltas šioje vietoje, kur dabar stovi Guglie tiltas, buvo pastatytas 1285 metais. Vėliau jis buvo pakeistas akmeniniu ir vis rekonstruojamas. Paskutinioji rekonstrukcija buvo atlikta 1987 metais ir iki šiol statinys puikiai išsilaikė. Guglie tiltas žymus visoje Venecijoje. Juk tai vienintelis šio miesto tiltas, kuris dekoruotas iš abiejų pusių bokšteliais. Jis nutiestas per Cannaregio kanalą, kuris netoliese nuo čia jungiasi su Didžiuoju kanalu.

GugliePonte dellePonte_delle_Guglie_da_sud

Tre Archi tiltas

Tre Archi tiltas tai iš trijų nedidelių arkų sudarytas tiltas nutiestas per Fondamenta kanalą. Jis jungia Venecijos lagūną su Didžiuoju kanalu. Tai vienintelis tokio stiliaus tiltas, kuris išliko iki mūsų dienų. Jis buvo pastatytas 1688 metais. Tilto arkos skiria kanalo vandens tėkmę į tris dalis. Tokia strategija buvo naudojama tam, kad priešų laivams būtų kuo sunkiau patekti į Veneciją.

tre_Archi_2

Liberta tiltas

Liberta tiltas pavadintas laisvės vardu. Jis buvo pastatytas 1933 metais. Tiltas nuo pat pradžių buvo skirtas automobilių eismui nukreipti į Veneciją, nes iki tol į miestą galima buvo patekti tik traukiniu. Liberta tiltas siekia net 4 kilometrus ilgio. Be eismo juostų automobiliams, čia yra ir dviračių bei pėsčiųjų juostos. Jis veda tiesiai į Romos aikštę.

Liberta tiltas

Sospiri tiltas

Atodūsių arba Sospiri tiltas – senovinis tiltas. Jis yra vienas iš gražiausių ir lankomiausių visoje Venecijoje. Tiltas jungia Dožų rūmus su buvusiu kalėjimu. Savo pavadinimą tiltas gavo būtent dėl to, kad čia nuolat buvo dūsaujama dėl nuteistų kalinių. 1602 metais prasidėjusi istorija iki šio nesibaigia. Sospiri tiltas iki šio, yra traukos centras. Vietiniai gyventojai teigia, kad pora, kuri pasibučiuos ant šio tilto – niekada neišsiskirs.

Venezia-Ponte-dei-Sospiri

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x