Gražiausi Sicilijos gamtos kampeliai

Sicilijos sala tarsi rojaus kampelis. Įspūdinga gamta garsėja visa Italijos šalis, tačiau Viduržemio jūros skalaujama sala nustebins net ir išrankiausius turistus. Paplūdimiai, kalnuotos vietovės, švarūs kaip krištolas ežerai bei įspūdingi urvai traukte trauke juose apsilankyti. Nenuostabu, kad kasmet čia atvyksta milijonai turistų, kurie sugrįžta dar ne vieną kartą.

Isolated cove beach at Riserva Naturale dello Zingaro [ Zingaro nature reserve ] Scopello, Castellammare Del Golfo , Sicily.3

Etnos ugnikalnis

Jau daugiau kaip 500 tūkstančių metų Etnos ugnikalnis traukia savo paslaptimis. Tai legendomis ir mitais apipintas ugnikalnis apie Olimpo dievus, kuris traukia ir gamtos gerbėjus. Jo aukštis siekia apie 3320 metrus ir nuolat kinta. Verta žinoti, kad jis yra didžiausias visoje Europoje veikiantis ugnikalnis. Jo šlaituose ypatingai daug gyvenančių žmonių, nes šios žemės, dėka pelenų sluoksnio, yra vienos iš derlingiausių, nepaisant to, kad jis išsiveržia ir suniokoja turtą. Kasdien daugybė autobusų vyksta į Etnos ugnikalnį. Daug ekskursijų bei pėsčiųjų žygių organizuojama šioje įspūdingoje vietoje.

etna-op-sicilie-4-368169etna-taormina-sicily-1920x1200

Nebrodi parkas

Nebrodi parkas – Sicilijos salos kalnuose esantis nuostabusis gamtos prieglobstis. Tai pats naujausias gamtos rezervatas saloje. Jis įkurtas tarp Mesinos ir Katanijos miestų. Nebrodi kalnų masyvas kartu su Madonios masyvu suformuoja gražiausius maršrutus pėsčiųjų žygiams. Čia esantis aukščiausias taškas Monte Soro siekia 1847 metrus. Iš čia galima grožėtis ne tik Nebrodi parko teritorija, bet ir Etnos ugnikalniu bei Alkantaros upe. Taip pat parko teritorijoje sutiksite daugybę gyvūnų, pasigrožėsite uolomis ir skardžiais bei ežerais.

Parco_dei_Nebrodi_-_Rocche_del_Crasto03parco-dei-nebrodi-1

Taorminos miesto parkas

Daugeliui turistų Taorminos miesto parkas tarsi rojus. Ne tik nuo miesto šurmulio čia galima rasti ramybę, bet ir ateiti pasigrožėti gamta, ir architektūra. 1923 metais atidarytas parkas iki šiol nestokoja lankytojų dėmesio. Čia auga egzotinės gėlės ir medžiai. Akmeniniais takeliais galima eiti ir grožėtis gamta, o terasose pasėdėti ir atgauti dvasinę ramybę. Pavėsinės taip pat nuolat turi lankytojų. Tarp gamtos grožio atkreipkite dėmesį į mozaikas ir skulptūras. Rytietiško stiliaus paviljonai suteikia paslaptingumo šiam senam parkui.

Taormina-from-the-ruinsTaorminos miesto parkas

Cefalu paplūdimys

Cefalu miestas patenka į gražiausių Italijos mažų miestelių klubą. Jis garsus savo paplūdimiais, kurių dauguma yra visai netoli nuo miesto. Tačiau yra ir vienas garsus miesto paplūdimys. Jis populiariausias visoje apylinkėje. Cefalu paplūdimys driekiasi apie 1,5 kilometrus. Čia puikus krantas ir negilu, todėl puikiai tinka šeimoms su vaikais. Dauguma paplūdimio ruožų yra visiškai nemokami, tačiau norintys patogumų gali rinktis apmokamus.

Cefalu Urban beach in

La rocca uola

La rocca uola yra Cefalu miestelyje. Nuo jos viršūnės atsiveria kerintys vaizdai. Čia kasdien geru oru susirenka daugybė smalsuolių, kurie nori stebėti saulėlydį, todėl jei vyksite ten vakare, tai geriau ateikite anksčiau. Senaisiais laikais ant jos stovėjo Dianos šventykla. Dabar galime išvysti 3 a. pr. m. e. išlikusias runas. Jos kartu su supančia gamta vilioja turistus į ekskursijas šiose apylinkėse.

La rocca uola

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x