Gražiausi Varšuvos rūmai

Gražioji Lenkijos sostinė Varšuva įkurta šalia tekančios Vyslos upės. Tai visoje Europoje žinomas miestas, kuris garsėja kultūriniais ir moksliniais renginiais. Didžiausias šalies miestas žinomas savo architektūra. Per amžius statyti statiniai populiarūs tarp turistų. Varšuvoje jie atranda ir gražiuosius rūmus, kurie žavi ne tik savo eksterjeru, bet ir interjeru. Tai istoriniai pastatai, kurie labai vertingi.

Warsaw-Old-Town-400

untitled2

Prezidento rūmai

Prezidento rūmai yra patys didžiausi visoje šalyje. Tai Lenkijos pasididžiavimas. Rūmai buvo pradėti statyti 1643 metais. Tuo metu architektūros stilius priminė Genujos rezidencijos stilių. Be to, verta paminėti, kad Prezidento rūmai turėjo gražų itališką sodą, kuris buvo pirmasis Varšuvoje. Vėliau rūmai buvo beveik visiškai perstatyti ir įgavo klasicizmo bruožų, tik pirmasis aukštas išsaugojo savo išvaizdą. Tai ne tik architektūrinės reikšmės statinys, bet ir istorinis bei politinis. Nuo 1993 metų rūmuose gyveno Lenkijos prezidentai, o nuo 2010 metų jis atviras visuomenei, todėl kiekvienas norintis gali jame apsilankyti.

800PX-~1

Rūmai ant vandens

Lazienki parke, kuris yra vienas iš gražiausių Varšuvoje, yra įkurti Rūmai ant vandens. Tai neoklasikinės architektūros perlas. Šiuo metu visi norintys gali apsilankyti gražiojoje saloje ir ant jos stovinčiuose rūmuose. Jų viduje įkurtas populiarus Architektūros muziejus. Viena iš gražiausių vietų – pokylių salė, kuri dekoruota mitus simbolizuojančiomis scenomis. Antrojo pasaulinio karo metais vokiečių kariai sudegino nuostabųjį architektūros šedevrą, tačiau Lenkijos valdžia 1971 metais nusprendė pagal turimus fragmentus atstatyti rūmus.

palac-na-wodzie-w-lazienkach-lazienki-101451-large

 

Krokuvos vyskupo rūmai

Varšuvos istoriniame centre stovintys Krokuvos vyskupo rūmai buvo pastatyti 1622 metais. Tai vienas iš vertingiausių Lenkijos architektūros paminklų, kuris gausiai lankomas turistų iš viso pasaulio. Po įvairių karinių išpuolių jis nukentėjo, tačiau įsivyravus taikai buvo atstatytas. Šiuo metu Krokuvos vyskupo rūmai yra sugražinti prieš karą juos valdžiusiai šeimai.

800px-20130421_Kielce_Palac_Biskupow_Krakowskich_31271800px-Kielce07DSC_02371

Krolikarnia rūmai

Neoklasikinio stiliaus Krolikarnia rūmai daugelį metų buvo kelių garsių šeimų nuosavybe, todėl prabangos juose netrūksta. Šiuo metu jame galima apsilankyti ir susipažinti su pastato istorija ir atkurta architektūra. Rūmuose įkurtas Skulptūrų muziejus. Ne tik eksponatais garsėja ši vieta. Tai – kultūros renginių centras, kuriame nuolat organizuojami įvairūs Varšuvos renginiai. Krolikarnia rūmus supa gražus parkas, todėl po ekskursijos galima puikiai praleisti laiką gamtoje.

800PX-~1

Szustra rūmai

Szustra rūmai stovi Varšuvos centre Morskie Oko parko teritorijoje. Tai labai graži vieta, kurioje mielai lankosi miesto gyventojai ir svečiai. Rūmai buvo pasatyti 1772–1775 metais. Pavadintas pastatas buvo savininko Pranciškaus Szustra vardu. Vėliau buvo pastatyta nedidelė terasa ir bokštas, o 19 amžiuje parko teritorijoje iškilo mauzoliejus, kuriame palaidoti rūmų savininkai. Praėjusio šimtmečio šeštajame dešimtmetyje buvo atlikta didžiulė rekonstrukcija ir pastatas atstatytas. Šiuo metu Szustra rūmuose yra Varšuvos muzikos buveinė.

21818642800PX-~1

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x